Slevy pro Vás ZDE.

Tyrkysové oko - Lenka Chalupová

10. března 2017 v 17:40 |  -Knihy recenze
Krásný páteční večer!
Dneska mám večer jen sama pro sebe. Dám si vínko a proberu si opět šatník, vyházím nějaké staré věci z kosmetiky, poklidím knihovnu atd..
Před chvilkou jsem dočetla knihu Tyrkysové oko, kterou jsem četla vážně dlouho a to jen proto, že mi moc nesedla. Kniha je od české autorky Lenky Chalupové, vůbec ji neznám, takže je toto má první kniha od ní. Kniha vypadala, že bude fajn, ale zdání klame.
Jak se mi líbila? Mrkněte do celého článku.ANOTACE:
Náramek s ozdobou v podobě tyrkysového oka osudově spojil dvě sestřenice - Elišku Abrhámovou a Justýnu Jansovou. Co se vlastně skrývá za příběhem rodiny, jejíž předci byli zlatníci? Kdo k nim i po letech upíná svou nenávist a proč?
Detektivka s názvem Tyrkysové oko rozkrývá staré rodinné křivdy, které měly zůstat zapomenuty… avšak nezůstaly. Ožily ve chvíli, kdy se Eliška a Justýna - vnučky prvorepublikové šperkařky - rozhodly prodat vzácnou sochu z tyrkysu, která byla jejich dědictvím. Mohly ji zpeněžit až ve chvíli, kdy se ocitnou v krizi a budou nutně potřebovat peníze. A to se právě stalo… Jedna z nich porodila nemanželské dítě, druhá se rozvádí, obě jsou na životním rozcestí a hledají směr. Jenže jejich cesty životem někdo bedlivě sleduje… a nic dobrého jim nepřeje. Napínavé kriminální drama se odehrává v moravském městě Přerov a rozplétá potemnělé osudy členů jedné navenek normální rodiny.

Co já na anotaci:
Už nějakou dobu si říkám, že chci číst knihy od českých autorů. Už jsem kdysi nějaké četla a bohužel to nebylo nic pro mě, ale chtěla jsem českým autorům dát druhou šanci. Tyrkysové oko mi padlo do oka díky obálce a anotaci. Měla by to být detektivka a mně poslední dobou detektivky docela dost baví. Takže jsem tuto knihu zkusila a jaká je? To se dozvíte v recenzi.

RECENZE:
Nevím, čím začít, protože na databaziknih knihu tři lidi fakt chválí, ale mně se popravdě moc nelíbila.
Větší čtvrtina byla opravdu o ničem, měla jsem co dělat, abych četla dál. Nebavilo mě to, vůbec mi to nepřišlo záživné, neustále jsem knihu odkládala a nechtělo se mi pokračovat. Asi tak v půlce se konečně stala vražda, vyšetřování mi přišlo hrozně divné, takové o ničem, skoro vůbec se nevyšetřovalo. Takže detektivka opravdu nic moc. Po první vraždě se stalo napadení a konečně mě kniha vtáhla do sebe.
Ještě bych chtěla podotknout, že od začátku bylo v knize vcelku dost postav a vážně jsem se v nich ztrácela, chvilkami jsem nevěděla, kdo je kdo.
Musím říct, že mě tato autorka neoslovila, další její knihy asi chtít nebudu, protože její styl psaní mi moc nesedl.

Znáte autorku Lenku Chalupovou? Četli jste nějakou knihu od ní?

Knihu TYRKYSOVÉ OKO mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Calistka Calistka | Web | 11. března 2017 v 10:07 | Reagovat

Kniha vypadá docela dobře, možná se po ní také poohlédnu :)

2 M. M. | Web | 11. března 2017 v 22:16 | Reagovat

Zajímavý přebal, ale příběh mě moc nezaujal

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama