Slevy pro Vás ZDE.

Červen 2011


Angrešt podporuje zažívání i tvorbu zdravé pokožky

29. června 2011 v 8:02
Plody angreštu (bobule s barvou od téměř bílé přes žlutou, zelenou, načervenalou až tmavě červenou) mají vysoký obsah ovocných kyselin (převažuje kyselina citrónová), pektinů a vitaminu C. Obsahují také vitamín E, B, karoten, minerály - železo, draslík, vápník, hořčík a zinek. Plody mají také 5 - 15 % cukrů převážně glukózu a fruktózu a vlákninu.

Co se týče konzervování, plody lze kompotovat i mrazit, připravuje se z nich víno, ovocné saláty i dezerty. Z angreštu se dělá rovněž čatní, které se podává jako příloha k masu teplému i studenému - podobně jako třeba kečup.


Jahody jsou lahodné a s minimem kalorií

27. června 2011 v 18:21
Jahody jsou dietní a velmi zdravé ovoce bohaté na vitamíny. Pokud si dáme jeden hrníček jahod, splníme si tak doporučenou denní dávku vitamínu C. Významný je mimo jiných minerálů i obsah manganu v jahodách. Kromě vitamínů a minerálů obsahují jahody také kyselinu ellagovou, která účinkuje příznivě proti karcinogenům. V lidovém léčitelství se používaly k pročištění trávícího traktu a zlepšení látkové výměny. Už v antickém Římě byly jahody pěstovány jako pochoutkové ovoce. Mimo jiné jsou prý i dobrým afrodiziakem.

Nové detaily o parfému Heidi Klum

26. června 2011 v 20:08 -Parfémy vůně
Heidi Klum je světově známou celebritou, mamkou, manželkou a jen tak mimochodem i druhou nejbohatší modelkou světa. Hvězda showbyznysu a ikona módního průmyslu loni prohlásila, že se chystá vytvořit svůj další parfém. Tehdy prozradila pouze jeho jméno - Shine.
"Existují rozdílné nálady, do kterých se jako tvůrce parfému můžete dostat," řekla Heidi a pokračovala, "chtěla jsem, aby má první vůně byla smyslná, ženská, luxusní a draze vonící, protože je na trhu mnoho parfémů, které voní od začátku levně a jsou příliš sladké." Jaké má tedy Shine složení?
Hlava učaruje směsí růžového pepře, hrušky a mandarinky. Následují tóny mimózy, slunečnice a konvalinky. Závěr patří pižmu, vanilce a fazolím tonka. Flakon ve tvaru dvou zlatých, na sobě postavených krychlí reflektuje složení i jméno parfému a pod dopadajícími slunečními paprsky se celý rozzáří. Heidi měla pod palcem i fotografii pro kampaň. Na její přání tak byla provedena jenom minimální retuš.
Do prodeje se vůně dostane na podzim letošního roku.

Módní hit jara a léta 2011-Krajka na tisíc způsobů

24. června 2011 v 9:05 -Co letí, trendy
I letos na jaře se opět zahalíme do krajky. Návrháři si ji zamilovali natolik, že přesto, že byla hitem loňského jara a léta, módní trend krajky si můžeme užívat i letos. Ti návrháři, kteří loni tento trend opomenuli, přichází s kolekcemi plnými krajky. Ti, kteří tento trend prosazovali už loni, mu nyní dávají ještě větší grády. Krajka je prostě ženská a dají se s ní dělat divy. Kdo by si ji nechal ujít?
Modely s módní krajkou od návrhářů Alberta Ferreti, Anna Sui, Brioni, Christopher Kane a Colette Dinnigan


Galerie nehtíků 33

23. června 2011 v 19:18 -Nehty
Nehty jsou od Nailaria

Prada má nový parfém

22. června 2011 v 20:43 -Parfémy vůně
Jak jsme vás již před nedávnem informovali, italský módní dům Prada sliboval zaměřit se od letošního roku více na vývoj kosmetických výrobků. Ještě letos chtěl vytvořit mimo jiné i nový dámský parfém. Od tohoto prohlášení uběhlo pár týdnů, a vůně už je na světě!
S rozkošným jménem Prada Candy se začne prodávat už v srpnu letošního roku. Sympatické je složení o třech ingrediencích. Elegantní směs několika druhů pižma ucítíte z vrchních tónů, ze srdce pak omamný vanilkový benzoin, po kterém následuje zlatavý karamelový zaklád. Lahodná kombinace nám připomíná zmrzlinovou polevu. Mňam!
Parfém svým složením evokuje vintage. S tím se však absolutně rozchází flakon, který svou barevností a jednoduchým tvarem připomíná retro šedesátých let. Luxusní voňavá novinka si zaslouží krásnou reklamní kampaň. Její tváří se stala herečka Léa Seydoux, která září například v novém Mission Impossible: Ghost Protocol. My už se nemůžeme dočkat!