Slevy pro Vás ZDE.

Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda - David Michie

22. října 2017 v 18:21 |  -Knihy recenze
Dobrý večer všem,
zítra mě čeká ráno peklo, ale snažím se myslet pozitivně, protože odpoledne mám nějaké skvělé plány. Tak doufám, že mi poledne uteče jako voda. Jak jste si užili víkend? Já dostudovala skvělou knihu PROČ JE BDĚLÁ POZORNOST LEPŠÍ NEŽ ČOKOLÁDA od David Michie. Na kterou jsem se těšila a doufala jsem, že mi pomůže s mým problémem. Samozřejmě čtení jen tak nepomůže, ale chtěla jsem hlavně nakopnout a obdržet nějaké rady, které by mi mohly pomoc.

Koukala jsem, že je velkým trendem psát knihy s motivačními slovy, převážně youtuberky vydávají takové knihy. Nechtěla jsem, ale knihu od nějaké 20ti leté holčiny, která si žije jako v bavlnce, proto jsem volila knihu od známého autora, který má plno zkušeností. Jinak pro informaci mám doma knihu Továrna na sny, je sice hezká, ale bohužel mi vůbec nic nedala, jen jsem se dozvěděla o bloggerce jak žila a žije.

Jaká byla, ale tato kniha? Dodala mi nějaké rady? Mrkněte do celého článku.


ANOTACE:
Zajímá vás, jak můžete praktikováním bdělé pozornosti čelit stresu, zlepšit pracovní výkon, zbavit se bolesti a celkově prohloubit zdraví a pocit životní spokojenosti? V této jedinečné příručce Davida Michieho se dozvíte o skutečné podstatě bdělé pozornosti, o její transformativní síle a opravdových důvodech, proč buddhističtí mniši meditují. Důsledkem vědomého života je zjištění, že svými myšlenkami nemusíte být zcela ovládáni, ale můžete je i pozorovat. Když začnete aktivně ovlivňovat to, co probíhá ve vaší mysli, a převezmete odpovědnost za směr a dráhu svých myšlenek, můžete také rozhodovat o tom, kudy a kam vás myšlenky povedou. Bdělá pozornost je síla, která skutečně dokáže změnit život, a tato kniha je skvělým průvodcem na cestě k objevení sebe sama. Po jejím přečtení vám čokoláda bude chutnat ještě víc!

Co já na anotaci:
Chci být v životě spokojená, chci být šťastná....bohužel zatím šťastná nejsem. Ano, mám kde bydlet, ale bydlení je hrozné a práci, kterou dělám, jak by smet. Takže doufám, že se všechno příští rok změní. Myslím si, že dobré a spokojené bydlení je začátkem ke šťastnějšímu životu. Dále je důležitá práce, která nás bude alespoň trochu bavit....proto jsem si pořídila tuto knihu a doufala jsem, že mi alespoň trochu pomůže s vyrovnáním myšlenek, abych dokázala své myšlenky realizovat, ovládat atd...Jak píšou v anotaci "Bdělá pozornost dokáže změnit život!" To přesně potřebuji.

RECENZE:
Jak jsem psala nahoře, tak chci změnit práci a bydlení, ale nejdůležitější je pro mě změnit mé myšlení. Myšlenky se jen hrnout, já jsem zaplněná a nedokážu se pořádně na nic soustředit, pak si připadám jako robot, když dělám každodenní činnosti, proto jsem si zkusila pořídit tuto knihu a doufala jsem, že mi alespoň trochu pomůže, protože se asi nikdy nedokopu navštívit nějakého odborníka

Kniha je skvěle napsaná, není to žádné nudné informování o tom, co je mysl, meditace, víra atd..což jsem přesně potřebovala, čtivou knihu.
Nejen, že se dobře čte, ale obsahuje zajímavé informace, které jsem potřebovala, bohužel obsahuje plno rad i z buddhismu, což mě moc nebere. Nechci se dát na žádné náboženství, jen chci pomoc s myšlením a dodat do svého života více štěstí. Takže jsem si rady ráda přečetla, ale na žádnou víru se nedám, i když jsem se dala na meditaci, díky této knize.
Ano, opravdu jsem díky této knize začala meditovat. Každý den si najdu 10 minut a medituji pomocí cvičení MEDITACE S DEVÍTI CYKLY DECHU. První tři dny to bylo docela těžké, ale od čtvrtého dne mi to šlo daleko lépe, zatím necítím žádné změny, ale ty přijdou, věřím tomu.
V knize jsem se dočetla, co všechno dokáže meditace. Například snižuje stres, snižuje krevní tlak, posiluje imunitu, zpomaluje stárnutí, pomáhá zvládat úzkost atd...Meditace dokáže hodně a já jsem přesvědčená, že mi pomůže. 10 minut každý den si najde každý, a jelikož chci něčeho dosáhnout, tak chodím meditovat na svůj chlupatý kobereček ráda.

Kniha dále obsahuje plno rad, jak správně meditovat, jak udržovat bdělou pozornost, jak se budeme cítit, když budeme udržovat bdělou pozornost, co je mysl, odkud přicházejí myšlenky atd...

Kdybych měla shrnout, co obsahuje tato kniha. Tak bych řekla, že obsahuje především rady jak správně meditovat, jak najít inspiraci na meditaci, co všechno dokáže meditace a udržování bdělé pozornosti atd...

Já v knize našla spoustu inspirace. Takže pokud chcete také pomoc s vašimi myšlenkami a chcete najít cestu k vědomému životu, přečtěte si tuto knihu. Myslím si, že každý v ní najde něco, co potřebuje k lepšímu a šťastnějšímu životu.
_____________________________________________________
Knihu PROČ JE BDĚLÁ POZORNOST LEPŠÍ NEŽ ČOKOLÁDA mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adel Adel | Web | 23. října 2017 v 19:19 | Reagovat

Jéé zrovna teď hledám nějaké fajn knížky, tak mrknu i po tědlech :) ale nejsem si jistá jestli to je přesně to pro mě:D

2 Klár - 16 let Klár - 16 let | Web | 23. října 2017 v 20:34 | Reagovat

Pro lidi, co chtějí změny a trošku si ujasnit své priority, tak je to určitě skvělá kniha. Aspoň podle toho, co o ni píšeš:-).

Meditování mě neláká, spíše jóga.:-)

3 Cherry Berry Cherry Berry | Web | 24. října 2017 v 15:25 | Reagovat

Zajímavá knížka :-) Uvažuju o tom, že si jí koupím. Děkuji za tip :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama