Slevy pro Vás ZDE.

Lži století, které znají jen zasvěcení - Heiko Schrang

5. listopadu 2017 v 9:19 |  -Knihy recenze
Krásné dopoledne přeji.
Neděle, poslední den volna a zítra začíná škola/práce...Vůbec se mi do práce nechce, protože vím, že budu mít tento týden peklo.
Dneska bych Vám ráda ukázala a doporučila knihu Lži století, které znají jen zasvěcení od Heiko Schrang. Četla jsem ji vážně hodně dlouho, protože jsem ji nečetla na jeden zátah. Kniha obsahuje různé kapitolky, které na sebe nenavazují, takže můžete knihu číst postupně, na přeskáčku, při čtení jiné knihy atd..Já jí četla sice postupně, ale za to jsem u ní četla několik knih, takže jsem tuto knihu četla skoro dva měsíce.
O čem kniha je? Bavila mě?
To se dozvíte v celém článku.


______________________
!!! Ještě než začnu, tak bych Vám ráda připomněla, že můžete uplatnit slevu 20%na knihy a e-knihy (GRADA.CZ). Stačí zadat kód:goodmoda. Slevu nelze sčítat s jinými slevami a platí do 31.12.2017. Takže pokud budete chtít koupit někomu knihu k Vánocům od nakladatelství grada, určitě slevu využijte, ať něco málo ušetříte. !!!
______________________

ANOTACE:
- Kteří světoví politici a podnikatelé tahají za nitky v pozadí?
- Co se stalo s těmi, jež se pokusili postavit nově zaváděným pořádkům?
- Co skutečně vedlo k válkám v Afghánistánu, Iráku a Libyi?
- Kam až vede vliv Goldman Sachs a kdo financoval nacisty?
- Jaké tajemství se skrývá za vraždou Johna F. Kennedyho?
- Je londýnské finanční City státem ve státě? Autor pečlivě pracuje se zdroji a předkládá informace, které nahánějí hrůzu, ale měli bychom je znát. Ukazuje, jak současní "vůdci světa" za přispění médií ovládají běžného člověka pomocí strachu, pocitů viny či závislosti na majetku. Ukazuje však také cesty, jak se z této pasti mocných vymanit a vykročit k pozitivnějšímu a svobodnějšímu přístupu k životu. Knížka, původně autorem vydaná na vlastní náklady, se záhy stala velkým bestsellerem. Je na trhu zcela ojedinělá a zaujme každého, kdo se zajímavá o společenské a politické dění. Odkryje před vámi informace a kauzy, které měly zůstat skryté.

Co já na anotaci:
Mám doma knihu Když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku, samozřejmě to bych nebyla já, kdybych neměla i druhý díl. Knihu Lži století jsem chtěla hlavně proto, že jsem si myslela, že bude obsahovat pravdivé historky, jako u zmiňované knihy. Z anotace jsem, ale pochopila, že to bude kniha plná politiky, ale i tak jsem si říkala, že by mě mohla dost bavit a chtěla jsem se něco nového ze světa (z historie) dozvědět.

RECENZE:
Nejprve bych chtěla zmínit věc, která se mi vůbec nelíbí a to je věta, kterou napsal autor na začátku knihy: "autor si v žádném případě nečiní nárok na absolutní platnost uváděných informací" Chápu to tedy tak, že jsou to jen domněnky či autorovo úvahy? To by mohl napsat knihu každý se svými úvahami...ale nenechala jsem se odradit a knihu jsem se přečetla.

Jak už jsem psala pod anotací, tak je kniha vážně hodně politická než historická. Spíše kniha obsahuje věci, které se jen tak nedozvíte a musím říct, že jsem kolikrát měla i husí kůži. Některým věcem jsem ani nemohla uvěřit, bohužel se ve světě dějí takové věci, o kterých nemáme ani tušení, takže tomu docela i věřím, že je vše pravda.
Bohužel u některých kapitolách bych očekávala více informací, dokonce mě některé kapitoly donutili si něco počíst i na internetu.
Škoda, že kniha u nás vyšla v roce 2017 a v originále vyšla už v roce 2013, myslím si, že se za tu dobu určitě něco zhoršilo nebo spíše změnilo.

Kniha je velmi zajímavá, obsahuje informace, které si jen tak nepřečtete na internetu, ale jsou to opravdu jen "úvahy", nad kterými musíte chvíli přemýšlet.

Knihu bych doporučila všem, co mají rádi politiku, ale i určitě si ji můžou přečíst i ti, co se rádi dozvídají něco nového o světě. Kniha bude krásným dárkem k Vánocům třeba pro tatínka, bratra, dědečka atd..

Knihu LŽI STOLETÍ mám z

20% sleva na knihy a e-knihy. Stačí zadat kód: goodmoda. Slevu nelze sčítat s jinými slevami a platí do 31.12.2017.

Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristen Kristen | Web | 5. listopadu 2017 v 20:31 | Reagovat

Ach toto ma moc nezaujalo. Ale možno je to naozaj dobrý darček pre niekoho... takže dík za tip

2 Linda Linda | E-mail | Web | 6. listopadu 2017 v 21:06 | Reagovat

Nevím jestli je to úplně můj žánr, ale stejně bych si ji ráda přečetla. Myslím, že by mě mohla bavit. Opravdu zajímavý tip :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama