Slevy pro Vás ZDE.

Prokletá a tajemná místa Čech a Moravy - Veronika Rubínková

23. července 2018 v 18:31 |  -Knihy recenze
Krásný dobrý večer.
Doufám, že si užíváte léto a pohodu, že nemusíte chodit do školy a Vy, co máte dovolenou, tak tiše závidím. Já budu mít dovolenou až v září, a to ani nevím, zda ji budu mít.
Snažím se teď hodně číst, ale víte, jak to je...Venku je krásně, tak se snažím být venku a lítám po výletách. V autě nečtu, jelikož buď řídím nebo musím jako spolujezdec dávat pozor, takže na čtení moc času nezbude.

Včera večer jsem dočetla knihu PROKLETÁ A TAJEMNÁ MÍSTA ČECH A MORAVY od autorky Veroniky Rubínkové. Hned jsem se dala do psaní recenze, abych na nic nezapomněla.
Miluji takové čtení, takže jsem se s nadšením do knihu pustila, a jaký je můj názor po dočtení takovéhle knihy?
To se dozvíte v celém článku.


Anotace:
Existují místa, která v nás na první pohled vzbuzují nepříjemné pocity. Nezřídka pak zjistíme, že se zde v minulosti odehrála nějaká strašlivá událost, která místo nesmazatelně poznamenala.
Veronika Rubínková vás ve svých vyprávěních zavede na devět míst, jejichž děsivé atmosféře se můžete poddat nejen na papíře. Snad ve vás zvítězí zvědavost a po přečtení knihy (která je zároveň průvodcem) se je vypravíte poznávat na vlastní oči...

Co já na anotaci:
Miluji záhady, miluji knihy na téma záhady/ztracené poklady atd...Samozřejmě mám nejraději knihy, kde je spíše Česká republika, jelikož žiju v Česku a ráda se dozvídám o naší minulosti zajímavosti. V této knize mělo být 9 míst, která by měla být děsivá. Byla jsem na tuto knihu velice zvědavá, jelikož autorku neznám a záhady mě zajímají vážně hodně.

Recenze:
Čím začít...až dnes jsem se podívala na databazeknih.cz a dozvěděla jsem se, že kniha má jen 58 %. Když jsem si knihu na internetu vybrala, čekala jsem takovou tu krásnou knihu s barevnými fotografiemi, mapy a textem nějak zajímavě řešeným. Bohužel jsem grafikou byla, tak trochu zklamaná. Text klasický jako u jakékoliv beletrie. Fotografie jen černobílé, mapy žádné. Díky tomuto asi plno lidí knihu zavrhne a nepořídí si jí, ale musím říct, že jsem se díky této knize dozvěděla pár zajímavostí a zapsala jsem si tipy na výlety.

Z obsahu jsem se dozvěděla, že je v knize opravu 9 kapitol, tedy 9 tajemných míst. Názvy kapitol mě velmi upoutaly, a moc jsem se těšila až se do nich začtu. Pokaždé kapitola začíná krátkým a stručným úvodem, který má cca 6 řádků. Následuje legenda, jak to bylo dříve, která je napsána jako beletrie, takže se čte velmi dobře. Po legendě už jsou jen autorčina slova. Kde co zjistila, jak by to mohlo být, odkud čerpala atd..Dále pokračují zajímavosti, které autorka zjistila a trasa. Trasy jsou popsány bohužel dost stručně a docela nejasně, ale díky GPS souřadnicím se na místa dostanete jednoduše.

Čekala jsem sice jinou grafiku knihy, a tak trochu více tajemna, ale jinak se mi kniha moc líbila, a pokud máte rádi historické legendy, tak se Vám kniha také bude líbit.

Musím říct, že jsem velmi mile překvapená autorkou. Její styl psaní mě bavil, a proto si budu kupovat její knihy:
Šumava tajemná a Šumava ještě tajemnější.

Znáte tuto knihu? Znáte autorku Rubínkovou?
Co Vy a knihy o záhadách?
Klidně mi do komentářů nějakou doporučte :-)


Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katty Katty | Web | 24. července 2018 v 10:38 | Reagovat

Popravdě jsem moc nevěděla co si mám pod touto knihou představit a dalo by se i říci, že jsem čekala něco úplně jiného :/ Některé úseky se mi líbili více jiné zase méně, ale knížka je jinak hezky zpracovaná a dává fajnové tipy na výlety :)

2 Ennie Ennie | Web | 24. července 2018 v 23:07 | Reagovat

Tahle kniha mě už u Tebe zaujala dříve a jsem ráda, že jsi nakonec i spokojená. Určitě se na ní také podívám :).

3 Lischka Lischka | E-mail | Web | 26. července 2018 v 5:14 | Reagovat

Už jsem ji také četla a musím souhlasit, že je zajímavá. člověk se dozví mnoho věcí a na některá místa se chci zajet i podívat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama