Slevy pro Vás ZDE.

Válka růží 1: Bouře - Conn Iggulden

12. srpna 2017 v 11:02 |  -Knihy recenze
Krásný den,
včera celý den pršelo a to jsem byla na výletě. Takže jsme museli na poslední chvíli změnit plány a nakonec jsme byli půl dne v nákupáku. Kde jsme utráceli ve slevách. Měla jsem radost, protože nejezdíme tak často do nákupáků. Nakoupila jsem vcelku pěkné věci a zítra jedu zase na nákupy. Budou to poslední nákupy v tomto měsíci a na další pojedu zase až za půl roku. :-D
Včera jsem při zpáteční cestě dočetla jednu bichličku. Jedná se o novinku Válka růží 1. díl - Bouře od spisovatele Conn Iggulden. Je to klasický historický román. Nečtu takové knihy, ale už asi rok si říkám, že bych si ráda zkusila nějaký přečíst. Spisovatele doporučuje spoustu lidí a jelikož od něj vyšla nedávno tato novinka, tak jsem si řekla, že zkusím právě tuto knihu.

Obálka je nádherná, kniha obsahuje 500 stran a jaký byl obsah? To se dozvíte v celém článku.


ANOTACE:
Píše se rok 1437 a v Anglii na trůn usedá mladičký Jindřich VI. z rodu Lancasterů. Na rozdíl od otce, který sjednotil anglickou a francouzskou korunu, nevládne pevnou rukou a podle mínění mnohých pánů příliš podléhá svým rádcům. Anglické državy ve Francii jsou v ohrožení, šíří se zvěsti o vzpouře a strach, že král a jeho našeptávači přivedou Anglii ke zkáze. Mračna se stahují a neodvratně se schyluje k bouři, jež navždy poznamená osud království.

Co já na anotaci:
Jak už jsem psala nahoře, tak jsem delší dobu chtěla zkusit nějaký historický román. Zjistila jsem totiž, že se mi začaly líbit historické romány a celkově historie, asi jak stárnu...Nedávno jsem koukala po nějakém románu a našla jsem autora Conn Iggulden, který je prý velmi dobrý spisovatel právě historických románů a jelikož od něj vyšla nová kniha, která bude mít několik dílů, tak jsem si řekla, že zkusím od něj právě tuto novou knihu Válka růží - Bouře. Anotace mi řekla jen jedno a to, že to bude v období Jindřicha VI. a bude se jednat o Anglii a Francii.

RECENZE:
Jelikož je kniha dost tlustá, tak jsem se bála toho, že se mi bude číst hodně špatně. Nakonec jsem byla mile překvapená. Kniha se čte vážně moc dobře a díky seznamu osob, které vystupují v knize na začátku knihy, jsem se vůbec neztrácela a vždy, když v knize padlo nové jméno, mrkla jsem se dopředu do seznamu, abych zjistila, o koho se jedná. Líbí se mi, že jsou v knize i rodokmeny, což je takové pěkné zpestření knihy.
Příběh je ve zkratce o Francii a Anglii. Kdy se Anglický král ožení s dcerou krále Francii, ale není to jen tak ledajaká svatba. Aby se mohli vzít, tak musí Francouzskému králi něco dát. I přesto, že Francie dostane to, co chtěla, tak se semele bitva.
Vše je krásně napsané, přehledné a záživné. Vůbec jsem se nenudila. V knize je i zrádce, který bude potrestán, autor popisuje i vraždy dost zajímavě. Líbí se mi, že i prolínání dějů v knize je přehledné. Takže se nemusíte bát, že pokaždé nebude vědět, kde jste, zda ve Francii nebo v Anglii.

Na konci knihy autor napsal kapitolu Historické poznámky, kde vysvětluje, co je v knize pravdivé, co vymyšlené a co s kapkou nadsázky. Píše i o tom, zda to co napsal je pravda a jak to doopravdy bylo, což mi přišlo nejvíc zajímavé. Protože přečíst knihu o historickém příběhu a na konci se dozvědět, že skoro vše se doopravdy stalo je skvělé.

Musím říct, že mě tento historický román mile překvapil a určitě to není můj poslední román. Těším se na další díl, snad vyjde, co nejdříve.
Pokud chcete také zkusit historický román, tak mohu tento vřele doporučit.


Knihu VÁLKA RŮŽÍ 1. DÍL - BOUŘE mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *Shock *Shock | Web | 12. srpna 2017 v 23:30 | Reagovat

Kniha je obálkou nádherná, ale obsah mě už tolik nezaujal:/.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama