close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Podivná hra - Zuzana Pospíšilová

10. dubna 2017 v 18:24 |  -Knihy recenze
Dobrý večer,
právě večeřím a hlavně odpočívám. Jsem zmožená a utahaná. V práci chaos a v další práci totální chaos. Ještě, že už sedím a vychutnávám si přítelovo sladko-pálivou omáčku s rýží.
O víkendu jsem dočetla knihu Podivná hra od české autorky Zuzany Pospíšilové a hned jsem samozřejmě napsala hlavní část recenze, abych na nic nezapomněla. Je nejlepší hned po dočtení sepsat vše důležité, protože jak začnu číst další knihu, některé myšlenky se mi z hlavy vytratí, a pak už není recenze, tak dobrá.

Kniha má úžasnou obálku, vypadá tajemně a strašidelně. Díky ní mě kniha velmi zaujala, po dočtení anotace jsem ji musela mít a naštěstí jsem měla takové štěstí, že jsem knihu dostala od nakladatelství GRADA, moc děkuji za knihu a teď už se mrkněte do celého článku, kde se dozvíte, jaká kniha nakonec byla.


ANOTACE:
Jediná věta promění Karle život v peklo. Mohla prožívat běžnou krizi středního věku, s jakou se vyrovnává spousta jejích vrstevnic. Osud jí ale přichystá zkoušku těžšího kalibru. Někdo ji sleduje, naboural se do jejího počítače, do e-mailových schránek jejích dcer. Všude toho neznámého pronásledovatele tuší, posílá jí varovná znamení a baví se jejími amatérskými dedukcemi a intenzivním strachem o rodinu.
Proč ta podivná hra? Co po ní kdo chce? Karla se snaží se najít jakoukoliv stopu, která by jí pomohla všechno pochopit, ale nemá žádnou podporu v okolí. Cítí se jako štvaná zvěř. Je kořistí opravdového útočníka, nebo své vlastní fantazie? Proč se ve všem dá najít skrytý význam? Možná je opravdu blázen, jak si myslí její muž. Hraje hru, o kterou nestála, hru plnou strachu a bezmoci.

Co já na anotaci:
Než jsem si přečetla anotaci, tak mě zaujala obálka a název. Viděla jsem knihu každý den na instagramu i facebooku, tyto sítě mě donutili si anotaci přečíst a hned po dočtení jsem věděla, že knihu budu chtít. Jednak je to kniha od české autorky a za další mě zaujalo to, že by to měla být detektivka s thrillerem. Miluji thrillery, kde je sledování, stalker atd... a detektivky poslední dobou čtu hodně. Přijde mi velmi mrazivé, že Vás někdo sleduje přes Váš PC. V dnešní době se dá krásně nabourat do všech pc, takže i já si přelepuji kameru na notebooku, přítel se mi za to směje, ale nikdy nevíte...

RECENZE:
Nejprve bych chtěla říct, že tato kniha je autorčina prvotina pro dospělé čtenáře, předtím psala jen knihy pro děti. O to víc mě kniha přitahovala, ráda čtu prvotiny od různých autorů.
Dále bych ráda vyzdvihla styl psaní, který je přesně takový ten, který Vás vtáhne do děje, a nemůžete se od knihy odtrhnout. Kniha má 368 stran a díky čtivosti jsem ji měla za dva večery přečtenou.
Od začátku do konce mě kniha bavila, i když jsem si v polovině knihy říkala "doufám, že celá kniha nebude jen o paranoie hlavní postavy".

O čem kniha je? Karla má manžela Marka a dvě dcery. Jednoho dne ji přijde divný mail, po nějaké době se někdo nabourá dcerám do maily a od té doby je děsně paranoidní, ve všem vidí zlo, pronásledování atd...Manžel ji nevěří a dokonce ji posílá k psycholožce. Bohužel těch paranoidních událostí je v knize hodně, někdy mi to přišlo zdlouhavé, ale po dočtení knihy, jsem si řekla, že bylo vše napsané, tak jak mělo a moc se mi kniha líbila.
Jak to všechno dopadlo? Opravdu to nebyla jen paranoia, něco se stalo a to dost vážného. Vše bylo krásně promyšlené, vůbec jsem nečekala, že v tom bude mít prsty jedna osoba, která mi byla hned od začátku nepříjemná.

Díky tomu, že Karle manžel nevěřil, byla na vše sama, nevěděla, s kým to má probírat a nakonec to dopadlo špatně....tím si můžeme vzít i ponaučení, nikdy nikoho nezavrhujte. Vyslechněte osobu, která se Vám s něčím svěřuje, a proberte to s ní. Nikdy nevíte, co se můžete stát, proto je lepší nemávat nad vším rukou.

Mně se kniha moc líbila, jsem ráda, že ji mám doma a doporučuji ji všem, kdo mají rádi spíše thrillery s pronásledováním.
Četli jste tuto knihu? Jak se Vám líbila?


Knihu PODIVNÁ HRA mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Shock *Shock | Web | 10. dubna 2017 v 23:07 | Reagovat

O knize slyším prvně, ale hned se mi začala líbit. Poslední dobou mám také ráda příběhy o stalkercech a podobně. Takže.. si ji zřejmě pořídím:-).

2 Kikuš:) Kikuš:) | Web | 11. dubna 2017 v 8:33 | Reagovat

Tuhle knihu jsem nikdy neviděla ani o ní neslyšela. Podle antonace vypadá dobře, ale něco mi brání si to přečíst. Asi mi tam něco nesedí, nevím :D

3 Marci Marci | Web | 12. dubna 2017 v 10:45 | Reagovat

Zní to zajímavě ale přesně tenhle typ knih nemám ráda, radši čtu knihy s happy endingem, protože pak pláču a jsem z toho špatná :D ale tahle kniha by se určitě líbila mé sestře :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama