Slevy pro Vás ZDE.

Pírka do vlasů z Ameriky

24. července 2011 v 17:33 |  -Vlasy

Pírka do vlasů i na chytání ryb

Podle zpráv agentury Reuters kromě rybářů jeví totiž o dekorativní peří zájem také vlasoví stylisté. Ti totiž těmito pírky zdobí hlavy svých klientů. Jelikož v Americe existují pouze tři chovné farmy kohoutů vyšlechtěné pro toto dekorativní peří, začali se rybáři potýkat s novodobým problémem jeho nedostatku. Vlasové salóny skupují peří v takové míře, že dokonce vyčerpali zásoby na vrchol sezóny pro lov pstruhů od Skalistých až po Apalačské hory. Peří ve vlasech chce snad každá žena, říká majitel prodejny rybářských potřeb v Montaně, Duane Schreiner. "Volají nám lidé z Kalifornie i Colorada a dožadují se pírek do vlasů."

Podle vzoru American Idol

Zákaznice chodící do vlasových salónů s touhou přizdobit si své kadeře pírky, se možná inspirují televizními show jako je American Idol nebo Glee, jelikož vidí pírka ve vlasech u svých oblíbených televizních hvězd. Stejně jako muškaři (jiným slovem rybáři), tak i vlasové salóny netouží po jen tak ledajakém peří, ale vyhledávají hlavně takové, které je složeno z černých a bílých proužků. Proč? Vysvětlení je jednoduché. Zatímco zákaznice získá díky černobílé struktuře peří exotický a nevšední look, rybáři zas u černobílých peří ocení jednak jejich lehkost a jednak to, že na vodní hladině tato pírka neskutečně připomínají křídla hmyzu.

Muškaři v ohrožení

Svazek kohoutího peří je velice vzácný, protože na kohoutím krku vyraší pouze jednou do roka. Philip Greenlee, kterého jsme zmiňovali na začátku článku, je předsedou nevládní organizace federace rybářů se sídlem v Montaně. Greeblee potvrdil, že módní trend peří ve vlasech začíná pomalu ale jistě ohrožovat tradici rybářského řemesla. Kvalitní pírka, která dnes používají nejen tedy rybáři, ale už i vlasoví stylisté, jsou výsledkem desítek let chovu, s cílem vypěstovat takový vzhled pírek, aby co nejvíce připomínaly let jepic a dalšího vodního hmyzu, který ryby ve studených řekách naláká.
Cena dekorativního peří vzrostla

A jaká je cena za tato exkluzivní pírka, díky nimž bude neodolatelnou módní ikonou? Zatímco kdysi byste za svazek peří z kohoutích krků dali 60 dolarů (v přepočtu přibližně 1020 Kč), dnes by vás stejný svazek peří vyšel několikanásobně dráž, přesněji 400 dolarů (přibližně 6800 Kč). Jedno pírko ve vlasech vás v kadeřnickém salónu přitom vyjde na osm až patnáct dolarů (tedy 136 Kč až 225 Kč) Dekorativní pírka vám přitom vydrží ve vlasech několik týdnů. Hana Johnsonová, která je ve Floridě ředitelkou společnosti dodávající do mnoha kadeřnických salónů nejrůznější módní a vlasové doplňky, potvrzuje ohromný boom této "peří dekorace". Do USA a Kanady prodala její společnost přibližné milion pírek, zatímco za celý loňský rok to bylo dohromady pouhopouhých tři tisíce kusů.

Uvidíme, kdy se tento hit v podobě pírek ve vlasech, dostane k nám do České republiky.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 for for | E-mail | Web | 14. června 2016 v 11:21 | Reagovat

Hello!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama