Slevy pro Vás ZDE.

Do posledního dechu - R. Bryndza

24. dubna 2018 v 13:14 |  -Knihy recenze
Krásné úterý!
Já jsem fakt hrozná, nemám vůbec čas na blog. Poslední dobou neustále pracuji, a když mám čas, tak si lehnu k omalovánce a na blog se vykašlu. Musím si vymezit nějaký čas vyloženě na blog, abych stíhala naplánované články. Vede se mi o něco lépe, snažím se udělat se šťastnější, ale potrvá to.
Dneska bych Vám ráda ukázala novou knihu od Roberta Bryndzy. Je to čtvrtý díl od knihy Dívka v ledu. Čtvrtý díl DO POSLEDNÍHO DECHU, byl opět bomba. Na konci knihy Robert píše doufám, že se Vám poslední případ Eriky líbil...tak si myslím, že je to asi poslední díl z této sérii, ale nezlobila bych se, kdyby napsal Robert další.
O čem byl tento díl? Jak se mi líbil? Mrkněte do celého článku, tam se vše dozvíte.


ANOTACE:
Mělo to být vysněné rande…Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce - a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu…
Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?

Co já na anotaci:
Anotaci jsem nejprve vůbec nečetla. Věděla jsem, že knihu chci, jelikož mám od spisovatele předchozí tři díly a ty byly prostě pecka. Když jsem začala psát tento článek, tak jsem si anotaci přečetla a myslím si, že anotace mluví za vše. V dnešní době je velmi jednoduché si udělat falešné profily a lákat třeba děti či osamělé ženy. Z takových témat mě mrazí a na knihu jsem se velmi těšila, jelikož jsem očekávala další pecku.

RECENZE:
Kniha se četla skvěle, opět má i tento díl krátké kapitoly...takže jsem zničeho nic přečetla během chvilky třeba 12 kapitol. Od samého začátku byla kniha poutavá natolik, že jsem nemohla knihu pustit z ruky.
Detektivky mě poslední dobou fakt baví. Nejraději mám detektivky, ve které se střídá příběh detektiva s příběhem vraha. Tento díl je přesně takový. Od začátku sledujeme, jak detektivka Erika vyšetřuje a jak žije. Od čtvrtiny knihy sledujeme zároveň s Erikou i vrahům život. Vrah je obyčejný, pracuje, chodí do kina, mluví s rodiči atd... Tohle mě prostě baví. Sledovat rovnou i vrahovi postupy.

Celkový příběh je velmi čtivý, popisuje i docela brutálně vraždy, ale to podle mě k dobrým detektivkám patří. Během jednoho večera jsem měla knihu přečtenou.
V této detektivce byla vyzdvihnuta sociální síť, jak je nebezpečná a díky ní může kdekdo přijít i o život. Ráda čtu horory/detektivky, ve kterých je v hlavní roli facebook. V dnešní době je velmi jednoduché tvářit se na fb jako někdo jiný a nalákat děti, či mladé ženy. Proto mi přijdou tyto příběhy více mrazivé.

Pokud si chcete přečíst nějakou dobrou detektivku, tak doporučuji začít u dílu Dívka v ledu.

Četla jsem všechny čtyři díly a vážně nevím, který se mi líbil nejvíce, ale asi musím říct, že tento čtvrté je podle mě nejslabší.
Ale i přesto byl díl skvělý a moc se mi líbil, chci další díly.


Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 25. dubna 2018 v 18:36 | Reagovat

Dívku ve vlaku a v ledu si chci půjčit v knihovně, ted čtu girl online od zoelly a mám ještě 2 díl a pak 2 knížky jedna hodně tlustá takže asi nestihnu přečíst :D  mám na ty 3 knížky a tu půlku ještě 15 dní :D tak dneska se vrhnu na tu zoellu

2 Ennie Ennie | Web | 28. dubna 2018 v 10:34 | Reagovat

Ještě pořád jsem se nedostala k třetímu dílu :D :/.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama