Slevy pro Vás ZDE.

Dokonalost neznamená štěstí - the Beastess

17. února 2017 v 14:20 |  -Knihy recenze
Pátek je tu. Doufám, že si budete užívat, protože mě čeká jen postel, čaj a filmy.

Delší dobu si říkám, že bych si ráda přečetla nějaké ty knihy ohledně sebepoznání. Četla jsem různá doporučení na různé knihy, ale stále nevím, kterou začít. Jelikož jsem měla možnost dostat knihu Dokonalost neznamená štěstí aneb Jak neztratit sám sebe od The Beastess, tak jsem si řekla, že si zkusím přečíst tuto a pak uvidím, zda mi to něco dá či nedá.

Knihu napsala Dita Šamánková, která byla 13 let psychiatrička zde v České republice. Ve své kariéře pokračovala ve Velké Británii. Minulý rok navázala spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví.
Jelikož nejsem na duchovní věci či nějaké rady z náboženství, tak jsem se bála aby kniha nebyla vyloženě o duševním zdraví či nábožensky založená. Dala jsem knize šanci jen proto, že ji napsala psychiatrička a ta by snad měla mít rozumné "rady".

Jaká tedy byla? To se dozvíte v recenzi v celém článku.

Anotace:

Vydejte se spolu s námi hledat své opravdové já! Dokonalost neznamená štěstí, stejně jako obdiv neznamená lásku. Lidé to intuitivně vědí, ale často jim chybí odvaha být sami sebou, najít si svou vlastní cestu. Co je tou hlavní ingrediencí, která dělá i nedokonalý život krásným, se dozvíte v této knize.
Doba na nás klade čím dál větší požadavky: měli bychom dosahovat nadprůměrných výkonů v práci, vydělávat co nejvíce peněz, neustále stoupat po společenském žebříčku - a současně být vzornými partnery a rodiči, prožívat lásku podle hollywoodského vzoru a vypadat přitom jako vyretušované celebrity z obálek drahých magazínů. Když se nám to nedaří, neváháme si platit kouče či sebezlepšovací kurzy, abychom věděli, jak na to. Je to ale skutečně nutné? Opravdu chceme žít svůj život podle filmových hrdinů a psychologických příruček? A bude nás při tom vůbec někdo mít rád "takové, jací jsme"? To jsou otázky, na které vám odpoví tento poutavý průvodce do hlubin vlastního nitra.

RECENZE:
Po dočtení úvodu jsem si běžela pro zvýrazňovač, protože jsem věděla, že si budu muset nějaké důležité věci podtrhnout. Kniha je suprově napsaná, není to žádné psychologické psaní, kterému byste nerozuměli. Vše je krásně vysvětleno na příkladech, takže je snadné tomu všemu porozumět. Mně se kniha v tomto ohledu moc líbila, protože ty příklady se mi vryly do paměti a vše si lépe pamatuji.

Nejvíc se mi líbily rady ohladě výchovy dítěte, nejsou to vyloženě rady jak přebalovat, co dát dítěti k jídlu, jak si hrát atd..ale jsou to rady jak se k dítěti od miminka chovat, tak aby v životě bylo dítě šťastné či "nešťastné". Tím myslím právě tu DOKONALOST, aby v dospělosti nezáviděl "dokonalým" lidem, kteří vlastně dokonalý jen vypadají, ale ve skutečnosti dokonalý nejsou. Pro mě velmi užitečné rady, protože mě jednou čeká výchova dítěte.

Kniha není jen o tom jak "vychovat" dítě, ale pomůže Vám najít opravdové já. Ukáže Vám, že žít svůj život je lepší, než žít podle celebrit.

Knihu bych doporučila nastávajícím maminkám, ale i starším, kteří si myslí, že nejsou šťastní a okolo sebe vidí "dokonalé" ženy či muže.
Kniha je tenoučká, a je skvěle zpracovaná. Výborné příklady a "rady".

Knihu Dokonalost neznamená štěstí mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Calistka Calistka | Web | 17. února 2017 v 16:35 | Reagovat

Kniha vypadá hodně dobře. Asi po ní také kouknu. :)

2 Dana Dana | Web | 18. února 2017 v 9:22 | Reagovat

Jo, vypadá to docela zajímavě, děkuji za úplně skvělou recenzi!

3 Ennie Ennie | Web | 22. února 2017 v 18:00 | Reagovat

Kniha vypadá dobře :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama