Slevy pro Vás ZDE.

Zabijáci štíhlé postavy

26. září 2010 v 14:27
ooo
Měsíc nezdravého stravování, a jeho důsledky neodstraníte ani za dva roky.
Po většinu roku si hlídáte to, co jíte, a proti zásadám zdravého stravování hřešíte jen občas? Třeba na dovolené nebo během zimních měsíců? Pak vás zřejmě nepotěší zpráva, kterou publikovali vědci z univerzity v Linköpingu v časopise Nutrition and Metabolism.
Na základě svého výzkumu došli k závěru, že i krátká perioda, během níž si dopřáváme hodně sladkých a tučných pochoutek, má dlouhodobé následky pro náš organismus a pro naši postavu. Přesněji - stačí k tomu čtyři týdny.
Během výzkumu byl stovce dobrovolníků výrazně zvýšen příjem energie, zhruba o 70 %. Po dobu jednoho měsíce byl jejich jídelníček založen na tučných a sladkých jídlech. A výsledek? Nabytá kila nebyli dobrovolníci schopni shodit ani za dva roky. Čtyři týdny totiž stačily k tomu, aby se narušilo hospodaření těla s tukovými rezervami, a tím se i významně snížila schopnost shazovat přebytečná kila.
Jinými slovy - hospodaření našeho organismu s tukem a cukrem přijímaným v jídle je křehká věc. I když roky jíte zdravě, stačí měsíc skutečného hřešení, a to, co jste své tělo naučili, se rychle vytratí.
Myslete na to, až si příště budete chtít ušetřit čas při obědové pauze a zamíříte do nejbližšího fastfoodu.
zdroj:www.elle.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama