Slevy pro Vás ZDE.

Když Lenin přišel o mozek a Churchill obětoval ovci - Giles Milton

7. června 2017 v 19:58 |  -Knihy recenze
Dobrý večer všem.
Půlku týdne máme za sebou a já už se těším na pátek, mám toho nějak po krk. Teď už všeho nechám a jdu si lehnout ke knize, kterou mám rozečtenou už asi 14 dní.
O víkendu jsem dočetla velmi zajímavou knihu, která nese vtipnější název KDYŽ LENIN PŘIŠEL O MOZEK A CHURCHILL OBĚTOVAL OVCI, kterou napsal Giles Milton.
Možná si říkáte, že už jste ji viděli, nejspíše jste viděli první díl, který jsem též recenzovala. Dole v článku si můžete prohlédnout obě obálky vedle sebe a napsala jsem i malé srovnání.

Jaký byl druhý díl? Mrkněte do celého článku.


ANOTACE:
Věděli jste, že se Churchill během druhé světové války připravoval zaútočit na Německo pomocí biologických zbraní, které by zemi učinily neobyvatelnou na několik desetiletí, a obětoval tomu ovci, a to nejednu? Nebo že mozek Vladimira Iljiče Lenina je nakrájený na 30 000 tenkých plátků? Mistrovský vypravěč historických příběhů Giles Milton nám v této knize servíruje další bizarní události z nedávné i vzdálenější historie, mnohdy jen těžko uvěřitelné, ale přesto pravdivé.
Druhá část knihy, kterou Milton v originále nazývá Fascinující poznámky z historie pod čarou, tak přináší dalších padesát příběhů, které se čtou jedním dechem, a čtenář se díky nim dozví leccos z toho, co se už nevešlo do hodin dějepisu.

Co já na anotaci:
První knihu od autora mám doma a byla naprosto skvělá, takže jsem chtěla mít i jeho druhou knihu, protože mě zajímavosti z historie velmi baví. Z anotace jsem se dozvěděla jen to, že by měla být v knize i historka o Churchillovi a Leninovi. Obálka opět krásná jako u předchozího dílu. Hned jak mi kniha dorazila, vrhla jsem se na ní.

RECENZE:
Stejně jako první díl se i tento četl velmi dobře. Kniha obsahuje přesně 50 zajímavých událostí z historie. Je dobré, že každá pravdivá historka je na stránku až dvě. Takže jsou velmi krátké, proto můžete knihu číst během čtení jiné knihy, tak jako jsem to dělala já. Každý večer jsem si přečetla dvě až tři příběhy.
Co se týká příběhů, tak jsem se dozvěděla plno zajímavostí, o kterých jsem nevěděla. Například mě zaujala historka o ženě z roku 1810, která byla vystavování jako monstrum, proč? Protože měla obří zadek, něco jako slavná Nicki Minaj či Kim Kardashian. Dříve to považovali za nehoráznost, dnes je to velmi moderní a skoro každá chce mít velký zadek jako celebrity.

Nechci Vám tu vyprávět o zajímavých příbězích, protože byste si pak knihu nemuseli přečíst. Vážně ji velmi doporučuji. Jak první díl, tak i druhý.

Malé srovnání:
Obě obálky jsou krásné, jen je škoda, že druhá kniha má písmo výraznější. Jinak jsou, tak nějak stejné, co se týče grafiky.
Co, ale musím říct je to, že se mi první kniha líbila více, jelikož obsahovala zajímavější historické události. V druhé knize bylo méně zajímavých příběhů, ale i tak byla skvělá, i když několik historek bylo tak nudných, že jsem je jen prolétla.
Obě knihy doporučuji všech, kteří mají rádi historii a především perličky z historie.

Jsem ráda, že mám doma v knihovničce obě knihy.
Četli jste první či druhý díl? Doporučuji především ten první.

Knihu KDYŽ LENIN PŘIŠEL O MOZEK A CHURCHILL OBĚTOVAL OVCI mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 8. června 2017 v 20:50 | Reagovat

První díl mám už přes rok doma a moc se mi líbil, a i tenhle další vypadá zajímavě. :)

2 Nati Nati | Web | 9. června 2017 v 10:36 | Reagovat

Tak tohle je opravdu zajímavé!
Strašně me zaujal název a obálka. U te anotace moc nevím,ale recenze vypadá dobře, takže opravdu přemýšlím,že tato kniha se v mé knihovně brzy objeví😀😀😊

3 *Shock *Shock | 9. června 2017 v 11:51 | Reagovat

Četla jsem pár úryvků z první a musím říct, že se skvěle a rychle čte. Hlavně je to napsané tak, že je to ještě zajímavější. :-)

Pěkně napsaná recenze:-).

4 dinosaurss dinosaurss | Web | 9. června 2017 v 18:48 | Reagovat

Vypadá to velmi zajímavě. Má to neobvyklý název, to člověka zaujme. :-)

5 Andey Andey | Web | 9. června 2017 v 19:53 | Reagovat

Knížka mě hodně zaujala, tak si jí musím připsat na seznam, ale nevím, kdy se dostanu k tom, abych si jí koupila, jelikož na mě čeká štos nepřečtených knížek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama