Slevy pro Vás ZDE.

Královna stínů - Sarah J. Maas

24. ledna 2018 v 17:36 |  -Knihy recenze
Krásný večer přeji.
Sníh u nás zmizel a jen prší. Škoda. Sníh se mi na ulicích moc líbil. Ještě by mohl, ale napadnout. Celý únor by mohl být sněhoví. Pak už by mohlo přijít jaro.
Dneska jsem měla celý den pro sebe. Uklidila jsem si, vybarvila jeden obrázek do soutěže a dokonce jsem dočetla jednu knihu, na kterou jsem rovnou napsala recenzi a Vy si ji můžete právě přečíst.
Konečně jsem dočetla čtvrtý díl Skleněného trůnu - KRÁLOVNA STÍNŮ od Sarah J. Maas, na který jsem se moc netěšila, jelikož byl pro mě třetí díl utrpením. Četla jsem na internetu, že je čtvrtý a pátý díl nejlepší, takže jsem dala čtvrtému dílu šanci a jaký byl?
To se dozvíte v celém článku.


ANOTACE:
Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc - musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.

Můj názor na třetí díl a anotaci:
Po třetím díle jsem se na čtvrtý díl moc netěšila, jelikož mě třetí díl moc nebavil a neustále jsem ho odkládala. Nedokázala jsem se, ani pořádně začíst do děje. O to víc jsem se na čtvrtý díl netěšila, ale nakonec mě dost překvapil.

RECENZE:
Musím říct, že jsem třetí díl četla docela dávno, takže jsem byla na začátku zmatená a musela jsem hodně pátrat v paměti, co se kdy událo. Když jsem se do děje, tak nějak dostala, tak jsem do knihy byla zažraná pokaždé, když jsem knihu otevřela. To se mi u třetího dílu nikdy nestalo. Většinou jsem knihu četla večer a měla jsem vždy velký problém, knihu zavřít a jít spát. Několikrát jsem i ponocovala, abych mohla knihu dočíst. Je to sice velká bichle, ale příběh je tak poutavý, že si ani nevšimnete, že jste během chvilky přečetli sto stran. V knize bylo i plno zvratů, které jsem nečekala a to mě příběh více bavil.
Jsem ráda, že se do příběhu vrátil Jeřáb, což je přítel Celeany nebo-li Aelin ze třetího dílu, se kterým se rozloučila, takže mě o to víc příběh bavil. Líbilo se mi, že se z Aelin stala opravdová vůdkyně.
Děj se mi moc líbil a konec skončil tak, že jsem okamžitě musela sáhnout po pátém díle, který právě čtu, takže se na recenzi můžete těšit, jelikož tu bude tak cca do týdne.
První a druhý díl byl pecka, třetí díl byl utrpení, ale čtvrtý byl opět skvělý. Těším se na pátý.

Pokud máte rádi fantasy, ve které je hlavní hrdinkou dívka zabijačka, tak tuto sérii doporučuji a akutně potřebuji i omalovánky Skleněný trůn.

Četli jste sérii Skleněný trůn?

Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kikuš:) Kikuš:) | Web | 25. ledna 2018 v 16:05 | Reagovat

Ahoj,
u nás je pořád sníh a nevypadá to, že by se mu chtělo zmizet :D
Knihu jsem nečetla, upřímně myslím, že tu sérii ani neznám, možná jsme už viděla obálky, protože mi to něco říká,ale jinak nic.
Znám to, když se nemůžu začíst do knihy a je to pro mě utrpení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama