Slevy pro Vás ZDE.

Přečtené knihy za říjen 2016

8. listopadu 2016 v 18:36 |  -Přečteno
Opět dobrý večer, asi už jste si možná zvykli, že tu jsou nové články skoro vždy večer, ani dnes tomu nebude jinak. Přináším Vám článek, ve kterém se dozvíte, jaké knihy jsem přečetla v říjnu. Je jich jen 6, marodila jsem celý měsíc, takže jsem si myslela, jak přečtu, tak 10 knih. Bohužel jsem i přesto, že jsem byla doma neměla čas na čtení. Pekla jsem, vařila jsem, pracovala jsem atd..

Z DACHAU DO DNE VÍTĚZSTVÍ - Helen Fry
Jako první jsem si vzala na čtení knihu na téma 2. světová válka. Tato kniha byla úplně jiná než všechny, které jsem dosud četla. Nebylo to popisování táborů, mučení atd..Jedná se o příběh Muže, který byl v Dachau a odtud se dostal do Británie, kde se z něj stal voják. Němec a bojoval za Brity...Kniha popisuje, nejprve to, jak byl jako uprlík odvezen do Austrálie, kde dostal možnost stát se vojákem. Přijal to a odplul zpět do Británie, kde ho čekal výcvik. Nakonec se z něj stal řidič tanku. Krásný příběh. Kniha se mi moc líbila.


NEZLOMNÁ - LESLEY PEARSE
Jelikož mi během čtení první knihy dorazil recenzní výtisk Nezlomná, bylo jasné, že si ji vezmu na čtení hned po první knize, protože jsem se na tento druhý díl těšila. Nakonec jsem nebyla vůbec zklamaná. Kniha je sice vážně moc tlustá, ale četla se velmi rychle. Příběh opět úžasný. Sice byla tato kniha hodně smutná, tak se mi příběh líbil. Škoda, že ta obálka je otřesná. Vůbec takhle kniha nenaláká čtenářky, protože obálka vypadá jako červená knihovna. Třetí díl doufám, že vyjde, co nejdříve. Recenzi na knihu si můžete přečíst ZDE.

PO NOCI PŘIJDE DEN - Anita Diamant
Tuto knihu jsem jednou ulovila v levných knihách. Opět téma holocaust. Tato kniha mě zaujala díky tomu, že se nejedná o klasický příběh z koncentračních táborů. Příběh vyprávějí 4 ženy, které jsou v palestinském táboře Atlit. Bohužel byla kniha zdlouhavá, protože se celá kniha točí jen okolo žen v táboře Atlit a až na konci se stane to hlavní - útěk. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, protože jsem se díky ní dozvěděla, že skoro po válce byly židé drženi v táboře v Palestině.

ŠKOLA DOBRA A ZLA - Soman Chainani
Po vážném tématu jsem si konečně vzala na čtení trilogii. Škola dobra a zla. Všichni jí prý milují, takže jsem na ni byla velmi zvědavá. První díl se mi líbil, jen jsem se do knihy nemohla tolik zažrat, abych se nemohla odtrhnout, proto jsem tuto knihu četla skoro týden. Četla jsem, že hodně lidí má problém se do této knihy začíst. Celý příběh je podle mě dobře vymyšlený, jen jsem po této knize čekala, že druhý díl bude stát za nic.

ŠKOLA DOBRA A ZLA svět bez princů - Soman Chainani
Druhý díl jsem měla přečtený rychleji než první, protože jsem se konečně zažrala tak, že jsem se nemohla odtrhnout. Musím říct, že i druhý díl se autorovi velmi povedl, co se týče děje. Vše do sebe krásně zapadalo a podle mě to nebyla vůbec žádná kravina. Fantasy mám ráda a toto se mi líbilo. Docela mě překvapilo, že druhý díl byl stejně skvělý jako první. Na třetí díl jsem se těšila víc než na druhý.

ŠKOLA DOBRA A ZLA poslední navěky - Soman Chainani
Byla jsem vážně hrozně moc zvědavá, jak příběh dopadne, protože to vypadalo, že to dopadne špatně. Plno napětí, lásky, akčnosti atd..Ze všech tří dílů se mi tento líbil nejvíc, i když je nejtlustší. Nakonec jsem byla spokojená i s koncem. Láska zvítězila a kamarádství také. Trilogii doporučuji, ale nenechte se odradit tím, že se do série špatně začte.

Jaké knihy jste v říjnu přečetli Vy?

Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Shock *Shock | Web | 9. listopadu 2016 v 12:11 | Reagovat

Pěkné knihy:)

Nejvíce mě zaujali ta škola dobra a zla:-).

2 Hanka Hanka | Web | 9. listopadu 2016 v 15:46 | Reagovat

Parádní knížky, ty z druhý světový by mě hodně zajímaly.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama