Slevy pro Vás ZDE.

Zdravá střeva, zdravý život - Joachim B.Vollmer

20. června 2017 v 18:29 |  -Knihy recenze
Úterý skoro za námi. Dám si čaj a zalehnu k seriálu Panství Downton.
Všem přeji dobrou noc, ale jestli si chcete ještě něco málo počíst, tak tu mám konečně recenzi na knihu ZDRAVÁ STŘEVA, ZDRAVÝ ŽIVOT od úspěšného terapeuta Joachima Bernd Vollmera.
Pořídila jsem si ji, protože mám neustále problémy s nafouklým břichem, se zažíváním atd.. Jsem alergická na laktózu, ale i když se jí vyhýbám, tak mám pořád problémy, takže jsem si chtěla ještě něco počíst a doufala jsem, že najdu nové rady. Dvě rady jsem vážně našla, takže je zkusím a uvidím.

Jaká jinak kniha je? Mrkněte do celého článku.


ANOTACE:
Je vláknina skutečně tak zdravá? Měli bychom se zříci kravského mléka a lepku? Které potraviny zatěžují zdraví? Kde děláme v dobré víře největší chyby? Jak je to s geneticky modifikovanými potravinami či potravinovými doplňky? Do jaké míry závisí naše zdraví a imunita na dobře fungujících střevech? Odpovědi na tyto i mnohé další otázky najdete v této knížce.
Autor, zkušený a úspěšný terapeut zabývající se celostní medicínou, v ní srozumitelně objasňuje, jak nerovnováha ve střevech souvisí s kožními nemocemi, chronickými bolestmi, alergiemi a mnoha dalšími zdravotními potížemi. Stav našich střev přitom ovlivňuje nejen naše zdraví, imunitu či fyzickou kondici, ale také na to, zda jsme šťastní, naše nálady a pocity. Kniha poutavě popisuje chemické procesy v těle, ukazuje, co se děje s potravou v jednotlivých fázích trávení, a dokazuje, že v lidském těle neexistuje téměř žádný proces, který by přímo či nepřímo nesouvisel s našimi střevy. Odhaluje zažité stravovací omyly a nabízí přirozená a šetrná, avšak účinná řešení.
S naším zdravím je pevně spjatá i radost ze života, výkonnost a spokojenost a jedině my jsme ti, kdo rozhodují o kvalitě svého života. Tato kniha nám ukazuje správnou cestu, ať už jde o vhodné stravování, pohyb na čerstvém vzduchu, odbourání nezdravých závislostí, půsty, meditace nebo masáže. Vše je pouze otázkou dobré vůle a zároveň tím nejsnazším a nejlevnějším, co pro své zdraví můžeme udělat.

RECENZE:
Kniha je velmi zajímavá, ale pokud nejste milovníci knih, tak vše najdete na internetu. V knize není nic extra nového, co byste se nemohli dozvědět na internetu. Mně se kniha líbila a několik zajímavostí jsem si zatrhla a určitě se k nim někdy v budoucnosti vrátím, jako např. k odtučňovací kúře či jablečné kúře.
Kniha je tenoučká, ale i tak obsahuje stručný a výstižný popis cesty jednoho sousta. Dozvěděla jsem plno zajímavostí o žaludečních šťávách, tlustém střevu atd...Díky knize vím, z čeho může být zácpa, ale také nemusí být vyloženě z nějaké nemoci.

Co mě docela překvapilo v knize je to, že bychom měli jíst více jablíček. Docela jsem koukala, co všechno jedno jablko obsahuje a k čemu je jablko dobré. Po dočtení knihy jsem si zaběhla pro jablka a budu se snažit jíst jablíčka dost často, protože by měli převážně pomoc se zácpou a celkově jsou velmi zdravé.
Dále jsem si koupila lipový, bylinný čaj a sušené meruňky. Chci jíst tak, abych nebyla neustále nafouklá. Je totiž pravda, když mám střeva v pohodě a nejsem nafouklá, tak mám skvělou náladu a jsem šťastnější.
Přeju si k narozeninám odšťavňovač, abych si mohla dělat zeleninové i ovocné šťávy, které jsou také velmi zdravé.

Jak můžete vidět dole, tak kniha obsahuje i vtipné ilustrované černobílé obrázky, které dodají knize takový ten správný šmrnc a zároveň je kniha i zábavnější.

Na konci knihy je velký soupis vitamínů a minerálů. U každého z nich je napsáno, v jaké potravině se vyskytuje. A za tímto soupisem je ještě užitečný seznam, ve kterém se dozvíme, která potravina je dobrá na co. Např. Ananas, jablka a brambory jsou dobré na zažívání nebo na průjem je vhodný vitamín B1 a B6 (abyste věděli, jaké potraviny obsahují tyto vitamíny, mrknete zpět do seznamu vitámínu)

Pokud máte rádi knihy a chcete se dozvědět něco o střevu, zažívání, co jíst atd..tak knihu doporučuji.

A nakonec moto, které mě velmi zaujalo!

Knihu ZDRAVÁ STŘEVA ZDRAVÝ ŽIVOT mám z

20% sleva na knihy a e-knihy. Stačí zadat kód: goodmoda. Slevu nelze sčítat s jinými slevami a platí do 31.12.2017

Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Srdcová Dáma Srdcová Dáma | Web | 20. června 2017 v 18:43 | Reagovat

Snad ti ty rady a jablíčka pomůžou :) to moto je vážně zajímavý a poučný.

2 *Shock *Shock | 20. června 2017 v 20:28 | Reagovat

Upřímně tohle moc nečtu. raději se podívám na internet nebo zajdu k doktorovi, ale určitě je plná zajímavostí:-).

3 Dominika Dominika | Web | 21. června 2017 v 9:34 | Reagovat

Tuhle knihu jsem si hned pořídila, jakmile jsem na ní narazila v LBC. A je úplně skvělá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama