Slevy pro Vás ZDE.

-Knihy recenze

Příliš horké léto - Mikaela Bley

29. října 2018 v 7:39
Krásný upršený den přeji.
Omlouvám se za svou neaktivitu, ale bohužel se v mém životě událo něco, co jsem vůbec nečekala. Možná o tom jednou napíšu článek, abych se vypsala..teď jsem, ale ve fázi, kdy nevím, co mám dělat. Každopádně život jde dál.

I ve špatném období jsem si přečetla pár knih. Jednou z nich je kniha PŘÍLIŠ HORKÉ LÉTO od autorky Mikaela Bley. Obálka mě velmi zaujala, ale více mě zaujala tím, že je to detektivka, ale ze strany reportérky. Těšila jsem se na vážně hodně, jelikož jsem se ze zvědavosti mrkla na databázi knih, kde má vcelku dobré hodnocení.
Jaká nakonec byla? To se dozvíte v celém článku.

Věž úsvitu - Sarah J. Mass

20. září 2018 v 14:36
Krásný čtvrtek přeji,
Čas opravdu letí, mně vůbec nepřijde, že za pár dní budou Vánoce. Je to šílený pocit, že jsem zase o rok starší. Snad budeme příští rok pro mne šťastnější, a i Vám samozřejmě popřeji jen to nejlepší.
Tento rok je totiž pro mne doslova peklo. Samé problémy, nemyslím ve vztahu. Já jsem byla pár měsíců bez práce, jen jsem brigádničila a před asi 4mi měsíci jsem si našla nové zaměstnání. Proto vůbec nečtu, není kdy a hlavně opravdu nemám náladu, když řeším neustále nějaké problémy, které se snažíme vyřešit do konce roku, abychom příští rok mohli začít od znova a chceme s přítelem nové bydlení.
Konečně jsem dočetla jednu bichličku, kterou bych ráda zrecenzovala, jelikož jsem psala i recenze na předchozí díly. Šestý díl Skleněného trůnu VĚŽ ÚSVITU od Sarah J. Maas.
Jaký tento díl byl? To se dozvíte v celém článku,

Poznej báječné ženy - Ellen Bailey

8. září 2018 v 12:52
Krásnou sobotu přeji a hezký zbytek víkendu.
Já mám víkend válecí. Přítel je přes celý víkend v práci a já mám ženské dny, takže kniha do ruky a postel. Dneska mám, ale v plánu ještě zajít s mámou do KIK. Potřebuji nějakou mikinu a chtěla bych omrknout drobnosti do bytu.
A aby tu něco bylo na čtení, tak Vám sem hodím recenzi na opravdu skvělou knihu. POZNEJ BÁJEČNÉ ŽENY.
Není to jen tak ledajaká kniha na čtení. Kniha je plná inspirace a pracovních listů.
Více o knize v celém článku, určitě si přečtěte poslední větu.

Prokletá a tajemná místa Čech a Moravy - Veronika Rubínková

23. července 2018 v 18:31
Krásný dobrý večer.
Doufám, že si užíváte léto a pohodu, že nemusíte chodit do školy a Vy, co máte dovolenou, tak tiše závidím. Já budu mít dovolenou až v září, a to ani nevím, zda ji budu mít.
Snažím se teď hodně číst, ale víte, jak to je...Venku je krásně, tak se snažím být venku a lítám po výletách. V autě nečtu, jelikož buď řídím nebo musím jako spolujezdec dávat pozor, takže na čtení moc času nezbude.

Včera večer jsem dočetla knihu PROKLETÁ A TAJEMNÁ MÍSTA ČECH A MORAVY od autorky Veroniky Rubínkové. Hned jsem se dala do psaní recenze, abych na nic nezapomněla.
Miluji takové čtení, takže jsem se s nadšením do knihu pustila, a jaký je můj názor po dočtení takovéhle knihy?
To se dozvíte v celém článku.

Zasnoubená se smrtí - Jana Vrzalová

1. července 2018 v 11:19
Krásný čtvrtek přeji.
Už jsem skoro ve fázi, kdy si začínám zvykat na nový režim, kvůli nové práci. Jsem v nové práci zatím spokojená, ale jsem v ní jen měsíc, takže kdo ví, co bude za třeba tři měsíce.
Proto jsem nic nestíhala a na čtení jsem neměla ani pomyšlení. Teď se to snad změní a najedu na svůj klasický režim, kdy budu hodně číst a pracovat na recenzích.
Dneska tu pro Vás mám konečně recenzi na knihu ZASNOUBENÁ SE SMRTÍ od autorky Jany Vrzalové, kterou mám z KNIHCENTRUM.CZ.
Když kniha vyšla, bylo jasné, že ji budu chtít, jelikož tyto biografie moc ráda čtu. Hlavně si kupuji biografie o lidech, kteří nějakým způsobem působili ve válce (ať už ze strany dobra, tak i ze strany zla).
V celém článku najdete anotaci knihy i mou recenzi.

Chlapec, který přežil pochod smrti - Pavel Taussig

13. června 2018 v 18:59
Polovina týdne je za námi a já už se těším na víkend. Snad bude hezky. Doufám, že máte také nějaké skvělé plány, jelikož by byla škoda sedět doma.
Dneska tu pro Vás mám recenzi na knihu CHLAPEC, KTERÝ PŘEŽIL POCHOD SMRTI od autora Pavel Taussig z nakladatelství GRADA. Takové knihy na téma holocaust, koncentrační tábory, židi atd.. čtu hodně často a velmi ráda, jelikož se o této době ráda dozvídám nové věci. Nejraději mám deníkové záznamy, jelikož mám ráda autentické příběhy, tedy události podle skutečnosti, které opravdu někdo prožil.
Musím pochválit celkový design knihy. Je to tenká a maličká kniha, která má měkký hardback. Nevím, jak se tomu říká, ale je to tvrdý paperback. Velmi příjemná vroubkovaná obálka s hezkou titulkou, která nám napovídá, že se opravdu bude jednat o deníkový záznam.
No a jak se mi kniha nakonec líbila? To se dozvíte v celém článku, kde najdete anotaci i mou recenzi.

Manuál pro milovníka kávy - Jessica Easto

3. června 2018 v 19:48
Opět dobrý večer!
Poslední volný den a zítra do práce. Týden bude asi zajímavý.
Dneska jsem se ráno pustila do recenze, ale dokončila jsem ji až teď. Byla jsem totiž na obědě u rodičů, a pak jsem uklízela a lenošila.
MANUÁL PRO MILOVNÍKA KÁVY od Jessica Easto a od nakladatelství Grada. Já i přítel milujeme kávu, takže je toto kniha přímo pro nás. Děláme si espresso z kvalitní zrnkové kávy a doma si ji sami umeleme v mlýnku.
Od této knihy jsem očekávala různé rady a typy na dobrou kávu.
Pokud chcete vědět, co je v knize a zda je to dobrá kniha, tak se mrkněte do celého článku. Dole najedete celkové hodnocení.

Do posledního dechu - R. Bryndza

24. dubna 2018 v 13:14
Krásné úterý!
Já jsem fakt hrozná, nemám vůbec čas na blog. Poslední dobou neustále pracuji, a když mám čas, tak si lehnu k omalovánce a na blog se vykašlu. Musím si vymezit nějaký čas vyloženě na blog, abych stíhala naplánované články. Vede se mi o něco lépe, snažím se udělat se šťastnější, ale potrvá to.
Dneska bych Vám ráda ukázala novou knihu od Roberta Bryndzy. Je to čtvrtý díl od knihy Dívka v ledu. Čtvrtý díl DO POSLEDNÍHO DECHU, byl opět bomba. Na konci knihy Robert píše doufám, že se Vám poslední případ Eriky líbil...tak si myslím, že je to asi poslední díl z této sérii, ale nezlobila bych se, kdyby napsal Robert další.
O čem byl tento díl? Jak se mi líbil? Mrkněte do celého článku, tam se vše dozvíte.

Bojovnice - Lesley Pearse

8. dubna 2018 v 10:25
Krásnou neděli přeji.
Včera bylo tak krásně, že jsem byla celý den pryč. Dneska je zataženo, takže jsem si udělala kávu a budu pracovat, abych toho zítra v práci neměla tolik.
Minulý rok jsem si dávala na knižní wishlist knihu od Lesley Pearse BOJOVNICE. Je to třetí díl ze série Belle. První díl se jmenoval SPOLEČNICE a druhý díl NEZLOMNÁ. Na obě knihy jsem psala recenzi, pokud Vás díly zajímají, tak můžete kliknout na název dílu a ten Vás převede na recenzi.
Obě knihy se mi moc líbily, takže jsem se na třetí díl opravdu těšila. Nikdy jsem se netěšila na knihu, tak jako na tuto. Bojovnice má opět kolem 500 stran, takže bichlička, ale jelikož Lesley Pearse píše naprosto parádně, tak je 500 stran vážně skoro nic.
Jaký byl třetí díl? Byl také tak skvělý jako předchozí dva díly?
Mrkněte se do celého článku, v recenzi se to dozvíte.

Říše bouří - Sarah J. Maas

8. února 2018 v 18:09
Krásný večer všem.
Zítra pátek, konečně že? Doufám, že máte nějaké plány na víkend.
Už mě nebaví ta nehorázná zima, u nás neustále mrzne. Mráz mi sice tolik nevadí, ale už je načase, abych mohla vytáhnout jarní boty a bundy.
Konečně tu mám slibovanou recenzi na pátý díl Říše bouří ze série Skleněný trůn od autorky Sarah J. Maas. Opět je to velká bichle. Řekla bych, že je pátý díl o něco tlustší než čtvrtý, ale to mě neodradilo a četla jsem každý večer pár kapitol, protože přes den jsem neměla čas. Musím říct, že je to naprosto skvělý série a chtěla bych mít doma i omalovánky Skleněný trůn a povídky Krvavé ostří.
Znáte sérii Skleněný trůn? Já četla všechny díly, a jak se mi líbil tento pátý díl?

Královna stínů - Sarah J. Maas

24. ledna 2018 v 17:36
Krásný večer přeji.
Sníh u nás zmizel a jen prší. Škoda. Sníh se mi na ulicích moc líbil. Ještě by mohl, ale napadnout. Celý únor by mohl být sněhoví. Pak už by mohlo přijít jaro.
Dneska jsem měla celý den pro sebe. Uklidila jsem si, vybarvila jeden obrázek do soutěže a dokonce jsem dočetla jednu knihu, na kterou jsem rovnou napsala recenzi a Vy si ji můžete právě přečíst.
Konečně jsem dočetla čtvrtý díl Skleněného trůnu - KRÁLOVNA STÍNŮ od Sarah J. Maas, na který jsem se moc netěšila, jelikož byl pro mě třetí díl utrpením. Četla jsem na internetu, že je čtvrtý a pátý díl nejlepší, takže jsem dala čtvrtému dílu šanci a jaký byl?
To se dozvíte v celém článku.

Zimní muži - Jesper Bugge Kold

23. prosince 2017 v 12:54
Krásnou sobotu přeji.
Zítra je den D. Doufám, že vypnete všechnu elektroniku a budete se věnovat rodině, tak jako já.
Konečně tu mám pro Vás recenzi na knihu ZIMNÍ MUŽI od Jesper Bugge Kold. Mám ji doma už asi měsíc, nejprve jsem čtení knihy oddalovala, až přišel den, kdy jsem si přečetla pár stran a tak to pokračovalo několik dní. Knihu jsem tedy četla skoro 14 dní. Vůbec jsem neměla náladu na čtení, měla jsem jiné starosti. Neustálý stres mě donutil jen sedět a koukat na filmy.
Obálka knihy je zajímavá a téma také. Jaká kniha nakonec byla? To se dozvíte v celém článku, kde najdete jak anotaci, tak i mou recenzi.

Temné hlubiny - Robert Bryndza

27. listopadu 2017 v 18:23
Krásný pondělní večer,
jsem vcelku vyřízená, ale mám dobrou náladu a chystám se jít udělat nějakou dobrou večeři. Pak zalehnu k rozečtené knize a usnu snad jako miminko.
Dneska tu mám konečně recenzi na třetí díl detektivky od autora Robert Bryndza. Temné hlubiny...už ten název zní napínavě. Těšila jsem se na knihu vážně hodně a zhltla jsem ji během dvou večerů. Věděla jsem, že se bude číst velmi rychle, protože Bryndza píše takovým tím stylem, že se kniha čte skoro sama.
Jak se mi Temné hlubiny líbily? Jaký díl se mi líbí z těch tří, co vyšli nejvíc?
Mrkněte do celého článku, vše se tam dozvíte.

Žena z kajuty č. 10 - Ruth Ware

21. listopadu 2017 v 12:42
Krásný den přeji.
Dneska jsem doma a dělám velký úklid. Odpoledne se chystám asi na větší nákup a potřebuji zajít i do lékárny abych doplnila svojí domácí lékárničku.
Ráno než jsem vylezla z postele, tak jsem dočetla knihu, kterou jsem chtěla hned, jak vyšla, ale jak asi víte, tak si nekupuji knihy za plnou cenu. Proto ji mám až teď a to díky e-shopu MEGAKNIHY.CZ.
Jedná se o knihu ŽENA Z KAJUTY Č. 10 od Ruth Ware, což je druhá kniha, která u nás od ní vyšla. Její první kniha Všude kolem černý les mám na seznamu knih, které jednou chci mít doma.
Určitě je toto i tip na Vánoční dárek pro knihomola.
Teď už, ale k samotné knize. V celém článku si můžete přečíst anotaci i samotnou recenzi.

Lži století, které znají jen zasvěcení - Heiko Schrang

5. listopadu 2017 v 9:19
Krásné dopoledne přeji.
Neděle, poslední den volna a zítra začíná škola/práce...Vůbec se mi do práce nechce, protože vím, že budu mít tento týden peklo.
Dneska bych Vám ráda ukázala a doporučila knihu Lži století, které znají jen zasvěcení od Heiko Schrang. Četla jsem ji vážně hodně dlouho, protože jsem ji nečetla na jeden zátah. Kniha obsahuje různé kapitolky, které na sebe nenavazují, takže můžete knihu číst postupně, na přeskáčku, při čtení jiné knihy atd..Já jí četla sice postupně, ale za to jsem u ní četla několik knih, takže jsem tuto knihu četla skoro dva měsíce.
O čem kniha je? Bavila mě?
To se dozvíte v celém článku.

Ledová krev - Elly Blakeová

30. října 2017 v 18:56
Krásný pondělní večer přeji. Ještě dva dny a je listopad. Netěším se na zimu, bude zase každé ráno šílený mráz.

Před týdnem jsem dočetla skvělou fantasy knihu LEDOVÁ KREV od spisovatelky Elly Blake. A až teď jsem dokončila recenzi, protože nebyl čas, a když už nějaký byl, tak jsem četla a pekla. Doufám, že tato kniha ze série Ledová krev bude mít jen max. dvě knihy jako pokračování. Takže bych byla ráda za trilogii, nechci více dílů a ani žádné povídky ke knihám.
Fantasy mám velmi ráda, ale musím ho střídat s jinými žánry. Čtu, tak nějak všechno, jen erotika mě moc nebere a vyloženě historické těžké romány.
Teď už ke knize Ledová krev. Jaká je? Líbila se mi?
Mrkněte do celého článku, kde si můžete přečíst jak anotaci, tak i mou recenzi.

Tajemné cesty parfému - Cristina Caboni

27. října 2017 v 15:45
Krásný podzimní den přeji. Bohužel u nás celý den prší, ale to k podzimu patří.
Dneska bych Vám ráda ukázala knihu (novinku), kterou jsem přečetla během dvou dnů a není to jen tak ledajaká kniha. Sice je to klasický román pro ženy, ale obsahuje něco, co byste asi ani neřekli, že by mohla nějaká kniha obsahovat.
Kniha se jmenuje TAJEMNÉ CESTY PARFÉMŮ, kterou napsala Cristina Caboni a partnerem vydání je NOTINO.CZ, které můžete znát z mých recenzí, protože u nich dělám pravidelně objednávky.
Jaký je román? A co obsahuje zajímavé?
Mrkněte do celého článku.

Proč je bdělá pozornost lepší než čokoláda - David Michie

22. října 2017 v 18:21
Dobrý večer všem,
zítra mě čeká ráno peklo, ale snažím se myslet pozitivně, protože odpoledne mám nějaké skvělé plány. Tak doufám, že mi poledne uteče jako voda. Jak jste si užili víkend? Já dostudovala skvělou knihu PROČ JE BDĚLÁ POZORNOST LEPŠÍ NEŽ ČOKOLÁDA od David Michie. Na kterou jsem se těšila a doufala jsem, že mi pomůže s mým problémem. Samozřejmě čtení jen tak nepomůže, ale chtěla jsem hlavně nakopnout a obdržet nějaké rady, které by mi mohly pomoc.

Koukala jsem, že je velkým trendem psát knihy s motivačními slovy, převážně youtuberky vydávají takové knihy. Nechtěla jsem, ale knihu od nějaké 20ti leté holčiny, která si žije jako v bavlnce, proto jsem volila knihu od známého autora, který má plno zkušeností. Jinak pro informaci mám doma knihu Továrna na sny, je sice hezká, ale bohužel mi vůbec nic nedala, jen jsem se dozvěděla o bloggerce jak žila a žije.

Jaká byla, ale tato kniha? Dodala mi nějaké rady? Mrkněte do celého článku.

Černé lekníny - Michel Bussi

2. října 2017 v 18:32
Přeji krásný večer.
Konec pondělí je tu. Doufám, že v jste se měli ve škole či v práci dobře. Já mám zítra volno, protože mají Němci svátek. Budu odpočívat, a asi půjdu na jednu rozhlednu, protože jsem už dlouho nebyla na pořádné procházce.
Ještě než půjdu do sprchy, tak Vám sem dám recenzi na knihu ČERNÉ LEKNÍNY od spisovatele Michel Bussi. Jedná se o detektivku. Jak už jsem tu někdy psala, klasické detektivky nečtu, ale sem tak si nějakou tu moderní přečtu. Tato vypadala nadějně, tak jsem ráda, že jsem si ji díky KNIHCENTRUM mohla přečíst.

Určitě se mrkněte do celého článku, kde najdete jak anotaci, tak i recenzi.

Detox smoothies - Eliq Maranik

22. září 2017 v 16:38
Krásný večer, jsem vyřízená. Dneska jsem měla honičku, nic nestíhám a to jsem ještě nachcípaná. U nás v práci je každý nemocný a přesto chodí lidi práce, takže se pak nedivím, že vše chytnu, když mám teď imunitu na nic. Doufám, že se máte lépe a budete si dnes užívat. Já zalehnu, ať jsem fit na zítřek. U nás ve městě je skvělá akce, kam chci jít.
Ještě než zalehnu, tak bych Vám ráda ukázala knihu DETOX SMOTHIES od Eliq Maranik. Ano jsem trošku ujetá na knihy o smoothies. Mám jich doma už docela dost, a přesto budu kupovat další a další. Tato kniha je sice na hubnutí, ale já nehubnu, jím normálně a občas si dopřeji zdravou šťávu. Takže je jedno na co kniha je určená, důležité je, že obsahuje rady a recepty.
Určitě se mrkněte do celého článku, kde se o knize dozvíte více.
 
 

Reklama