Slevy pro Vás ZDE.

Květen 2010
Korzety a korzetové vršky v našem šatníku

29. května 2010 v 11:51 -Topy bez ramínek
Na rande, na ples, do práce i do divadla. Nejen tam si můžeme vzít korzet či korzetový top.

Korzet pro každou příležitost

Korzet jako typ oblečení je velmi univerzální. Obecně je lze nosit při jakékoliv příležitosti, vždy záleží na zpracování. Elegantní, noblesní, extravagantní, romantický, svůdný a sexy, ale také sportovní, přesně takové přívlastky lze v souvislosti s korzetem či korzetovým vrškem použít.

Korzet na stovku variací

Korzet byl původně velmi sešněrovaný, a to doslova i přeneseně. To, jak bude korzet vypadat, bylo nalinkované od počátku. Nejdůležitější byl stahovací efekt.
Korzet prošel výrazným vývojem, objevily se i další topy inspirované korzety. Někdy těžko rozhodnout, co korzetem ještě je a co už má ke korzetu dále. Naším úkolem ale rozhodně není rozlišovat, co korzet je a co není, ale vybrat si krásný a slušivý top. Vybírat můžeme korzety a vršky korzety inspirované ve stovkách variací.

Materiálová pestrost

Korzety a korzetové vršky se vyrábějí z mnoha různých materiálů. Obecně je lze rozdělit na materiály pružné a nepružné. Každý z nich má své výhody a nevýhody. Jisté je, že korzet z nepružných materiálů je třeba vybírat velmi pečlivě, aby dokonale sedl a byla radost ho nosit. Naproti tomu pružné materiály mají určitou vůli.

Denimový top

Denim bude stále in, stačí si jen vybrat vhodnou úpravu. Korzety z denimu se příliš nehodí k džínům, těžko se ladí více různých džínovin mezi sebou.

Letní šaty – další porce inspirace

29. května 2010 v 11:45 -Šaty
Léto se blíží a s ním i potřeba nových kousků do našeho šatníku. Letní šaty bychom tento rok určitě neměly vynechat, i když to možná nevypadá, že by vůbec tento rok byly potřeba.
Načerpejte inspiraci a pořiďte si takové šaty, ve kterých přímo zazáříte. Sluníčko na sebe nenechá dlouho čekat.

Dezény a střihy

Na trhu je bohatý výběr nejrůznějších šatů a šatiček pro přicházející sezónu. Při jejich výběru se soustřeďujeme jak na použitý materiál, a to z hlediska praktického i estetického, tak na střih. Ani jedno z toho nemůžeme zanedbat.
Následující tipy názorně ilustrují, že krásné šaty mohou být jednoduchého i složitějšího střihu, zrovna jako jednobarevných i pestře vzorovaných dezénů.

Batika je zpět!

Batikování bylo během posledních desetiletí hned několikrát in. Dnes se opět objevuje, avšak v nových a obvykle mnohem vkusnějších podobách. Dřívější výraz ztratila a nabyla na eleganci. Šaty dekorované batikováním jsou zpravidla lehké a spíše jednodušší.
Kupříkladu tyto šaty jsou zcela jednoduché, vhodné pro velmi neformální příležitosti, i přesto jsou nápadité. Výstřih je zdoben batikovým vzorem v perfektně zvolených jemných tónech růžové a fialkové.