Slevy pro Vás ZDE.

Říše bouří - Sarah J. Maas

8. února 2018 v 18:09 |  -Knihy recenze
Krásný večer všem.
Zítra pátek, konečně že? Doufám, že máte nějaké plány na víkend.
Už mě nebaví ta nehorázná zima, u nás neustále mrzne. Mráz mi sice tolik nevadí, ale už je načase, abych mohla vytáhnout jarní boty a bundy.
Konečně tu mám slibovanou recenzi na pátý díl Říše bouří ze série Skleněný trůn od autorky Sarah J. Maas. Opět je to velká bichle. Řekla bych, že je pátý díl o něco tlustší než čtvrtý, ale to mě neodradilo a četla jsem každý večer pár kapitol, protože přes den jsem neměla čas. Musím říct, že je to naprosto skvělý série a chtěla bych mít doma i omalovánky Skleněný trůn a povídky Krvavé ostří.
Znáte sérii Skleněný trůn? Já četla všechny díly, a jak se mi líbil tento pátý díl?


ANOTACE:
Pro Aelin dlouhá cesta k trůnu teprve začala, ale už nyní je jasné, že bude plná zrady, nepřátelství a nevraživosti. Pokud si chce udržet korunu a ochránit své království, musí se spojit s lidmi, kteří až do teď byli nepřáteli a musí bojovat proti zlu, které se chystá pohltit celý svět. Zkáza se na ni řítí ze všech stran a jediná zoufalá možnost, jak přežít, je obětovat to, co miluje nejvíce na světě.

Co já na anotaci:
Musím říct, že jsem se na tento pátý díl těšila jako na žádný jiný. Čtvrtý díl jsem neustále odkládala a nebavil mě, až jsem ho v lednu začala číst od začátku a byl tak skvělý, že jsem musela hned začít číst tento pátý díl. Z anotace jsem se dozvěděla, že bude vážně hodně napínavý a byla jsem zvědavá, co musela Aelin obětovat, jestli přežila a zda usedla na trůn.

RECENZE:
Jednoznačně nejlepší díl, tedy alespoň za mě. Od první strany do poslední mě kniha bavila. Nikdy nenudila a souhlasím, že vše, co bylo v knize, v knize být mělo. U čtvrtého dílu jsem psala, že bych nějaké kapitoly vyškrtla, u pátého dílů bych naopak pár stran přidala, i když je to pravdu obrovská bichle.
Celkově se kniha četla velmi dobře a několikrát jsem se nemohla od knihy odtrhnout. V tomto dílu je hodně napětí, lásky, smutku a autorka dokázala každou událost popsat naprosto skvěle. Líbily se mi všechny zvraty, kterých bylo v knize hodně. Oceňuji, že se děj netočí jen okolo pár postav, ale konečně se autorka zaobírala, tak nějak všemi, takže jsem se dozvěděla plno věcí i o jiných postavách, než jen o těch hlavních.
Asi mě nejvíc bavil příběh čarodějnic, převážně hlavní čarodějky Manon. Dále mě bavilo sledovat cestu Elide a Locana, která mě dost překvapila.
Konec byl nejlepší ze všech dílů a doufám, že bude další díl, i když nevím nevím. Třetím dílem mě série zklamala, ale od čtvrtého dílu se mi zase začala líbit a jsem neskutečně ráda, že mám celou sérii doma, a že jsem četbu nevzdala u třetího dílu.
Pokud máte rádi fantasy, tak sérii Skleněný trůn musíte mít.

První dva díly byly skvělé, moc se mi líbily. Třetí díl mě děsně nudil a čtvrtý díl byl opět fajn, ale né tolik jako pátý díl, ten byl vážně skvělý. Od začátku do konce mě bavil a všechny cesty postav mě bavily a byly hodně napínavé.

Co Vy a série Skleněný trůn od Sarah J. Maas?

Knihu ŘÍŠE BOUŘÍ mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 sugr sugr | E-mail | Web | 8. února 2018 v 18:42 | Reagovat

Taky mě ta zima už nebaví, těším se na jaro. Plán na víkend mám, doufám, že vyjde. Budeme mít rodinné posezení u příležitosti narozenin, příjde i AP, tak to bude chvilku fajn.:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama