Slevy pro Vás ZDE.

Klasický unboxing #1

14. května 2017 v 12:00 |  -Knižní povídání
Krásný den mé čtenáři/ky, zase neděle áchjo. Zítra do práce a do školy, že?
Když mi ve čtvrtek dorazil balíček, tak jsem si řekla, že zkusím napsat svůj první UNBOXING. Sice mi unboxingy přijdou zbytečné, když Vám na konci měsíce ukáži všechny své nové knihy, ale chtěla jsem to zkusit. Takže mi dejte vědět, jak se Vám můj první unboxing líbí. Buď je budu psát pravidelně, nebo se na to jednoduše vykašlu.

Přišly mi dvě knihy z nakladatelství GRADA. Jednu z nich jsem chtěla, už když vyšla, protože jsem ji vyloženě potřebovala a druhá je taktéž velmi zajímavá. O jaké knihy jde? Mrkněte do celého článku.Anotace:
Je vláknina skutečně tak zdravá? Měli bychom se zříci kravského mléka a lepku? Které potraviny zatěžují zdraví? Kde děláme v dobré víře největší chyby? Jak je to s geneticky modifikovanými potravinami či potravinovými doplňky? Do jaké míry závisí naše zdraví a imunita na dobře fungujících střevech? Odpovědi na tyto i mnohé další otázky najdete v této knížce.
Autor, zkušený a úspěšný terapeut zabývající se celostní medicínou, v ní srozumitelně objasňuje, jak nerovnováha ve střevech souvisí s kožními nemocemi, chronickými bolestmi, alergiemi a mnoha dalšími zdravotními potížemi. Stav našich střev přitom ovlivňuje nejen naše zdraví, imunitu či fyzickou kondici, ale také na to, zda jsme šťastní, naše nálady a pocity. Kniha poutavě popisuje chemické procesy v těle, ukazuje, co se děje s potravou v jednotlivých fázích trávení, a dokazuje, že v lidském těle neexistuje téměř žádný proces, který by přímo či nepřímo nesouvisel s našimi střevy. Odhaluje zažité stravovací omyly a nabízí přirozená a šetrná, avšak účinná řešení.
S naším zdravím je pevně spjatá i radost ze života, výkonnost a spokojenost a jedině my jsme ti, kdo rozhodují o kvalitě svého života. Tato kniha nám ukazuje správnou cestu, ať už jde o vhodné stravování, pohyb na čerstvém vzduchu, odbourání nezdravých závislostí, půsty, meditace nebo masáže. Vše je pouze otázkou dobré vůle a zároveň tím nejsnazším a nejlevnějším, co pro své zdraví můžeme udělat.

Co říkám já:
Jelikož mám neustále problémy se střevy, tak jsem knihu vyloženě potřebovala, protože jsem doufala, že se dozvím něco, co mi pomůže. Jsem alergická na laktózu, takže mám bohužel problém furt, i když nejím nic, kde je laktóza. Beru každý den probiotika, ale chci spíše něco přírodnějšího, takže jsem za knihu ráda a určitě si ji v nejbližší době prostuduji a dám vědět jaká je.

Anotace:
Objevte pravdu o komplikovaných a fascinujících civilizacích, které před tisícovkami let obývaly území Jižní a Střední Ameriky. Životy Aztéků, Inků a Mayů obklopovaly mýty, rituály a pověry, které vás budou šokovat. Dozvíte se o krutých válkách, lidských obětech a chladnokrevných vrazích. Temná tajemství těchto civilizací odhaluje kniha Aztécká říše - Temné dějiny.

Co říkám já:
Miluji knihy o historii, nejraději mám knihy se zajímavostmi, které jsou tajemné. Aztécká říše mě vždycky velmi zajímala. Sice je toto tenoučká kniha, ale obsahuje ty nejdůležitější fakta. Řekla bych, že je to spíše kniha pro ději. Kniha je z řady Temné dějiny, určitě si někdy koupím další knihy z této řady.

Obě knihy jsou tenoučké, ale obsahují zajímavá fakta. Jsem ráda, že je mám v knihovně.
Aztécká říše je krásná kniha s ilustracemi i fotkami. Má jen 69 stran a stojí 89Kč. Pokud máte rádi také dějiny, tak si tuto knihu určitě pořiďte.
Zdravý střeva zdravý život obsahuje 192 stran a stojí 269Kč. Zatím jsem ji jen prolistovala a už se těším, až si podtrhnu důležité informace, kterých je v knize určitě hodně.

Znáte nějakou knihu z těchto dvou?


Knihy mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 14. května 2017 v 16:42 | Reagovat

Obě knihy mi přijdou velmi zajímavé, doufám, že bude recenze! :)
Ani o jedné knize jsem neslyšela, přesto mě velice zaujaly. Já mám právě teď rozečtenou detektivku, na kterých jsem fakt závislá :D..

2 Eliss Eliss | Web | 14. května 2017 v 19:03 | Reagovat

Zaujaly mě ty Temné dějiny Aztécké říše  :-)

3 Romi Romi | Web | 14. května 2017 v 22:49 | Reagovat

zajímavé :)

4 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 15. května 2017 v 4:19 | Reagovat

Na knížky mě v poslední době zase moc neužije, protože se musím učit na zkoušky, tak moc času na knihy nezbývá... ale doma mám už haldu knih, které jsem si objednala a čekají na otevření :-) Zaujala mě knížka Zdravá střeva a zdravý život, ta by mě zajímala :-)
Přežij pondělí a hezký týden přeju ♥

5 Kamila Kamila | Web | 15. května 2017 v 11:18 | Reagovat

Ty Temné dějiny by mě interesovaly, už se těším na recenzi!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama