Slevy pro Vás ZDE.

Poznej báječné ženy - Ellen Bailey

8. září 2018 v 12:52 |  -Knihy recenze
Krásnou sobotu přeji a hezký zbytek víkendu.
Já mám víkend válecí. Přítel je přes celý víkend v práci a já mám ženské dny, takže kniha do ruky a postel. Dneska mám, ale v plánu ještě zajít s mámou do KIK. Potřebuji nějakou mikinu a chtěla bych omrknout drobnosti do bytu.
A aby tu něco bylo na čtení, tak Vám sem hodím recenzi na opravdu skvělou knihu. POZNEJ BÁJEČNÉ ŽENY.
Není to jen tak ledajaká kniha na čtení. Kniha je plná inspirace a pracovních listů.
Více o knize v celém článku, určitě si přečtěte poslední větu.


Anotace:
Každá stránka této knihy je plná ohromujících příběhů o nejvýznamnějších ženách historie i současnosti. Všichni, kdo budou informace o životě těchto žen číst, do nich mohou i vstoupit - díky jedinečným aktivitám, úkolům podporujícím kreativitu, kvízům, námětům na kreslení a poutavým tématům k přemýšlení.

Osobité ilustrace oživí každý z příběhů a čtenáři mohou objevovat pozoruhodné ženy z celého světa, různých profesí a rozličných talentů. Od letkyně Amelie Erhartové a dánské špiónky Brity Tottové přes skvělou architektku Zahu Hadid a tenistky Williamsovy až po mexickou malířku Fridu Kahlo.
Na konci této knihy je prostor pro tvou vlastní dvojstranu. Tyto stránky ti také mohou posloužit k zamyšlení, proč jsi důležitá osoba. Odkud přicházíš? Kam jdeš? Čeho chceš dosáhnout? Ať už jsou tvé sny jakékoli, můžeš se zařadit mezi tyto neuvěřitelné osobnosti.

Co já na anotaci:
Tentokrát jsem si anotaci přečetla, jelikož mě obálka velmi zaujala. Podle anotace jsem se dozvěděla, že to bude kniha o ženách, které něco dokázaly. Nejen, že se něco zajímavého dozvíme, ale dokonce bude v knize prostor pro naší fantasii. Hlavní díky tomu jsem knihu moc chtěla. Těšila jsem se na ní hrozně moc. Nevěděla jsem, jak bude kniha vypadat, takže jsem byla i hodně zvědavá.

Recenze:
Nejprve bych ráda vyzdvihla design knihy. Je to paperback, ale to vůbec nevadí. K této knize se skvěle hodí. Kdyby tato kniha měla tvrdou vazbu, tak už by to nebo ono, jelikož se do knihy i píše. Kniha je uvnitř nádherně zpracovaná.
Na začátku knihy je obsah, takže si můžete hned ze začátku přečíst, o jakých ženách se v knize něco zajímavého dočtete.
Dále pokračuje předmluva a stránka o tom, jak knihu používat. Jelikož to není jen tak ledajaká kniha na klasické čtení.

Po tom, co se poučíte, jak knihu požívat si můžete přečíst pár řádků o 60ti ženách. Pokaždé je na levé straně popis ženy: co byla, co uměla, co dokázala, jak umřela atd...na pravé straně je vždy strana na tvoření. Jedná se o otázky, dokreslování, doplňování do tabulek, co bychom my chtěli dokázat, psaní našich myšlenek atd...

Úplně na konci je dvoustrana pro čtenářku knihy. Může si do rámečku nalepit svou fotografii, napsat pod ní dosavadní příběh. Dále si na druhou stranu může napsat své cíle. Super nápad, jelikož to napíše slečna třeba ve 12ti a v 18ti si přečte jaké cíle si ve 12ti napsala, a zda si své cíle splnila.

Popravdě je to spíše kniha pro mladší, proto jsem do knihy nenapsala ani větu. Nechávám si jí pro svou dceru, pokud nějakou budu mít. Když ne, tak ji věnuji neteři. Kdybych byla mladší, z knihy bych byla tak unešená, že bych ji do noci vyplňovala. Je překrásná a já ji mohu všem vřele doporučit.
Je to skvělý tip na dárek k Vánocům pro mladší sestru, sestřenici a tak..


Instagram: http://instagram.com/ronnie_sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama