Slevy pro Vás ZDE.

Aztécká říše - Sean Callery

18. května 2017 v 14:19 |  -Knihy recenze
Krásný čtvrtek přeji,
zítra pátek konečně. Mám toho zase všeho po krk. V sobotu se pojedu zase podívat na závody do vrchu. Po obědě čekáme kamarády, takže budu mít skvělý víkend. Minulý víkend jsem jenom četla a četla, naštěstí v přírodě na sluníčku. Miluji takové občasné víkendy.

Přečetla jsem i jednu knihu o historii, kterou Vám dneska představím. Jedná se o tenoučkou knihu, která je ze série Temné dějiny. Já mám díl AZTÉCKÁ ŘÍŠE a nejspíše si někdy pořídím i další díly, zaujaly mě převážně dva díly STAROVĚKÉ ŘECKO A STAROVĚKÝ ŘÍM. Jsou to sice velmi stručné knihy, ale jsou pěkné a najdu v nich to co důležité.

Pokud Vás zajímá jaká je kniha, tak se mrkněte do celého článku.ANOTACE:
Objevte pravdu o komplikovaných a fascinujících civilizacích, které před tisícovkami let obývaly území Jižní a Střední Ameriky. Životy Aztéků, Inků a Mayů obklopovaly mýty, rituály a pověry, které vás budou šokovat. Dozvíte se o krutých válkách, lidských obětech a chladnokrevných vrazích. Temná tajemství těchto civilizací odhaluje kniha Aztécká říše - Temné dějiny.

Co já na anotaci:
Zajímá mě historie, Celá Aztécká říše mě hodně láká. Začala jsem si kupovat různé knihy o historii nebo o záhadách různých míst. Když jsem měla možnost přečíst si tuto tenoučkou knihu, neváhala jsem a jsem ráda, že ji mám doma. V anotaci se píše, že by v knize měla být napsána hlavní fakta, byla jsem na ně velmi zvědavá.

RECENZE:
Kniha je napsána velmi dobře, ale je to vážně spíše kniha pro děti, protože je vše napsané stručně a jasně. Na každé straně jsou ilustrace či obrázky. Příště si zkusím sehnat obsáhlejší knihu o Aztécích, nějakou knihu více pro dospělé, ale i tak jsem za knihu ráda, protože obsahuje krásné fotografie a fakta napsané stručně, takže až budu hledat nějakou informaci v této knize, tak ji hned najdu.
V knize najdeme 6 kapitol. První a druhá kapitola pojednává o kmenu Mayové. Obsahují informace o jejich životech, válkách, začátcích a hlavně jejich hrách a obětování.
Další dvě kapitoly se mi líbily asi více, jsou o Aztécích. Přišlo mi, že Aztékové nedělali nic jiného než, že obětovali všechno, kdykoliv a kdekoliv bohům a poslední dvě kapitoly jsou o Inkách. Všechny obsahují velmi zajímavé informace.
Skoro na konci knihy je menší slovníček se slovy, kterým by někdo nemusel rozumět.

Pokud hledáte stručnou knihu o Aztécké říše, tak je tato kniha pravou volbou. Najdete v ní stručné popisy daných kmenů.

Knihu AZTÉCKÁ ŘÍŠE mám z

20% sleva na knihy a e-knihy. Stačí zadat kód: goodmoda. Slevu nelze sčítat s jinými slevami a platí do 31.12.2017


Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | Web | 19. května 2017 v 15:52 | Reagovat

Vypadá to skvěle, ale já bych přeci jen brala více informací. Za recenzi jedna s hvězdičkou!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama