Slevy pro Vás ZDE.

Tajemné cesty parfému - Cristina Caboni

27. října 2017 v 15:45 |  -Knihy recenze
Krásný podzimní den přeji. Bohužel u nás celý den prší, ale to k podzimu patří.
Dneska bych Vám ráda ukázala knihu (novinku), kterou jsem přečetla během dvou dnů a není to jen tak ledajaká kniha. Sice je to klasický román pro ženy, ale obsahuje něco, co byste asi ani neřekli, že by mohla nějaká kniha obsahovat.
Kniha se jmenuje TAJEMNÉ CESTY PARFÉMŮ, kterou napsala Cristina Caboni a partnerem vydání je NOTINO.CZ, které můžete znát z mých recenzí, protože u nich dělám pravidelně objednávky.
Jaký je román? A co obsahuje zajímavé?
Mrkněte do celého článku.


ANOTACE:
Elena ztratila všechnu naději a v lásku už nevěří. Pouze tehdy, když vytváří vůně, dokáže zahnat nejistotu. Pouze zahalená esencemi květů, dřeva a koření ví, jak se zbavit strachu. Elena byla odjakživa silná. Od toho dne, kdy ji ještě jako malou holčičku opustila matka, hledá cit a pohlazení. Život ji přivede do jedné z největších prodejen vůní v Paříži, kde se ještě nyní připravují parfémy podle starodávných receptur. Její výtvory si brzy získají věhlas. Má jedinečnou schopnost pochopit a zhmotnit touhy lidí: dokáže vytvořit tu správnou vůni k znovuzískání ztracené lásky, k překonání ostychu, k nalezení klidu. Dosud však nenašla tu správnou vůni k překonání své vlastní minulosti.

Co já na anotaci:
Mám ráda příběhy, ve kterých se řeší minulost. A jelikož mi byla tato kniha nabídnuta k recenzi, tak jsem ji nemohla odmítnout. Zajímalo mě hlavně i to, jak budou vzorečky parfémů přidány do knihy. Těšila jsem se na knihu a hned jak dorazila, vrhla jsem se na ní a během dvou večerů jsem ji měla přečtenou.

V knize jsem našla pět vzorečků na papíře (např. Calvin Klein - Obsession). Nejen vzorečky byly v knize, ale překvapila mě i sleva 10% na nákup na Notino.cz, kterou samozřejmě využiji. Jinak mě vzorečky nepřekvapily, tak nějak jsem si myslela, že budou na papíře.

RECENZE:
Kniha se četla velmi dobře. I když je v knize hodně "ingrediencí" do parfémů. Pokaždé, když někde hlavní hrdinka něco cítí, tak to popisuje. Mně to vůbec nevadilo, ba naopak mě fascinovalo, jak dokáže Elena z jednoho nadechnutí vycítit, co daná věc, či parfém obsahuje za květiny, byliny atd...

Jak se v anotaci píše, tak Elena začne pracovat v Paříži v největší prodejně vůni, ale to není její sen. Její sen je parfémy vytvářet, ale především chce vytvořit parfém, který se vytvářel v minulosti v její rodině, bohužel recept její předkyně ukryla. Snaží se ho tedy najít a vytvořit, podaří se jí to? To neprozradím, ale můžu Vám říct, že příběh o hledání receptu a celkový příběh její lásky se mi moc líbil.

Podle mě to byla taková ta klasická oddechová četba pro ženy. K vínečku či kávě ideální kniha a ještě je velmi fajn, že si u čtení můžete přičichnout k pěti vzorečkům, které jsou v knize.

Pěkný román, u kterého si můžete přičichnout i k parfému. Není to, ale sladká romantika, což je fajn, protože sladké knihy čtu jen v létě a to občas.
Tato kniha bude krásná i jako dárek pro maminku k Vánocům, pokud ráda čte, samozřejmě.

Znáte tuto novinku?

Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Camilla Camilla | Web | 28. října 2017 v 18:51 | Reagovat

Díky, o tomhle nápadu jsem neměla ani potuchy! :)
Jinak pěkný blog...

2 Elis Elis | Web | 28. října 2017 v 18:56 | Reagovat

Tuto knihu vůbec neznám, ale vypadá pěkně :) Celkově by mě takový typ vůbec nenapadl, děkuji za typ :*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama