Slevy pro Vás ZDE.

Zimní muži - Jesper Bugge Kold

23. prosince 2017 v 12:54 |  -Knihy recenze
Krásnou sobotu přeji.
Zítra je den D. Doufám, že vypnete všechnu elektroniku a budete se věnovat rodině, tak jako já.
Konečně tu mám pro Vás recenzi na knihu ZIMNÍ MUŽI od Jesper Bugge Kold. Mám ji doma už asi měsíc, nejprve jsem čtení knihy oddalovala, až přišel den, kdy jsem si přečetla pár stran a tak to pokračovalo několik dní. Knihu jsem tedy četla skoro 14 dní. Vůbec jsem neměla náladu na čtení, měla jsem jiné starosti. Neustálý stres mě donutil jen sedět a koukat na filmy.
Obálka knihy je zajímavá a téma také. Jaká kniha nakonec byla? To se dozvíte v celém článku, kde najdete jak anotaci, tak i mou recenzi.


ANOTACE:
Můžete zůstat slušným člověkem, i když vstoupíte do řad SS?
Chtěli jen přežít, ale osud jim rozdal jiné karty.
Dva bratři, Karl a Gerhard, žijí poklidným životem v rodném městě Hamburku. Karl se po smrti otce ujímá vedení rodinné textilní továrny. Žije ve šťastném manželství se ženou a čtyřmi dětmi. Gerhard je profesorem
matematiky na univerzitě. Po smrti manželky a dcery se plně ponořil do práce a psaní knih.
K moci se ovšem dostává Adolf Hitler a oběma bratrům se začíná otřásat země pod nohama. Proti své vůli se oba stávají součástí nacistické mašinerie a jsou nuceni podílet se na věcech, se kterými sice nesouhlasí, ale zároveň se proti nim nedokáží postavit. Karl se dostává na francouzskou i ruskou frontu a Gerhard organizuje židovské transporty do koncentračních táborů.
Oba jsou zatlačeni až do krajnosti, což je hluboce poznamená. Vyprávění osciluje mezi rodinným životem v Hamburku a událostmi na frontě i v Německu za války. Napínavý příběh ukazuje, jak rychle se normální, civilizovaný život může proměnit v absurdní zmrzačenou skutečnost během války i jak těžké je hledání vlastního já po jejím skončení.
Zimní muži jsou román o hrůzách války. Příběh o hranicích mezi dobrem a zlem, o životě a smrti i o morálních dilematech a svědomí.

Co já na anotaci:
Knihy na téma holocaust, 2. sv. válka atd... mě velmi lákají. Doma mám už pěknou sbírku a stále mi do ní nějaké knihy přibývají. Tato mě zaujala hodně díky anotaci, protože se za Hitlera děli hodně zajímavé události a ráda se o nich něco počtu. Byla to těžký doba...

RECENZE:
Celkově se kniha četla dobře. Je napsaná skvělým stylem, takže se začtete a nemůžete se odtrhnout, ale já jelikož jsem měla špatné období, tak jsem knihu odkládala klidně po pěti stranách.
O této knize jsem četla na internetu, že je dost brutální v líčení války a dvou životů (dvou bratrů), o to víc jsem se na knihu těšila, protože je velmi málo knih, které jsou opravdu brutální v líčení války. Bohužel jsem byla zklamaná, popis války není vůbec brutální. Škoda, že autor nevylíčil pasáže z fronty více do hloubky.
Celá kniha je tedy o tom, jak dva bratři žijí poklidný život. Karl převzal rodinnou fabriku na výrobu uniforem a jeho bratr Gerhard je profesor na univerzitě. Z ničeho nic se oba dostanou do SS a dělají věci, které ani sami nechtějí. Nemají bohužel na výběr. Plánují transporty, válčí na frontách atd...
Konec byl opravdu nic moc, ale mně se kniha i tak líbila a mohu ji doporučit všem, co rádi čtou válečné romány. Určitě je více vhodná pro muže než ženy, ale i ženám by se mohla líbit.

Knihu ZIMNÍ MUŽI mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | Web | 23. prosince 2017 v 17:47 | Reagovat

Bohužel všechnu elektroniku nevypnu, budu sledovat pohádky a tak. A ještě všem popřeji krásné svátky. :-) Jinak se samozřejmě budu věnovat rodině a přítelovi. :-) O knížce slyším poprvé, a že se o toto téma také zajímám a také čtu takové knížky.'Pokud mohu doporučit knížku, tak "A přesto říci životu ano"... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama