Slevy pro Vás ZDE.

Cress - Marissa Meyerová

15. února 2017 v 14:45 |  -Knihy recenze
Dobrý den přeji,
dneska jsem to už nevydržela a zajela si k doktorce. Opět se mi rozšířil zánět močových cest, takže budu doma snad jen do neděle, abych mohla v pondělí do práce, ale chci se z toho dostat úplně, protože tu bolest nepřeji nikomu a hlavně je to velmi nepříjemné.
Včera jsem dočetla třetí díl Měsíční kroniky Cress. Četla jsem ho tři dny, je to pěkný bichle, ale čtvrtý díl je ještě tlustší, takže budu mít, co dělat.
Třetí díl opět nezklamal. Tato fantasy série je moje velmi oblíbená. Všem ji doporučuji, je to oddychové čtení, které vás zavede do jiného světa.


ANOTACE:
Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem. I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má.

Co já na anotaci:
Třetí díl jsem sháněla velmi dlouho, protože jsem si ho nechtěla kupovat za plnou ceny, takže jsem ho hledala na bazarech, ale bohužel nikdo tuto sérii neprodává. Nakonec jsem si přečetla anotaci a hned jsem si tento díl objednala za plnou cenu, protože jsem chtěla vědět hned teď všechno. Kdo četl předchozí díly, tak chápe.

Recenze:
Většinou se stává, že u trilogie nebo u více dílů bývá nejtlustší díl nejhroznější. Série měsíční kroniky začala od nejtenčí po nejtlustší, což ve mě budilo strach, že od třetího dílů bude sérii hrozná, tím myslím, že autorka bude vše natahovat, tudíž budou knihy nudné.
Naštěstí je třetí díl od začátku do konce napínavý, nikdy se nestalo, že by nějaká pasáž byla zbytečně zdlouhavá. Opět akce od začátku do konce. Když jsem se začetla nemohla jsem se odtrhnout, opravdu mě příběh do sebe tak vtáhl, že jsem potřebovala vědět, jak co dopadne. Pokud by se natočil film, tak bych vůbec neváhala jít do kina, protože by to byl podle mě trhák.
Název Cress, takže bylo jasné, že do příběhu přibude nová postava. Cress je měsíčňanka, kterou zachrání Cinder a jdou spolu do akce, do jaké? To se dozvíte, pokud si přečtete sérii. Pokud máte rádi fantasy, tak tato sérii je přímo pro Vás.

První díl totální pecka. Nový příběh mě uchvátil.
Druhý díl se mi líbil méně, ale stále byla kniha dobrá.
Třetí díl zatím nejlepší, vše krásně navazovalo a příběh je velmi dobře vymyšlený.
Na čtvrtý díl se vrhnu zítra.

Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dominika Dominika | Web | 16. února 2017 v 18:39 | Reagovat

Tohle není to, po čem bych sáhla. Ale ty recenze jsou stále lepší a lepší...

2 Iris Iris | E-mail | Web | 19. února 2017 v 10:05 | Reagovat

Fuj močák, snad jsi to přežila.
Není to můj šálek kávy, ale recenze se ti povedla, to já ji mám daleko kratší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama