Slevy pro Vás ZDE.

Univerzální látkový obal na knihu (postup)

6. února 2018 v 9:23 |  -Moje články
Krásný den všem,
dneska budeme tvořit. Doufám, že se máte skvěle, protože já mám tak dobrou náladu. Včera jsme s mamkou šily obal na knihu, který jsem si chtěla objednat na internetu, ale pak jsem si řekla, proč si prostě neušít vlastní? A tak jsem hledala na internetu nějaké pěkné látky, chtěla jsem látku se sovičkami. Narazila jsem na krásnou bavlněnou látku s potiskem soviček na e-shopu MAMTEX.CZ, podklad sov je bordó barva, kterou mám moc ráda, takže bylo jasné, že přesně takovou látku chci na obal.
Koukala jsem na různé obaly na internetu a líbí se mi obaly, které mají látku uvnitř jinou než na povrchu. Takže jsem k sovám zvolila jednoduché bílé tečky na šedém podkladě. Myslím si, že k sobě látky jdou.
Určitě je dobré mít v obale výplň, na první fotce vidíte vatelín, ale ten jsem nakonec do obalu nadala a raději jsem zvolila sakon.
S obalem mi pomohla mamka, jelikož má dílnu s šicími stroji. I když jde obal ušít ručně, raději jsme ušily s mamkou obal strojem.
Postup s fotkami najdete v celém článku. Doufám, že je popis srozumitelný, pokud ne, tak vše pochopíte z fotek.1.) STŘÍHÁNÍ
Nejprve jsme si nastřihli ze sovičkové i z puntíkaté látky jeden velký obdélník, který má 28cm výšku a délku 57cm. Chci, aby se do obalu vešla kniha, která má výšku 25cm, proto jsme ustřihli výšku 28cm, jelikož se bude kousek látky zapošívat.
Jak už jsem psala nahoře, tak tady už vidíte ustřižený sakon, který jsme dali jako výplň. Také je střižený ve velikosti 28cm na 57cm. Je tvrdší než vatelín. Chtěla jsem, aby byl obal na knihu tvrdší. Měkký vatelín by asi nebyl moc dobrý nápad.
Dále vidíte na fotce jeden malý obdélník ze sovičkové látky. Je to obdélník 28cmx8cm a díky němu vytvoříme obal univerzálním. Obal bude jak na tenkou, tak i na tlustou knihu.

2.) DŮLEŽITÝ PRUH
Obdélník 28cm na 8cm jsme si ohnuli a sešili. Poté se musel přetočit, což byla docela makačka. Po ušití má pruh šířku 3cm, což je akorát si myslím. Úplně dole uvidíte, k čemu pruh slouží.

3.) JAK LÁTKY PŘIPRAVIT NA SEŠITÍ
Nejprve jsem na stůl položila výplň sakon, na něj jsem položila sovičkovou látku a na tu jsem položila látku s puntíky, ale obráceně. Tedy líc puntíků na líc soviček. Doufám, že je to z fotky pochopitelné. Samozřejmě dáme látky přímo na sebe, tak aby byly látky rovně. Nesmí žádná látka přečuhovat, jinak bychom ušili obal křivě.

4.) HLAVNÍ SEŠITÍ
Pruh ze sovičkové látky, který už máme ušitý, položíme na pravou stranu dovnitř mezi dvě látky, hodně ke kraji a sešijeme horní, dolní a levou stranu. Pravá strana nesmí být sešitá, abychom mohli obal přetočit. Vše je krásně vidět na fotkách, pro lepší pochopení.

5.) PŘETOČÍME, VYŽEHLÍME A SEŠIJEME
Celý obal přetočíme na líc a kraje pořádně vyžehlíme, tak aby byl obal rovný. Vidíte na fotce, že je pruh ze sovičkové látky, na pravé straně, což je správně, jelikož díky němu, budeme moc dát do obalu jakoukoli tlustou knihu.
Teď vezmeme levou stranu a ohneme, je jedno kolik cm. Já ohnula 6cm. Pak ohnutý kus pruhu nahoře i dole přišijeme.
A na závěr pravou stranu sešijeme, tak že si část každé látky ohneme dovnitř, pomůžeme si špendlíky a sešijeme.

6.) HOTOVO
Máme hotovo. Teď už jen vezmeme knihu, přední stranu knihy vložíme do levé části obalu. Pravou část obalu ohneme směrem ke knize a zadní stranu knihy vložíme do toho pruhu, díky němu korigujeme tloušťknu knihy.
Celková šíře obalu je 45cm a sedí mi na všechny knihy, které mají max. 25cm na výšku. Úplně dole můžete vidět obal na tenké i tlusté knize.


KNIHY V OBALU
1. Kniha Adolf Hitler zemřel v roce 1962 v Argerntině?
2. Dekameron z Levných knih
3. Ahoj z nebe - Laurie Frankelová

Látkový obal je skvělý na cesty. Nezničíte si knihu a obal můžete normálně vyprat, což je výhoda.
Příště bych, chtěla obal s výškou max. 22cm, jelikož nemám doma moc velkých knih. Dělala jsem tento obal na knihu, kterou jsem četla a tou byla právě, ta první kniha Adolf Hitler zemřel v roce 1962 v Argerntině?


Látky mám z E-SHOPU MAMTEX.CZ, kde mají krásné látky. Problém s doručení nebyl žádný, takže se na e-shop určitě někdy zase podívám, protože chci ušít ještě jednu super věc.

Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kristen Kristen | Web | 6. února 2018 v 16:51 | Reagovat

Wau toto vyzerá skutočne dobre!

2 Lucka Lucka | Web | 8. února 2018 v 17:01 | Reagovat

To vypadá hodně dobře, kdybych nebyla na ruce levá, tak bych se do toho možná i pustila. :) Protože je pravda, že na cesty je to ideální, už takhle pro jistotu před zničením sundavám papírové obaly knih, tohle by bylo ideální řešení. :-)

3 sugr sugr | E-mail | Web | 8. února 2018 v 18:42 | Reagovat

Obal na knihu je parádní! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama