Slevy pro Vás ZDE.

Společnice - Lesley Pearse

5. června 2016 v 20:06 |  -Knihy recenze
Krásný dobrý večer, dneska bylo krásně. Byla jsem si koupit pár věcí a utratila jsem víc, než jsem chtěla, ale nevadí. Převážně jsem kupovala věci, které jsme s přítelem potřebovali do bytu. Nakupování jsme završili krásnou procházkou po lese a loukách.
A teď už k dnešnímu článku:
Konečně vyšla v České republice další kniha od autorky Lesley Pearse. Autorka napsala hodně knih, bohužel u nás jsou zatím jen dvě (Unesená a teď novinka Společnice). Unesenou jsem četla a kniha se mi hrozně moc líbila, takže jsem se těšila, až vyjde někdy další kniha od autorky. Nedávno vyšla právě Společnice a bylo jasné, že ji potřebuji.
Nějak jsem se nepodívala kolik má kniha stran, takže když mi dorazila domů, docela jsem se vyděsila, ale naštěstí se kniha četla, tak dobře, že jsem ji měla hodně rychle přečtenou.
A jak se mi nakonec kniha líbila? To se dozvíte v celém článku.


ANOTACE:
Patnáctiletá Belle vyrůstá v londýnském nevěstinci U Annie, aniž by tušila, co se každodenně odehrává v pokojích nahoře. Annie je totiž její matka a úzkostlivě střeží dceřinu nevinnost. Belle se však nečekaně stane svědkem surové vraždy jedné z matčiných dívek, kterou zabije zákazník. Tato noc změní celý její život. Aby vrah nebyl prozrazen, dívku unese a prodá do pařížského nevěstince. Belle se ocitá v krutém světě zločinu a násilí, nemá nikoho, kdo by ji chránil. Cesty ji zavedou až do dalekého New Orleansu, kde se stane velmi žádoucí a vyhledávanou společnicí. Celou dobu však zoufale hledá šanci, jak utéct a vrátit se domů... Z mladé dívky se postupně stává žena, která je schopna překonat všechny rány osudu…

CO JÁ NA ANOTACI:
Když jsem viděla, že je už v prodeji další kniha od autorky Lesley Pearse ani jsem neřešila anotaci a knihu jsem si dala na seznam knih, které chci. Pak někdy jsem si přečetla anotaci a bylo jasné, že ji chci co nejdřív, protože mě příběh hodně zaujal. A díky anotaci mě zajímalo, co se přesně s Belle stalo.

RECENZE:
Kniha se četla, tak jako její předchozí kniha Unesená, to znamená moc dobře. Společnice je pěkná bichlička, má přes 500 stran, a přesto jsem ji měla během tří dnů přelouskanou, protože mě kniha tak vtáhla do děje, že jsem kolikrát měla, co dělat, abych se odtrhla od knihy a šla dělat třeba oběd. Takže se tloušťky nemusíte bát a klidně si ji pořiďte, pokud Vás anotace zaujala, tak jako mně.
V knize je hodně postav, ale jen pár hlavních. Belle se ocitá v takových situacích, že jsem se kolikrát divila, že žije. Když už se zdálo, že je Belle v pořádku, opět se něco přihodilo. I ke konci knihy, kdy opět bylo vše v pohodě, se z ničeho nic stalo něco zlého. Ačkoliv je kniha tlustá, tak je napínavá od začátku až do konce. Nikdy se nestalo, že bych se u nějaké pasáže nudila.
Bohužel některé události autorka moc popisuje, ale to mně vůbec nevadí, ale to je asi hlavní důvod, proč je kniha tak tlustá.

Byl to hodně šokující, strhující a napínavý příběh, ve kterém se dozvíte, jak hlavní hrdinka přežila drsné znásilnění, prodávání svého těla, surové zacházení a jiné ohavnosti. Nakonec se, ale dozvíte, jak Belle dokázala přežít a znovu začít nový život.
Ještě se musím zmínit, že příběh není z dnešní doby, ale odehrává se v roce 1910, proto se mi příběh líbí ještě víc, než kdyby byl z dnešní doby.

Knihu mohu na 100% doporučit. Je to hodně zajímavý, drsný a napínavý příběh, který mrazí, ale mně se líbil a určitě si knihu někdy v budoucnu přečtu znovu.
Doufám, že v ČR vyjde co nejdříve další její kniha, protože spisovatelka je úžasná a mně její styl psaní sedí.

Četli jste knihu Společnice? Nebo její první knihu Unesená?


Knihu SPOLEČNICE mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 6. června 2016 v 5:19 | Reagovat

Tak to jsi měla skvělý víkend! :-)... Dnes se mi vůbec nechce do práce :-(
Zatím jsem žádnou knihu od této autorky nečetla :-) i když jich tady moc nemá, jak vidím, že píšeš, že zatím jen 2.  :-) Podle anotace to vypadá na vážně zajímavý příběh... takovéto knihy mě baví... takže budu moc ráda, když budu mít možnost si ji přečíst ;-) i když je teda dost objemná :D 500 stránek to není jen tak... ale znám to, když knížka tak zaujme, že i 500 stran přečtu za pár dní :-)
Díky za typ! :-)

2 Silmarilli Silmarilli | Web | 7. června 2016 v 9:53 | Reagovat

Od téhle autorky jsem sice ještě nic nečetla , ale zaujala m jak anotace tak tvoje povídání. Myslím, že si jí zařadím do knížek, které chci přečíst.Bohužel jich tam mám hrozně moc

3 Smile Smile | Web | 7. června 2016 v 15:02 | Reagovat

O knize jsem neslyšela  a  autorku taky neznám. Nějak mě moc neláká, protože na taková témata jsem už četla knih víc. :)

4 Kate Kate | Web | 7. června 2016 v 18:40 | Reagovat

autorku neznám a ani knížku :O a ani moc nečtu, když čtu tak jiný žánr. Moc pěkný blog:)

5 Jarka Jarka | Web | 7. června 2016 v 19:51 | Reagovat

Když je příběh strhující, tak člověk počet stránek nevnímá a toto podle tvé recenze takové vyprávění bude. Knížku jsi pravděpodobně vyfotila na posteli. Škoda, že není zima, nebo aspoň špatné počasí, to je pak nejlepší zalést s pěknou knížkou do teplíčka.

6 Sayuri Sayuri | Web | 15. června 2016 v 11:33 | Reagovat

Tvoja recenzia ma zaujala. Mám rada takéto knižky, o zaujímavom príbehu, ktorý je krutý, strhujúci a často ešte tabu. Po knižke sa rozhodne pozriem. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama