Slevy pro Vás ZDE.

Ledová krev - Elly Blakeová

30. října 2017 v 18:56 |  -Knihy recenze
Krásný pondělní večer přeji. Ještě dva dny a je listopad. Netěším se na zimu, bude zase každé ráno šílený mráz.

Před týdnem jsem dočetla skvělou fantasy knihu LEDOVÁ KREV od spisovatelky Elly Blake. A až teď jsem dokončila recenzi, protože nebyl čas, a když už nějaký byl, tak jsem četla a pekla. Doufám, že tato kniha ze série Ledová krev bude mít jen max. dvě knihy jako pokračování. Takže bych byla ráda za trilogii, nechci více dílů a ani žádné povídky ke knihám.
Fantasy mám velmi ráda, ale musím ho střídat s jinými žánry. Čtu, tak nějak všechno, jen erotika mě moc nebere a vyloženě historické těžké romány.
Teď už ke knize Ledová krev. Jaká je? Líbila se mi?
Mrkněte do celého článku, kde si můžete přečíst jak anotaci, tak i mou recenzi.


ANOTACE:
Sedmnáctiletá Ruby žije ve světě, v němž vše ovládá led. Ovšem ona sama má moc ohně a žáru - a to se v tomto krutém světě trestá smrtí. Takže po smrti své matky se přidává k rebelům, kteří chtějí zničit ledového krále. Ovšem než se stačí zapojit do boje, je polapená a donucena bojovat proti nejlepším bojovníkům svého nepřítele. Jestliže turnaj přežije, má jedinečnou šanci zničit šíleného krále. Ale skončí tím utrpění lidí v království? Plamen a led jsou v tomto světě nepřátele na život a na smrt, ovšem společně by mohly vytvořit sílu, která by mohla změnit vše.

Co já na anotaci:
Hned jak kniha vyšla, tak jsem ji moc chtěla. Pak jsem si, ale řekla, že podle anotace to vypadá, že to bude další fantasy, kde se bude jednat jen o vyučování hlavní hrdinky. Nakonec jsem to nechala náhodě, zda si ji jednou koupím či ne. No a já ji dostala na recenzi, za což moc děkuji, protože mě velmi potěšila.

RECENZE:
Nejprve bych ráda zmínila to, že je to přesně taková ta kniha, kterou když rozečtete, tak nedokážete přestat číst. Je tak poutavá a hlavně se čte velmi dobře. Přečetla jsem ji během jednoho večera a to jsem četla bez přestávky, protože mě opravdu, tak chytla, že nešlo knihu odložit. Dokonce byla tak čtivá, až jsem ji měla jako "film v mé hlavě".
Jedná se o fantasy, ale bohužel o úplně klasickou fantasy, která vychází. Proč klasickou? Protože se v knize jedná především o výcvik hlavní hrdinky, učí jí bojovat a používat její schopnost, což je většinou u každé takové fantasy knihy. Takže pokud Vás takové příběhy už nudí, nebude to kniha pro Vás.

Co se mi, ale líbí je nápad lidu Mrazivých a Ohnivých. Mohou být přátelé? Hlavní hrdinka Ruby má za úkol nebo je to spíše poslání, zabít krále. Jak a kdy? Plán je jasný, ale jestli se uskuteční, není jasné, protože se plán zkomplikuje tím, že je Ruby unesena a donucena bojovat proti bojovníkům krále. Kdo zabije krále a jak? To se dozvíte na konci knihy, protože má příběh ukončený konec, takže nemusíme čekat na další díl, jak boj dopadne.

Boj v království, smrt, přátelství, láska, temnota...krásný příběh. Sice dost jednoduchý, ale mně se moc líbil.

Znáte tuto knihu? Já se těším na další díl, ale nespěchám na něj.

Knihu LEDOVÁ KREV mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Klár - 16 let Klár - 16 let | Web | 31. října 2017 v 20:21 | Reagovat

Taková kniha si myslím, že by mě mohla bavit. Už jen podle anotace vypadá hodně skvěle:).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama