Haute Couture šperky 2011

31. ledna 2011 v 18:35 |  -Šperky atd..

Van Cleef & Arpels

Na Haute Couture Week 2011 představil luxusní módní dům Van Cleef & Arpels nádherné a zajímavé "zipové" šperky. Inspirací těchto ikonických zipových šperků byl pro společnost Van Cleef & Arpels samotný zip, který byl kdysi navržen pro oblečení určené pro námořníky a piloty. Samotnou myšlenku "zipového náhrdelníku" vnukla  umělecké ředitelce a hlavní designérce společnosti Van Cleef & Arpels Renée Puissant vévodkyně z Windsoru. Šperk je vyroben z bílého zlata s diamanty, bílých perel, perly mother-of-perel (matka perel) a drahého (a prý i léčivého) kamene lapis lazuli.
ppp
Zipové šperky Van Cleef & Arpels.

Chaumet

Společnost Chaumet si pro Haute Couture kolekci 2011 připravila kolekci "Bee My Love" s nádhernými náušnicemi, prstenem a náhrdelníkem. Náušnice jsou tvořeny luxusními diamanty a překrásnými safíry. První na Haute Couture Weeku 2011 předvedený prsten kromě diamantu a safíru vyniká také díky krásnému smaragdu, druhý prsten se vyznačuje hlavně nádherně modrou barvou a je tvořen ze safíru a diamantu. Náhrdelník společnosti Chaumet z kolekce "Bee My Love" je rovněž tvořen všemi třemi materiály, tedy diamanty, safíry i smaragdy. Díky materiálům tak šperky Chaumet z této nové kolekce oplývají skutečně dechberoucími barvami, které zajisté okouzlí nejednu ženu.
pp
Na Haute Couture Week předvedl dům Chaumet kolekci "Bee My Love".


Chanel Joaillerie

Společnost Chanel Joaillerie prezentuje na Haute Couture Weeku 2011 také šperky v podobě krásných diamantů a perel. Kolekce předvedená na Haute Couture dostala název "Secrets d´Orients" (Tajemství orientu). Prvním předvedeným modelem je spletitá brož ve tvaru slziček posázená diamanty. Druhým šperkem z této nové kolekce je náhrdelník ozdobený přepychovými perlami a diamanty. V kolekci Secrets d´Orients společnosti Chanel Joaillerie nechybí ani model nádherného náramku, taktéž posázený diamanty. Ten se vyznačuje jemnými krásnými barvami, jako je světle modrá, žlutá a růžová.

p

Chanel Joaillerie na Haute Couture Weeku s kolekcí "Secrets d´Orients" předvádí náhrdelník, náramek i brož.

Boucheron

Na Haute Couture Weeku 2011 zazářil také módní dům Boucheron, a to v čele s náhrdelníkem ve tvaru hada, prstenem v provedení dávného Drakontase a náramkem taktéž ozdobeným hadem. Náhrdelník ve tvaru hada se zatočeným "ocasem", s charakteristickým názvem Adam je tvořen mimo jiné i očima ze smaragdů. Inspirací pro Boucheronův prsten "Drakontas" je magický a silný drak. Drakontas je jméno, které Řekové dali svému mytologickému, oheň dýchajícímu, zvířeti. Prsten je zpracován z černého zlata, růžových safírů, rubínů a diamantů. Mezi hlavou a křídly Drakontase se nachází krvavě červený kabošonový (tvaru polokoule) z  21 karátů. Kromě náhrdelníku a prsteny zařadil Boucheron do kolekce také náhrdelník, který byl veprostřed opět zdobený motivem hada. Náramek je tvořen ze čtyř řad perel a oslnivých diamantů.

p

ZDROJ:www.moda.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama