Slevy pro Vás ZDE.

Provedu - Martin X.

10. listopadu 2016 v 17:24 |  -Knihy recenze
Přeji krásný podvečer!
Zítra konečně pátek, tento týden mi přijde nekonečný. O víkendu budu sice pracovat, ale nebudu muset nikam chodit, budu krásně v teple, budu popíjet dobrou kávu atd..
Konečně jsem dočetla před týdnem knihu PROVEDU!, vůbec jsem neměla chuť číst, takže mi trvalo fakt dlouho, než jsem Provedu! dočetla. Recenzi jsem hned po dočtení nenapsala, protože nebyl čas. Takže ji tu mám dneska. Doufám, že se máte skvěle, protože já nějak nestíhám, a jak je venku ošklivě, tak se mi i nic nechce.
V celém článku najdete jak anotaci, tak i samotnou recenzi.


ANOTACE:
O samotném atentátu na zastupujícího říšského protektora a šéfa RSHA Reinharda Heydricha již bylo napsáno snad vše, co napsáno být mohlo. Událostem, době a osudům, které samotné akci předcházely, se však již tolik lidí nevěnovalo. Kniha Provedu! přináší románové zpracování skutečných událostí, motivů a celkové nálady doby konce třicátých a čtyřicátých let, které vyvrcholily operací Anthropoid a atentátem na říšského protektora Heydricha. Příběh je založen na skutečných událostech. Autor nastudoval archivní prameny a získal přístup k velkému množství faktů, na jejichž základě zrekonstruoval několik dějových linií, jež mají vysvětlit zásadní milníky v novodobých dějinách našeho národa, které se v několika místech protínají a vrcholí smrtí Reinharda Heydricha.

Co já na anotaci:
Jelikož mám ráda různé knihy na téma holocaust, Hitler atd... tak se mi kniha hned zalíbila. Nejprve mě zaujala obalem, pak jsem si přečetla anotaci a věděla jsem, že knihu chci. Měl by to být román doplněný skutečnými událostmi, který se odehrál před atentátem na Heydricha. Díky tomu, že kniha obsahuje i skutečné události, zaujala mě ještě více.

RECENZE:
Jak už jsem nahoře, tak se jedná o román, který je doplněný skutečnými událostmi. Celkově se kniha moc dobře četla. Celý příběh byl o Adamovi, který píše scénář a díky tomu se seznámí se známými osobnostmi. Nebudu říkat, co se v knize děje, ale díky tomu, že se baví se známými osobnostmi jsou v knize zápisky od různých lidí, jako např od: Moravce, Himmlera, Heydricha, Goebbelse atd.. . Nevím jestli jsou smyšlené nebo opsané, ale toto zpestření knihy se mi moc líbí.
Na konci knihy byl spáchám právě ten atentát na Heydricha a byla jsem v šoku kdo za něj mohl. Hned po dočtení knihy jsem letěla k počítači, abych se dozvěděla, jestli je to pravda. Jsem docela zmatená, protože atentát spáchali dva muži, o kterých se ví, ale někdo je k tomu navedl. V knize jsem se dozvěděla kdo, ale na internetu se o tom jen spekuluje.

Knihu mohu doporučit těm, kteří mají rádi takovouhle tématiku. Mě kniha bavila, zápisky knihu krásně oživily.


Knihu PROVEDU! mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Shock *Shock | Web | 10. listopadu 2016 v 22:14 | Reagovat

Mám sice ráda takové témata, ale ta anotace mě upřímně vůbec nezaujala :/.

2 steel32 steel32 | Web | 11. listopadu 2016 v 9:00 | Reagovat

já mám takovýhle knížky taky ráda a to zpracování tomu dává body navíc :D
docela by mě ale zajímalo jak to dopadlo, takový trochu jakože velký odhalení koukám, když je to podle skutečnosti o.O

3 Dominika Dominika | Web | 11. listopadu 2016 v 17:43 | Reagovat

Tento styl mám moc ráda, nedávno jsem viděla Anhropoid, knihu bych dala taky...

4 Niki ^^ Niki ^^ | Web | 11. listopadu 2016 v 18:45 | Reagovat

No já právě hledám nějakou knihu která by mě fakt zaujala :) tahle zní docela dobře i pro mě protože jsem loni byla v Praze v pravoslavným kostele nějakým kde ti atentátníci byly schovaní :) Zní to dobře..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama