Slevy pro Vás ZDE.

Temné hlubiny - Robert Bryndza

27. listopadu 2017 v 18:23 |  -Knihy recenze
Krásný pondělní večer,
jsem vcelku vyřízená, ale mám dobrou náladu a chystám se jít udělat nějakou dobrou večeři. Pak zalehnu k rozečtené knize a usnu snad jako miminko.
Dneska tu mám konečně recenzi na třetí díl detektivky od autora Robert Bryndza. Temné hlubiny...už ten název zní napínavě. Těšila jsem se na knihu vážně hodně a zhltla jsem ji během dvou večerů. Věděla jsem, že se bude číst velmi rychle, protože Bryndza píše takovým tím stylem, že se kniha čte skoro sama.
Jak se mi Temné hlubiny líbily? Jaký díl se mi líbí z těch tří, co vyšli nejvíc?
Mrkněte do celého článku, vše se tam dozvíte.


ANOTACE:
Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte.
Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Coll
insová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety.
Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře.
Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…

Co já na anotaci:
Mám doma předchozí dva díly a věděla jsem, že budu chtít mít v knihovně i třetí díl. Anotaci jsem vůbec neřešila, ale když už jsem měla knihu doma a chystala jsem se do ní začíst, našla jsem si anotaci a přečetla jsem si ji, abych věděla, tak nějak do čeho jdu. Z anotace jsem pochopila, že půjde o vyšetřování starého případu. Milovala jsem seriál Odložené případy, tak jsem se na příběh Temné hlubiny velmi těšila.

RECENZE:
Tak jako předchozí dva díly i tento díl jsem měla přečtený během chvíle. I když je kniha tlustější, tak se čte vážně hodně rychle. Během chvíle jste v polovině a ani netušíte, že máte za sebou 200 stran. Kapitoly jsou velmi krátké, což se mi moc líbí. Styl psaní autora Roberta Bryndzy mi vyhovuje maximálně a těším se na další jeho knihu, kterou vydá snad, co nejdříve.
Příběh je opravdu takový, jak jsem si myslela po dočtení anotace. Erika měla za úkol vyřešit případ, který se stal před 26ti lety, kdy někdo zabil a hodil malou holku do vody. Jak jsem psala nahoře, tak jsem vždycky měla ráda seriál Odložené případy, kdy se pokaždé řešily případy z minulosti. Tato kniha Temné hlubiny je něco podobného jako seriál. Erika otevírá znovu případ, který před několika lety nikdo nedořešil. To znamená, že je celá kniha o vyšetřování.
Erika si vybere k sobě lidi, se kterými na případu začne dělat. Nejprve to vypadá jako obyčejné vyšetřování, ale po chvilce, začne být něco špatně. Samé zvraty, akčnost, napětí a láska.
Vraha nakonec dopadnou. Od čtvrtiny knihy jsem měla svůj tip na vraha. Myslela jsem si, že v tom budou zapleteni dva lidé a nakonec to byli vážně oni, ale ještě něco k tomu něco autor vymyslel, což mě vážně dostalo a nikdy by mě to nenapadlo.
Příběh se mi moc líbil. Teď nevím, zda se mi líbil více druhý díl či třetí.

Pokud máte rádi detektivky, tak tuto knihu doporučuji. Jedná se o vyšetřování starého případu, takže pokud máte rádi také Odložené případy, určitě Vás bude tato kniha bavit.

Knihu TEMNÉ HLUBINY mám z

20% sleva na knihy a e-knihy. Stačí zadat kód: goodmoda. Slevu nelze sčítat s jinými slevami a platí do 31.12.2017.

Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 slunicko slunicko | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 13:58 | Reagovat

Tyhle knížky sice moc nemusím, ale tahle vypadá moc dobře! :) Možná změním názor

2 Klár - 16 let Klár - 16 let | Web | 28. listopadu 2017 v 14:27 | Reagovat

Odložené případy též miluji, takže by mě tato knížka asi dost bavila:-).

3 Ennie Ennie | Web | 29. listopadu 2017 v 18:16 | Reagovat

K třetímu dílu jsem se zatím nedostala, ale jsem na něj zvědavá :). A tím víc jsem ráda, že se nemůžeš rozhodnout, jaký se Ti líbí víc :D kdyby si řekla, že druhý, tak bych se už tolik netěšila :D ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama