Slevy pro Vás ZDE.

Cinder - Marissa Meyerová

17. ledna 2017 v 16:14 |  -Knihy recenze
Krásný mrazivý den.
Dneska Vám sem dám recenzi na knihu, první díl série Měsíční kronika - Cinder. První díl mám doma děsně dlouho, ale chtěla jsem si ho přečíst až budu mít domu i druhý, protože jsem slyšela, že je otevřený konec. Třetí a čtvrtý díl nemám. Sháněla jsem je na bazaru, ale nikde nic a včera je neměli ani na buxu. Takže ještě počkám na bazar a pak si je objednám někde na jiných e-shopech.
Teď už ke knize. Obálka je krásná a jsem ráda, že mají knihy z této série měkkou vazbu. Jaký je, ale obsah?


ANOTACE:
Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky...
Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného. Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…
Co já na anotaci:
Abych řekla pravdu, tak jsem anotaci vůbec nečetla. Zaujala mě obálka a slova jedné youtuberky, která řekla, že je Cinder velmi moderní popelka. Takže bylo jasné, že budu chtít knihu mít doma. Když jsem si knihu pořizovala, tak už byly na trhu dva další díly. Rovnou jsem si koupila i druhý díl a zhltla oba díly po sobě, měla jsem je přečtené asi za 3 dny, jak mě příběh vtáhl.

Recenze:
Nejprve bych ráda řekla, že je kniha pěkně zpracovaná a moc dobře se díky tomu čte, a nejen díku tomu, ale je to hlavně díky suprovému a zajímavému příběhu, který je napsaný tak čtivě, že jsem se nemohla vůbec odtrhnout, knihu jsem přečetla během jednoho dne mám dojem a natolik se mi líbila, že jsem si vzala na čtení další díl a moc mě mrzí, že nemám doma třetí a čtvrtý díl.
Příběh je opravdu jako moderní popelka. Je ozvláštněn nákazou a kyborgy. Pokud máte rádi fantasy, popelku a strhující příběh tak Měsíční kronika je právě pro Vás.
Konec nebyl extra otevřený, ale je lepší si přečíst druhý díl, co nejdříve po dočtení prvního dílu.
Nebojte se tloušťky prvního dílu ani posledního, protože ta kniha se čte vážně moc dobře. Příběh Vás tak vtáhne, že budete mít polovinu knihy přečtenou během chvilky.

Mně se kniha velmi líbila, druhý díl byl taky skvělý, těším se hrozně moc na další dva.

Četli jste tuto knihu? Jak se Vám líbila?

Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Shock *Shock | Web | 17. ledna 2017 v 20:13 | Reagovat

O té knížce slyším snad každý den. Mě zatím nezaujala tolik, abych si ji šla přečíst.

Ale moc pěkně napsaná recenze, tak jako  vždy:)

2 Dominika Dominika | Web | 18. ledna 2017 v 16:23 | Reagovat

Přiznám se, že o knize jsem již několikrát četla, dokonce mi i prošla rukou, ale ještě nebylo kdy začít číst!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama