Slevy pro Vás ZDE.

Přečtené knihy za září 2016

2. října 2016 v 16:35 |  -Přečteno
Ach néé, konec neděle. Pohoda nám končí končí. Dneska celý den budu makat u pc a v pondělí mě čeká kontrola, jak mně se nikam nechce. Dneska Vám ukážu, jaké knihy jsem přečetla v měsíci září a také Vám ke každé něco málo řeknu, protože na některé budu dělat recenze.


NEJŠŤASTNĚJŠÍ DÍVKA NA SVĚTĚ - Jessica Knollová
Asi poslední den v měsíci srpen jsem začala číst knihu od Jessica Knoll. Kniha byla zajímavá. Minulost se mi líbila moc, byla skvěle napínavá a vůbec mě nenudila. Bohužel přítomnost mě nudila a vůbec se mi nelíbila. Sice je to tlustší kniha, ale i tak se dá kniha přečíst dost rychle díky té minulosti, kterou jsem měla přečtenou skoro hned. Musím říct, ale že i když je to autorčina prvotina, tak se ji povedla. Pokud chcete o knize vědět více, mrkněte na mou RECENZI.


SPOLUBYDLÍCÍ - John Lutz
Po bichličce jsem měla chuť na nějakou jednohubku. Sáhla jsem po thrilleru od Lutze SPOLUBYDLÍCÍ. Díky obálce jsem si myslela, že to bude strašidelný příběh, bohužel se mi tato kniha moc nelíbila. Skoro 3/4 knihy byla nudná, pak se to trošku rozjelo. Takže za mně nic moc. V recenzi jsem psala, že konec má trošku detektivní závan, což já mám na některých knihách ráda. Takže tuto knihu moc nedoporučuji, ale prý existuje film, takže pokud ho budete chtít vidět, tak je dobré si knihu přečíst a pak porovnat, co bylo lepší. Já film ještě neviděla.

POSLEDNÍ DRAKOBIJCE - Jasper Fforde
Po thrilleru, který byl nic moc, jsem měla chuť na nějakou klasickou fantasy až pohádku. Vzala jsem si do ruky POSLEDNÍHO DRAKOBIJCE. Knihu jsem měla během jednoho dne přečtenou, protože obsahuje velké písmo a děj mě tak do sebe vtáhl, že jsem nemohla jen tak knihu odložit. Je to, ale pro mladší čtenáře, pro mně to byla pěkná pohádka, určitě si někdy pořídím druhý díl. Pokud chcete fantasy pohádku, tak se Vám tato kniha bude moc líbit.

BABIČKA POZDRAVUJE A OMLOUVÁ SE - Fredrik Backman
Před dovolenou jsem rozečetla BABIČKA POZDRAVUJE A OMLOUVÁ SE, nedočetla jsem ji, takže jsem si ji vzala sebou na dovolenou. Četla jsem v letadle a občas večer na balkónku či v posteli. První kniha od Backmana se mi moc líbila (Muž jménem Ove), takže bylo jasné, že si pořídím další jeho knihy, tato se mi líbila daleko méně, než jeho předchozí kniha. Byla podle mně v některých kapitolách zdlouhavá až nudná. Konec se mi moc líbil, začátek byl také skvělý, ale jinak to bylo slabé. I přesto si koupím jeho třetí knihu.

SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ PRO PODIVNÉ DĚTI - Ransom Riggs
Po komedii jsem si vzala do ruky KOČÁR DO NEZNÁMA, ale po přečtení prvních par stran jsem ji musela odložit, protože jsem zjistila, že půjdu za týden do kina na film SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ PRO PODIVNÉ DĚTI. Jelikož mám doma celou trilogii, vrhla jsem se na první díl, abych nejprve přečetla knihu a až pak se mrkla na film. První díl jsem měla přečtený za dva dny, protože kniha obsahuje hodně obrázků a děj se četl skoro sám. Čekala jsem od knihy úplně něco jiného, myslela jsem si, že bude strašidelná, ale ono to je spíše takové dobrodružství s fantasy nádechem, i přesto se mi kniha v celku líbila.

SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ PODIVNÉ MĚSTO - Ransom Riggs
Po první dílu jsem si samozřejmě vzala na čtení druhý díl, abych nezapomněla, co se odehrálo na konci prvního dílu. Určitě se mi druhý díl líbil více, ale ne o tolik. Čekala jsem více tajemna. V tomto dílu bylo více akce a napětí. Jinak nic moc.

SIROTČINEC SLEČNY PEREGRINOVÉ KNIHOVNA DUŠÍ - Ransom Riggs
Dva dny do konce měsíce? Ano za dva dny jsem přečetla třetí díl Sirotčince a jsem velmi ráda, že mám tuto trilogii za sebou, protože si na ni mohu udělat svůj obrázek, jelikož ji plno lidí vychvalovalo. Bohužel jsem od trilogie čekala strašidelnost, tajemno a velké napětí. Nic moc za mě.

Jaké knihy jste přečetli Vy v měsíci září?

Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 2. října 2016 v 16:43 | Reagovat

Nejvíce mě zaujala ta Spolubydlící :-)

2 Werangummi Werangummi | Web | 2. října 2016 v 19:32 | Reagovat

Z těchto knih už jsem narazila na Spolubydlící a Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, ostatní knihy neznám. I po tom, co jsi o nich napsala, bych si na ně chtěla udělat svůj obrázek, hlavně tedy na ten Sirotčinec. Dám na tvoji radu a nebudu od něj raději očekávat mnoho, i když, co si budeme, jsem na něj zvědavá :)

3 Jany S. Jany S. | Web | 3. října 2016 v 11:17 | Reagovat

Film Spolubydlící je dost dobrý, ale knížku neznám....

4 Silmarilli Silmarilli | Web | 3. října 2016 v 14:00 | Reagovat

POSLEDNÍ DRAKOBIJCE a ty knihy sirotčinec slečny peregrinové si chci taky přečíst a tak jsem ráda, že se ti líbily, protože jsi mě o to víc navnadila :)

5 penny-and-books penny-and-books | Web | 8. října 2016 v 19:12 | Reagovat

Tak Sirotčinec mě dost láká, knihy mám doma už asi měsíc, ale jelikož je film zrovna v kinech, tak si je přečtu brzy :) Pěkný článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama