Slevy pro Vás ZDE.

Věž úsvitu - Sarah J. Mass

20. září 2018 v 14:36 |  -Knihy recenze
Krásný čtvrtek přeji,
Čas opravdu letí, mně vůbec nepřijde, že za pár dní budou Vánoce. Je to šílený pocit, že jsem zase o rok starší. Snad budeme příští rok pro mne šťastnější, a i Vám samozřejmě popřeji jen to nejlepší.
Tento rok je totiž pro mne doslova peklo. Samé problémy, nemyslím ve vztahu. Já jsem byla pár měsíců bez práce, jen jsem brigádničila a před asi 4mi měsíci jsem si našla nové zaměstnání. Proto vůbec nečtu, není kdy a hlavně opravdu nemám náladu, když řeším neustále nějaké problémy, které se snažíme vyřešit do konce roku, abychom příští rok mohli začít od znova a chceme s přítelem nové bydlení.
Konečně jsem dočetla jednu bichličku, kterou bych ráda zrecenzovala, jelikož jsem psala i recenze na předchozí díly. Šestý díl Skleněného trůnu VĚŽ ÚSVITU od Sarah J. Maas.
Jaký tento díl byl? To se dozvíte v celém článku,


Anotace:
Chaol byl vždy věrný svému vládci. To se ale změnilo, když byl skleněný zámek zničen a král Adarlanu se ho pokusil zabít. Chaol sice přežil, ale utrpěl těžká zranění. Jeho jedinou nadějí jsou léčitelé v Antice, pevnosti na Jižním kontinentu. S blížící se válkou se do potíží dostanou i Dorian a Aelin. Aby přežili, musí Chaol přemluvit krále Jižního kontinentu, aby se do války zapojil na té správné straně. Avšak to, co odhalí v Atice, je mnohem důležitější.


Co já na anotaci:
Tak jako u ostatních dílů jsem anotaci četla až, když jsem měla knihu před sebou. Těšila jsem se na další díl, ale bohužel jsem neměla nějak chuť na fantasy, a především na velmi tlusté knihy. Tento rok je asi můj nejhorší v životě. Jen samé problémy, změna zaměstnání atd..takže bohužel skoro vůbec nečtu. Anotace mi řekla snad jen to, že to bude hodně o Chaolovi. Tedy alespoň jsem si to myslela.

Recenze:
Musím říct, že se mi tento díl četl daleko lépe než ten předchozí. Nevím, čím to bylo, ale opravdu jsem knihu nedokázala jen tak odložit. Pokaždé jsem se do děje začetla, tak že jsem nedokázala jít si zalít třeba čaj.
Na začátku knihy přijíždí Chaol do Antiky a začíná ho léčit léčitelka svou magií. Zranění, které Chaol má není vůbec jednoduché vyléčit a v našem světe to snad opravdu ani nejde. Při léčení léčitelka zjistí, že v sobě má Chaol tu černou magii od démonů, které byli v minulém díle. Snaží se s tím poprat, ale je to velmi náročné a asi díky léčení takové magie se začínají dít v království divné věci, které si člověk ani nedovede pořádně vysvětlit.
Celou dobu léčení se dějí napínavé věci a hlavně také roste láska. Královská rodina je hodně tajemná, takže jsem se vůbec u čtení nenudila.
Nechtěla jsem tento díl, jelikož poslední dobou fantasy nečtu, ale jsem nakonec velmi ráda, že knihu mám, a že jsem si ji mohla přečíst. Těším se na další díl, jelikož potřebuji vážně vědět, jak to celé dopadne.


Pokud máte rádi fantasy, tak tato série je přímo pro Vás. Je to podle mne velmi kvalitní fantasy série.

Knihu VĚŽ ÚSVITU mám z
Instagram: http://instagram.com/ronnie_sparks
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 20. září 2018 v 19:19 | Reagovat

Zajímavý fantasy děj, snad se ti bude v nové práci líbit, s přítelem dořešíte to bydlení a budeš mít více času na čtení :)

2 Klár Klár | Web | 22. září 2018 v 21:09 | Reagovat

Knížka vypadá skvěle, už jen obal pěkně zaujme a skvělá recenze. Hodně mě navnadila :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama