Slevy pro Vás ZDE.

Bojovnice - Lesley Pearse

8. dubna 2018 v 10:25 |  -Knihy recenze
Krásnou neděli přeji.
Včera bylo tak krásně, že jsem byla celý den pryč. Dneska je zataženo, takže jsem si udělala kávu a budu pracovat, abych toho zítra v práci neměla tolik.
Minulý rok jsem si dávala na knižní wishlist knihu od Lesley Pearse BOJOVNICE. Je to třetí díl ze série Belle. První díl se jmenoval SPOLEČNICE a druhý díl NEZLOMNÁ. Na obě knihy jsem psala recenzi, pokud Vás díly zajímají, tak můžete kliknout na název dílu a ten Vás převede na recenzi.
Obě knihy se mi moc líbily, takže jsem se na třetí díl opravdu těšila. Nikdy jsem se netěšila na knihu, tak jako na tuto. Bojovnice má opět kolem 500 stran, takže bichlička, ale jelikož Lesley Pearse píše naprosto parádně, tak je 500 stran vážně skoro nic.
Jaký byl třetí díl? Byl také tak skvělý jako předchozí dva díly?
Mrkněte se do celého článku, v recenzi se to dozvíte.


ANOTACE:
Mariette je vzdorovitá, neústupná a sebestředná sedmnáctiletá dívka. Malé město Russell na Novém Zélandu, plné klepů, nevytváří dostatečný prostor pro Mariettiny ambice a její oddaní rodiče se obávají o dceřinu reputaci. Svět je na pokraji války a výlet do Evropy se stává riskantním, ale jiné možnosti se zdají ještě horší, a tak je Mari poslána do...

Co já na anotaci:
Anotace Vám asi nic moc neřekne. Pokud jste nečetli první dva díly, tak Vám anotace bude připadat jako nic moc. První díl Společnice byla neskutečná pecka, opravdu parádní příběh. Druhý díl byl taktéž velmi skvělý a na třetí díl jsem se nemohla dočkat. První i druhý díl byl o ženě Belle, třetí díl pojednává o její dcerce Mariette, která je poslána do Anglie k příbuzným.

RECENZE:
Další bichlička od autorky Lesley Pearse. Autorka se stala mou velmi oblíbenou, takže není divu, že jsem na třetí díl, tak moc těšila.
Tento díl se odehrává za 2. světové války. Mariettu poslali rodiče z Nového Zélandu do Anglie, kde se zabydlela u příbuzných. Našla si práci a žila skvělý život. Žila, jak se říká na velké noze, peníze neřešila, užívala si života naplno. Jenže začala válka a vše se začalo hroutit. Ze snobského života se dostala skoro až na úplné dno. Nechci nic prozrazovat, ale bylo to vcelku drsný. Pro Mariettu to muselo být velmi nepříjemné, ale poprala se s tím a dokázala žít, tak jak nejlépe uměla, dokonce pomáhala druhým.
Marietta si toho v Anglii zažila opravdu hodně, dokonce se dostala i do tajných služeb. Nejen, že ji válka změnila život, ale hlavně ji změnila vnitřně. Na konci knihy byla úplně jiným člověkem.
Od začátku až do konce byl příběh velmi poutavý, napínavý i romantický. V knize najdeme hodně lásky, ale i nenávisti. Napínavých scén při bombardování Anglie je v knize hodně, nedokázala jsem se od knihy odtrhnout.
S koncem jsem byla spokojená a byla bych velmi ráda, kdyby Lesley Pearse vydala i čtvrtý díl.

Kniha byla opět velká pecka. Doporučuji všechny díly od Lesley Pearse. Jedná se o krásný román/příběh z doby před 1. sv. válkou i v době 1. - 2. sv. války.
Nádhera, nejlepší tři knihy, které mám v knihovně. Nedokážu ani říct, který díl je nejhezčí, nemohu určit. Líbí se mi všechny tři.

Doporučuji všechny tři díly!
Znáte Lesley Pearse?

Knihu BOJOVNICE mám z
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | E-mail | Web | 8. dubna 2018 v 14:18 | Reagovat

To vypadá hezky, o knize ani autorce jsem neslyšela, ale může to být zajímavý příběh. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama