Slevy pro Vás ZDE.

Umrlčí cesta - Peter May

30. ledna 2017 v 20:49 |  -Knihy recenze
Dobrý večer, nebo spíše dobrou noc?
Já už se chystám jít spát, doufám, že se mi to povede, poslední dobou spím nějak špatně. Dnešek byl vcelku fajn, v práci nic moc, ale od zítřka to bude pro mě velmi hektické.

O víkendu se mi podařilo dočíst knihu, kterou jsem měla na recenzi. Jedná se o knihu Umrlčí cesta od spisovatele Peter May, od něj jsem minulý rok četla knihu Útěk a musím říct, že se mi dost líbila a chtěla jsem si od spisovatele přečíst, co nejdříve další knihu.
Neprozradím Vám, jak se mi kniha líbila, protože to se dozvíte dole v článku.


ANOTACE:
Pokud byste někoho zabili, pamatovali byste si to. Nebo snad ne?
Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat.
Detektiv George Gunn vstupuje na břeh ostrůvku ležícího dvacet mil západně od Vnějších Hebrid se zlou předtuchou. Na skále tu byl nalezen muž utlučený k smrti a detektiv musí zjistit, kdo to udělal a proč.
Dospívající dívka leží ve svém pokoji v Edinburghu a zoufale se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce. Čím víc se dozvídá o povaze jeho výzkumu, tím víc tuší, že za jeho zmizením stál někdo jiný.
Umrlčí cesta sleduje tři nebezpečné cesty k šokující pravdě - a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život.


Co já na anotaci:
Když tato kniha vyšla, tak jsem si musela přečíst anotaci, protože kniha nese velmi divný název. Hned první věta v anotaci mě tak dostala, že jsem věděla, že tato kniha bude druhá v pořadí, kterou přečtu od spisovatele Peter May. Samozřejmě, když jsem měla možnost dostat tuto knihu, neváhala jsem a skočila jsem po ní. Jsem ráda, že ji mám v knihovně, protože vím, že se k ní někdy zase vrátím.

RECENZE:
Přiznám se, že začátek knihy mě malilinko nudil, prostě moře vyplavilo muže a on si nemůže na nic vzpomenout. Řekla jsem si ajaj, takhle začalo už knih...Naštěstí jsem se začetla dál a nemohla jsem přestat číst. Vážně velmi poutavý příběh, moc se mi líbil a vím, že si někdy tuto knihu zase přečtu.
Celý příběh je napínavý, takový thriller a ten je doplněn dobrodružstvím a detektivkou. Samozřejmě to není klasické vyšetřování, což je dobře.
Muž, který málem umřel v moři si postupně začne vzpomínat, kdo je a co dělá na místě, kde momentálně žije. Ke konci je kniha velmi napínavá, umře několik lidí, muže najde někdo, koho zná odmalička, takže nejen napínavý konec, ale i radostný konec.

Knihu mohu doporučit jak chlapcům, tak i ženám.
Jedná se o poutavý příběh se skvělým dějem. Vše je dobře vymyšlené a kniha se čte skoro sama.

Knihu Umrlčí cesta mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Al. Al. | Web | 31. ledna 2017 v 6:54 | Reagovat

Vypadá to moc dobře, takové knížky mám ráda. Asi po ní půjdu :D :)

2 Veronika Veronika | Web | 31. ledna 2017 v 10:23 | Reagovat

Tohle je přesně můj šálek, já jsem o Umrlčí cestě už přemýšlela, nyní je to jasný!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama