close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Pohádky z lesa - Lenka Jakešová

17. května 2020 v 9:56 |  -Dětské knihy
Krásný dopoledne,
venku je tak krásně. Včera jsem byla celý den venku a dneska mám v plánu pracovat - homeoffice. Na příští týden se vůbec netěším, snad rychle uteče. Večer se zase mrknu na nějaké novinky a třeba vám je sem dám, ať máte také přehled, kde se dá co sehnat.
Dneska vám chci, ale hlavně ukázat další dětskou knihu, která stojí za to přečíst ji dětem. POHÁDKY Z LESA knihu napsala Lenka Jakešová a ilustrovala Dagmar Medzvecová. Vydalo ji nakladatelství Grada - Bambook. Zpracování je opět úžasné, tak jako Liška Šiška.
V celém článku si můžete přečíst jak anotaci, tak i jaké pohádky v knize najdete.


Anotace z Bambook:
V dutině starého dubu žije šťastná datlí rodinka - rodiče a jejich čtyři čerstvě vylíhnutá ptáčátka. Tatínek s maminkou léčí přes den stromy v lese a shánějí potravu. Každý večer přinášejí svým dětem kromě pochoutek i jednu pohádku, kterou jim za odměnu vyprávěly vyléčené stromy. Chtěli byste se dozvědět, proč modřín na zimu opadává, jak je možné, že jedličce rostou šišky směrem nahoru nebo jaký tvar listů má lípa? Tak se pohodlně uvelebte v hnízdečku a zaposlouchejte se do vyprávění datlího tatínka.

O knize:
Kniha mě naprosto dostala. Sice je tenoučká, ale i tak přináší dětem 10 pohádek, které každý den přinese mláďatům táta datel. Kniha je napsaná vážně skvěle, tím myslím, že je jednoduchá a miloučká. Pro malé děti ideální. Určitě doporučuji knihu číst před spaním. Pokud přečtete každý večer bílé stránky o životě v hnízdě plus pohádku, kterou přinese táta datel, tak máte knihu na 10 dní. Ilustrace jsou podle mě skvělé, perfektní výběr ilustrátorky pro tuto knihu.

O příběhu:
Na bílých stránkách se dozvíme, jak rostou čtyři datlí mláďata. Rodiče jim nosí neustále potravu. Každým dnem jsou silnější a silnější, dokonce jim roste postupně peří. Když jsou mláďata větší, začínají se učit létat. Na konci knihy je tatínek učí léčit stromy.
Pokaždé jim tatínek přinese nejen potravu, ale i pohádku od daného stromu, u kterého zrovna byl a léčil ho. Pohádky jsou na žlutém papíru. Pohádek je rovných 10.
Abych vám neprozradila všechno, tak vám jenom k třem pohádkám napíši, o čem jsou. Pohádky jsou všem pěkné, nejslabší byla asi ta druhá.

1. Pohádka: O skřítku Modřulovi - Skřítek Modřula musí odstranit mravence ze stromu, jenže oni potřebují někde přezimovat. Skřítek pomocí kouzelné formule nechá opadat jehličí na hromadu, ve které se mravenci zabydlí. A od té doby každý podzim opadá, proto se stromu říká Modřín opadavý.
2. Pohádka: O střapatém Smrkáčkovi - Skřítek rád dovádí s veverkou na smrku a pokaždé ho pořádně rozcuchají, proto je smrk věčně neučesaný.
3. Pohádka: O zasněné Jedlince - Víla Jedlinka letí se strakapoudem po okolí a vidí krásně slunce a oblohu. Víla chce, aby jedlička také viděla, to co ona a díky kouzelné formuli otočí šišky směrem nahoru. A od té doby rostou šišky jedličce nahoru směrem k obloze.
4. Pohádka: O víle Borince a jejím snu
5. Pohádka: O Jehnědce a Březínkovi
6. Pohádka: O hodném Bukýnkovi
7. Pohádka: O Lipěnce a Lipce
8. Pohádka: O neposedném Dubínkovi
9. Pohádka: O Vrběnce a Kvačce
10. Pohádka: O starostlivém Maďálkovi - Tuto pohádku už táta datel nepřinesl. Mláďata k tomuto stromu přiletěli a byl to jejich první strom, který vyléčili. Takže jim Jírovec pohádku pověděl přímo.
Děti se z knihy dozví, jak to chodí u datlí rodinky. A díky pohádkám se dozví, jaké mají stromy specifikace jako např. Šišky, co rostou nahoru. Jehličnatý strom, který opadá atd…
Krásné a milé čtení. Doporučuji!

Knihu POHÁDKY Z LESA vydalo
Moc děkuji!
Instagram:
http://instagram.com/ronnie_sparks
http://instagram.com/detskerecenzarium
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kytička Kytička | Web | 10. června 2020 v 17:49 | Reagovat

Pohádky mám ráda a také si je někdy přečtu, dobře se u nich odreaguju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama