Slevy pro Vás ZDE.

-Knižní povídání

Dubnové přírůstky do mé knihovny

Dnes v 18:00
Dobré ráno mé milé čtenářky.
To je taková paráda, že je zítra volno. Doufám, že si ho užijete, tak jako já. Má být krásně, takže vyrazím někam do přírody.
Dneska bych Vám ráda ukázala mé nové knihy, které jsem si koupila v měsíci duben. Koupila jsem si jen tři knihy a jednu jsem dostala, takže mě má stopka stále drží. Snažím si nekupovat hodně knih. Takže jsem s nákupem spokojená.

GRADA
Na začátku měsíce jsem dostala od nakladatelství Grada knihu Podivná hra, kterou jsem chtěla, protože mě baví thrillery, kde se pronásleduje jakýmkoliv způsobem. Jelikož je kniha od české spisovatelky, tak jsem se na knihu těšila daleko více. Kniha má nádhernou obálku, takže jsem za ní velmi ráda. Další thriller do sbírky.
Přečetla jsem ji hned na začátku měsíce, takže jste už mohli vidět recenzi, kde knihu vcelku dost chválím a doporučuji ji všem, co mají rádi také pronásledování v knihách.

Březnové přírůstky do mé knihovny

8. dubna 2017 v 16:43
Krásný sobotní podvečer přeji, dneska bylo dost hnusně, takže nic moc den, zítra snad bude lepší počasí. Doufám, že jste si sobotu užili, protože já moc ne, včera jsem to asi trošku přehnala a dnes mi bylo docela špatně, nemohla jsem dělat skoro nic.
Naštěstí mám koníček, při kterém se nejčastěji sedí a ťuká do klávesnice, takže jsem sepsala článek o přírůstcích za březen. 8 nových knih. 3 knihy jsem dostala a 5 knih jsem si koupila. Dobré číslo, není jich moc ani málo, takže spokojenost.
______________________________________

TOVÁRNA NA SNY
Na konci února jsem si objednala knihu Továrna na sny, čekala jsem na ni vážně dlouho, ale čekání mi nevadilo, protože mám doma plno knih na čtení. Na knihu od blogerky Anie Songe jsem se velmi těšila, protože ji každý chválí. Mám ji už přečtenou, a pokud jste četli článek Přečteno za březen, tak asi víte, že se mi nějak extra nelíbila. Vzhledově je krásná, ale to je asi tak všechno. Kniha je vážně jen pro čtenářky, či sledovatelky blogerky, protože je kniha více zaměřená na život autorky. Ale musím mladou autorku pochválit, né každému člověku se splní sen napsat knihu.

Přečtené knihy za březen 2017

5. dubna 2017 v 18:53
Krásný večer přeji. Polovina týdne je za námi a já už se těším na víkend. Sice budu pracovat, ale čeká mě i první grilovačka.
Dneska bych Vám ráda ukázala knihy, které jsem přečetla v měsíci březen. Bohužel jsem přečetla jen 4 knihy. Z těchto knih doporučuji jen Noční lov a pro fanoušky Měsíční kroniky doporučuji Hvězdy nad hlavou.
______________________________________________

TYRKYSOVÉ OKO - Lenka Chalupová
Jak už jsem psala v recenzi, tak jsem chtěla začít číst více knih od českých autorů. Bohužel tento kousek byl pro mě velké zklamání. Na internetu jsem četla docela pozitivní recenze, ale já musím říct, že mě kniha bavila asi tak v poslední čtvrtině. Od začátku jsem se ztrácela v postavách, protože jich je v knize docela dost. Měla by to být detektivka, ale za mě tedy zklamání. Detektivka to rozhodně není. Vyšetřování bylo popsáno dost slabě a za mě tedy i nudně. Tuto knihu bych doporučila asi starším dámám pro odpočinkové večery. Jinak se můžete na recenzi mrknout SEM.

Přečtené knihy za únor 2017

5. března 2017 v 20:27
Dobrý večer všem.
Konec víkendu je tu, bohužel. Vůbec se mi nechce zítra do práce, raději bych pracovala doma.

Dneska konečně přináším článek o knihách, které jsem přečetla v únoru, je sice teprve pátého března, ale víte jak to mám. Raději v čas než později, protože bych na to mohla zapomenout. Přečetla jsem 5 knih. Není to moc, ale přečetla jsem 2 velké bichličky.
V březnu bych ráda přečetla také alespoň pět knih, uvidím jak budu mít čas, ale už teď vím, že času bude málo.

Jaké knihy chci číst na jaře?

3. března 2017 v 18:13
Pátek je tu. Co máte v plánu na víkend? Já nemám žádné plány, chci někam jet, ale ještě nevím kam, či ke komu. Dneska tu mám seznam knih, které chci přečíst na jaře.
Sice jaro začíná 20tého března. Jenže já tento seznam chci brát od 1. března do 30. června. Tedy 4 měsíce. Knih je docela dost (18), tak bych ráda přečetla alespoň více jak polovinu, mám totiž doma opravdu hodně knih na čtení. Skoro na všechny se těším, nevím kterou si vzít jako první.

SÉRIE TAJEMSTVÍ DVORA TUDOROVCŮ
Celá tato série byla na minulém seznamu, tak doufám, že na jaře budu mít chuť si přečíst erotické tři knihy. Jsem na ně vážně zvědavá, ale já musím mít vyloženě chuť přečíst si něco takového. Ta obálka uprostřed je krásná, už abych tuto sérii přečetla.

Únorové přírůstky do mé knihovny

27. února 2017 v 19:39
Dobrý večer, dnešek nezačal moc hezky, ale nakonec se vše uklidnilo a byla jsem spokojená, jaký jsem měla den. Před chvílí jsem dokoukala poslední díl druhé série Cizinky, chci třetí sérii, doufám, že bude, protože se mi seriál vážně moc líbí.
Dneska bych Vám ráda ukázala knihy, které jsem si pořídila v měsíci únor. Zítra je totiž poslední den února a já vím, že mi zítra žádná kniha nepřijde.
Jen připomenu, že mám stále stopku. Kupuji jen knihy do série a zajímavé levné knihy. Takže jsem si koupila za své peníze 3 knihy a 3 knihy jsem dostala. Jsem spokojená. V příštím měsíci budu asi utrácet, už mi chybí nakupování knih, které jen chci. Knihomolové mě asi chápou.

Přečetla jsem v zimě všechny knihy, které jsem chtěla?

24. února 2017 v 15:51

Jaké knihy chci číst v zimě?

To byla otázka v článku ze dne 20. listopadu 2016. Dneska bych Vám ráda ukázala knihy, které jsem přečetla z daného seznamu. Seznam jsem si stanovila od 1. prosince 2016 do 28. února 2017. Za tyto tři měsíce jsem přečetla 15 knih, což docela jde, i když jsem chtěla přes zimu číst víc. Ze seznamu jsem přečetla jen 9 knih, jaké to byly? Čtěte dál.

SÉRIE SKLENĚNÝ TRŮN
Nakonec jsem přečetla první dva díly, protože jsem spíše četla Měsíční kroniky. V březnu bych chtěla zbylé dva díly dočíst a chci si koupit po dočtení série povídky Krvavé Ostří. Jinak se mi první dva díly moc líbily, Čtvrtý a pátý díl jsou docela bichličky, tak doufám, že nebudou z části nudné.
KLASIKA
K zimě klasika patří, nevím proč, ale ráda v zimě vytahuji klasiku. Doma mám hromadu nepřečtené klasiky. Bohužel jsem v zimě dávala přednost fantasy knihám. Takže jsem přečetla jen dvě klasiky a to Bílého Tesáka a Bylo nás pět. Bílý tesák je krásná kniha, myslím si, že se k ní zase někdy vrátím, až bude venku hodně sněhu. Bylo nás pět pro mě bylo trošku zklamáním, protože jsem si myslela, že bude kniha daleko lepší jak seriál.

Přečtené knihy za leden 2017

2. února 2017 v 18:01
Krásný den přeji, já jsem tak strašně vymrzlá, že už ani dvě deky nepomáhají. Mám čaj a kávu a stále se klepu. Doufám, že na mě nic neleze.
Sepsala jsem konečně článek o knihách, které jsem přečetla v lednu. Je jich jenom 5, v únoru to bude snad lepší.

MĚSÍČNÍ KRONIKA 2: SCARLET - MARISSA MEYEROVÁ
První díl byl vážně skvělý, druhý díl jsem si vzala na čtení hned po prvním dílu a také mohu říct, že je skvělý. Opět jsem se nemohla odtrhnout, mám dojem, že jsem knihu měla přečtenou během jednoho dne, i když je kniha pěkně tlustá. Příběh je poutavý, napínavý a celkově dával hlavu a patu. Fantasy mám ráda, tato série je vážně moc dobrá. Těším se na třetí díl.

Lednové přírůstky do mé knihovny

27. ledna 2017 v 15:25
Ještě pár dní a bude konec měsíce leden a já tu pro Vás mám už článek o nových knihách, které jsem si v lednu pořídila. Moc jich není, protože mám stále stopku. Takže se snažím kupovat jen knihy do sérií, které mám doma. Takže mám jen 4 nové knihy, ale i za ty jsem moc ráda. Dvě jsou do série, třetí je jen tak a čtvrtou jsem dostala na recenzi, takže jsem spokojená.

KNIHCENTRUM
Na začátku měsíce jsem dostala knihu Umrlčí cesta od spisovatele Peter May. Doma od spisovatele žádnou knihu nemám, ale četla jsem od něj Útěk a byla to fajn kniha, takže jsem si řekla, že někdy zkusím od něj i jiné knihy. Nedávno vyšla u nás jeho další nová kniha, takže to byla pro mě jasná volba, a ještě k tomu, když jsem ji dostala na recenzi. Takže jsem za ni ráda a moc za ni děkuji.

Prosincové přírůstky do mé knihovny

8. ledna 2017 v 6:37
Jelikož mám knižní stopku a kupuji si jen knihy do série, které mám doma, tak jsem si koupila jen jednu knihu, a to jen díky tomu, že jsem dostala k Vánocům peníze a měla jsem si něco koupit. Ve finále mám doma dvě nové knihy za prosinec. Více se dozvíte níže.

K Vánocům jsme si s přítelem koupili dražší dárek dohromady - úžasný kávovar. Takže jsme si řekli, že si pod stromeček dáme opravdu maličkost. Koupil mi knihu. Nejprve jsem si myslela, že to bude z levných knih zajímavosti světa, ale překvapil mě a koupil mi Harry Potter Magická místa z filmů. Měla jsem obrovskou radost. Hned jsem se do knihy pustila, je nádherná. Takže si budu do série kupovat bestiář a panoptikum postav.

Přečtené knihy za prosinec 2016

6. ledna 2017 v 6:38
Už je leden, to ten rok opět utekl velmi rychle. Doufám, že tento rok budete mít lepší než minulý a netrapte se tím, co se stalo v roce 2016, čas se vrátit nedá. Předsevzetí jsem si nedala, jen bych chtěla víc číst, protože mám doma tolik nepřečtených knih, chtěla bych všechny přečíst za tento rok, snad se mi to povede.
A teď Vám ukážu, jaké knihy jsem přečetla v měsíci prosinec. Není jich moc, bohužel.

SVĚT PODLE LU - Lucie Dolejší
Od té doby, co Lu řekla ve videu, že píše knihu, tak jsem věděla, že ji budu chtít. Dostala jsem ji asi týden, co byla na trhu. Těšila jsem se na ni, přesně splnila mé očekávání. Myslela jsem si, že bude spíše pro mladší a také že je. Knihu mám v knihovně a vůbec nevím, zda ji ještě někdy otevřu, protože těch motivačních vět, tam není moc. Pokud Vás zajímá, co jsem o této knize napsala v recenzi, tak se na ní mrkněte SEM.

Přečtené knihy za rok 2016

4. ledna 2017 v 14:06
Na rok 2016 jsem si stanovila 70 knih. Přečetla jsem 60, takže to je vcelku dobré. Minulý rok jsem přečetla 50 knih, takže jsem četla v roce 2016 více než v roce 2015, což je super. Na rok 2017 si stanovuji číslo 80, snad mě to dokope přečíst všechny knihy, které mám doma.
Plníte nějaké knižní výzvy.

Mrkněte do celého článku na seznam, na kterém jsou knihy, které jsem přečetla.

BESTSELLEROVÍ AUTOŘI, KTEŘÍ MĚ MINULI

28. prosince 2016 v 7:37
Krásné ráno přeji, já jsem v práci, takže se nemám moc dobře, ale už jen dva dny a budu mít volno několik dní. Snad si Vy prázdniny užíváte. A teď už k článku.
Moje jedna oblíbenější booktuberka Svět podle Marille natočila v listopadu suprové video a já jsem si řekla, že bych mohla udělat podobné, ale v článku. Jedná se tag - Bestselleroví autoři, kteří mě minuli. Podle mě je to suprový "tag", takže jdeme na to.


1.) L. J. SMITH
UPÍŘÍ DENÍKY, když byly na české scéně asi 3 díly, tak je všichni milovali, každý je měl, každý čekal na další díl. Dneska je asi 17 dílů a já stále nemám vůbec chuť se pustit do této série. Upřímně knihy o upírech nemám moc v lásce, i když jsem četla všechny díly Stmívání. Dneska si ráda přečtu fantasy sérii, ale upíři jdou mimo mě. Takže tuto sérii nechci, docela mi vadí, že to má tolik dílů.

2.) CASSANDRA CLARE
Sérii Nástroje smrti jsem chtěla vážně moc, ale pak jsem ji viděla snad všude. Všude samá recenze, na facebooku, na instagramu...pořád jsem si říkala, že si první díl objednám na databaziknih, ale jak mám doma plno knih na čtení, tak jsem si furt objednávala knihy do série, které mám doma. A dneska už tuto sérii nechci, neláká mě, protože má myslím 6 dílů? Asi jich bude víc, nevím, takže ji už vážně nechci.

Listopadové přírůstky do mé knihovny

3. prosince 2016 v 16:25
Dneska jenom v rychlosti. Knihy, které jsem si koupila v měsíci listopad. To není ani možné, ale já si koupila jen 2 knihy. Chápete to? Vždy tu mám tak 6 a více knih. Jsem se sebou spokojená. Chci teď jen číst a číst a nakupovat knihy jen do série. Nové knihy si začnu kupovat až po zimě, tedy až v březnu. Snad to vydržím.

Obě knihy jsem si koupila na Databazeknih.cz. Každá je od jiného uživatele.
Půlnoční koruna - 205Kč a poštovné 49Kč.
Dědička ohně- 135Kč a 60Kč poštovné.

Přečtené knihy za listopad 2016

29. listopadu 2016 v 17:51
Nemohu uvěřit, jak ten čas letí, ještě před měsícem byl červen a teď už je skoro konec roku? Hrozné. Jako vždy na začátku nového měsíce či na konci měsíce tu mám článek o knihách, které jsem přečetla. Tentokrát knihy za listopad. Je jich vážně málo. Chci číst hodně, když je venku zima, ale nedaří se mi. Když mám chvilku času tak peču, uklízím atd... Takže jsem přečetla 5 knih a u jedné mi zbývá dočíst asi 140 stran.

Provedu! - Martin X.
První, kterou jsem přečetla je kniha s tématikou Heydrich atd.. Moc pěkná kniha. Je to příběh s pravdivými daty, jsou to takové zápisky např. od Moravce, Himmlera atd..Určitě ji mohu doporučit, četla se skoro sama a příběh byl zajímavý a záživný. Recenzi na tuto knihu si můžete přečíst TADY.

Jaké knihy chci číst v zimě?

20. listopadu 2016 v 20:51
Ahoj, zdravím Vás.
Dneska bych Vám ráda ukázala knihy, které bych si ráda přečetla v zimě. Tedy, beru to od 1.prosince do 28.února. Takže 3 měsíce. Knih je docela dost, vůbec nevím, zda je přečtu, ale pokusím se. Pokud nevíte, co číst, tak tady třeba najdete inspiraci.


SÉRIE SKLENĚNÝ TRŮN
Dlouho se na tuto sérii těším. Doma mám sice první díl, ale druhý a třetí už mám na cestě z databazeknih. Do února snad seženu i poslední díl. Fantasy série mě baví, ale musím je prokládat klasikou, romantikou či thrillery. Četli jste alespoň první díl? Všude čtu kladné hodnocení, takže se moc těším.

Přečtené knihy za říjen 2016

8. listopadu 2016 v 18:36
Opět dobrý večer, asi už jste si možná zvykli, že tu jsou nové články skoro vždy večer, ani dnes tomu nebude jinak. Přináším Vám článek, ve kterém se dozvíte, jaké knihy jsem přečetla v říjnu. Je jich jen 6, marodila jsem celý měsíc, takže jsem si myslela, jak přečtu, tak 10 knih. Bohužel jsem i přesto, že jsem byla doma neměla čas na čtení. Pekla jsem, vařila jsem, pracovala jsem atd..

Z DACHAU DO DNE VÍTĚZSTVÍ - Helen Fry
Jako první jsem si vzala na čtení knihu na téma 2. světová válka. Tato kniha byla úplně jiná než všechny, které jsem dosud četla. Nebylo to popisování táborů, mučení atd..Jedná se o příběh Muže, který byl v Dachau a odtud se dostal do Británie, kde se z něj stal voják. Němec a bojoval za Brity...Kniha popisuje, nejprve to, jak byl jako uprlík odvezen do Austrálie, kde dostal možnost stát se vojákem. Přijal to a odplul zpět do Británie, kde ho čekal výcvik. Nakonec se z něj stal řidič tanku. Krásný příběh. Kniha se mi moc líbila.

Říjnové přírůstky do mé knihovny

2. listopadu 2016 v 18:42
Krásný dobrý večer. Dneska je druhý den listopadu. Takže Vám ukážu knižní přírůstky za měsíc říjen.
Tak jako předchozí měsíc jsem si pořídila 7 knih + 1 poloknihu, která je v článku až dole. Jsem spokojená s každou knihou. Největší radost jsem měla, ale z druhého dílu ilustrovaného Harryho Potter. První díl byl nádherný a druhý díl je stejně pěkný, už aby byl třetí díl.

Mrkněte do celého článku, kde se dozvíte, kde jsem knihy koupila a za kolik.

Přečtené knihy za září 2016

2. října 2016 v 16:35
Ach néé, konec neděle. Pohoda nám končí končí. Dneska celý den budu makat u pc a v pondělí mě čeká kontrola, jak mně se nikam nechce. Dneska Vám ukážu, jaké knihy jsem přečetla v měsíci září a také Vám ke každé něco málo řeknu, protože na některé budu dělat recenze.


NEJŠŤASTNĚJŠÍ DÍVKA NA SVĚTĚ - Jessica Knollová
Asi poslední den v měsíci srpen jsem začala číst knihu od Jessica Knoll. Kniha byla zajímavá. Minulost se mi líbila moc, byla skvěle napínavá a vůbec mě nenudila. Bohužel přítomnost mě nudila a vůbec se mi nelíbila. Sice je to tlustší kniha, ale i tak se dá kniha přečíst dost rychle díky té minulosti, kterou jsem měla přečtenou skoro hned. Musím říct, ale že i když je to autorčina prvotina, tak se ji povedla. Pokud chcete o knize vědět více, mrkněte na mou RECENZI.

Přírůstky do mé knihovny - září

29. září 2016 v 13:09
Krásný den, ještě marodím, takže se snažím užívat volna s knihou v ruce, když už jsem doma, pak zase nebudu mít na čtení tolik času.

V měsíci září jsem si pořídila 7 knih. Ano jenom sedm. Příští měsíc jich bude ještě méně. Snad tedy. Na podzim chci jen číst a číst, knihy moc nakupovat nechci, protože se chci zbavit obrovské kupy nepřečtených knih, které mám doma. Myslím si, že za září jsem přečetla docela dost knih, o nich se dozvíte cca za týden. Doufám, že to takhle půjde i nadále.
Teď už ke knihám, kde jsem je koupila a za kolik? To se dozvíte v celém článku.
 
 

Reklama