Slevy pro Vás ZDE.

Černé lekníny - Michel Bussi

2. října 2017 v 18:32 |  -Knihy recenze
Přeji krásný večer.
Konec pondělí je tu. Doufám, že v jste se měli ve škole či v práci dobře. Já mám zítra volno, protože mají Němci svátek. Budu odpočívat, a asi půjdu na jednu rozhlednu, protože jsem už dlouho nebyla na pořádné procházce.
Ještě než půjdu do sprchy, tak Vám sem dám recenzi na knihu ČERNÉ LEKNÍNY od spisovatele Michel Bussi. Jedná se o detektivku. Jak už jsem tu někdy psala, klasické detektivky nečtu, ale sem tak si nějakou tu moderní přečtu. Tato vypadala nadějně, tak jsem ráda, že jsem si ji díky KNIHCENTRUM mohla přečíst.

Určitě se mrkněte do celého článku, kde najdete jak anotaci, tak i recenzi.


ANOTACE:
I malebná města skrývají temnou tvář a nebezpečná tajemství z minulosti. Francouzské městečko Giverny je domovem zahrad, kde maloval své obrazy Claude Monet. Koloběh města, přes den plného turistů, navždy změní nejen tři vraždy, ale i záhadně zmizelý obraz černých leknínů. Kdo zabil školáka, starého malíře a úspěšného očního lékaře? Kam zmizely obrazy z Monetova domu, zejména Černé lekníny, o nichž se povídá, že je slavný malíř namaloval těsně před smrtí? Policistům znesnadňuje vyšetřování mnoho matoucích stop, zamlčovaných faktů, ale také láska a ničivá vášeň. Uprostřed dění, v němž se prolíná přítomnost s minulostí, jsou tři ženy: velice talentovaná jedenáctiletá dívka, nebezpečně svůdná učitelka a stará vdova, která všechno pozoruje z věže svého mlýna. Pouze ony znají pravdu. Co všechno skrývají?

Co já na anotaci:
Jelikož jsem si už kdysi chtěla přečíst od autora knihu Vážka, tak jsem neváhala a za knihu od knihcetrum jsem byla ráda. Po přečtení anotace jsem si říkala, že to bude asi slabší dílo než Vážka, i když jsem Vážku nečetla, tak podle anotace jsem usoudila takto. Po přečtení této knihy jsem přesvědčená, že knihu Vážka chci a doufám, že bude lepší než Černé lekníny.

RECENZE:
Sice je to trošku bichlička (384stran), ale i tak jsem měla knihu přečtenou velmi rychle, protože se mi četla dobře, ale i jsem potřebovala vědět, jak všechno dopadne.
Od začátku to byla klasická detektivka v moc pěkném prostředí - na venkově, kam jezdí umělci malovat přírodu. Bohužel mě začátek moc nebavil, nebylo to napínavé. Do půlky knihy je to spíše o vyšetřování, příběhu učitelky a jednoho děvčátka. Takže je to spíše takový román z vesnice, než klasická detektivka. Po půlce mě kniha začala více bavit, protože jsem si v hlavě utvářela scénáře, kdo by mohl být vrah a jak se co stalo. Všechno bylo nakonec úplně jinak a byla jsem z konce vážně unešená.

I přes nudnější začátek se mi kniha líbila, a pokud máte rádi netypické detektivky s překvapujícím koncem, tak si pořiďte Černé lekníny. Já si díky této knize určitě pořídím knihu Vážka, na kterou jsem koukala, už když u nás vyšla.

Jak už jsem psala nahoře, tak se mi Černé lekníny vcelku líbily, závěr knihy mě opravdu dostal. Jedná se sice o detektivku, ale není to taková ta klasická detektivka, což já oceňuji.

Četli jste něco od autora Michel Bussi?

Knihu ČERNÉ LEKNÍNY mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klár - 16 let Klár - 16 let | Web | 2. října 2017 v 20:57 | Reagovat

Já na ty detektivky prostě nejsem :D. Nevím proč, ale tenhle žánr mě prostě nebaví.

2 Marie Marie | Web | 3. října 2017 v 8:41 | Reagovat

Teeeda, o téhle knížce jsem vůbec neměla tušení! Vypadá moc dobře! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama