-Knižní povídání

Klasický unboxing #6 (knihy z dětství)

21. července 2019 v 14:11
Neděle je tu, zítra jdu jen na chvíli do práce, a pak mám pár dní volna. Dneska tu mám klasický unboxing - rozbalování balíčků - knihy z dětství.

Na konci června jsem si vzpomněla na jednu knihu z dětství, kterou jsem milovala. Neměla jsem ji sice doma, ale z knihovny jsem si ji půjčovala snad pořád. Pátrala jsem po ní na internetu a bohužel se prodává už jen v ošklivých vydáních, dokonce ji mají i v levných knihách, ale já chtěla přesně tu knihu, kterou jsem si půjčovala z knihovny. A o jakou knihu se jedná? Jedná se o knihu Heidi, děvčátko z hor. Pamatuji si, že kniha byla veliká a růžová, podle databazeknih.cz to možná bylo vydání z roku 1992. Přesně takovou knihu jsem si objednala na databazeknih.cz z bazaru. I s poštou stála kniha 180Kč. Dorazila v naprostém pořádku v bublinkové obálce. Je nádherná, bez čmáranic či poškození.

Klasický unboxing #5

19. února 2019 v 17:46
Zdravím všechno knihomoly/neknihomoly.
7.2. jsem měla svátek. Přítel se mě zeptal, co bych chtěla koupit jako dárek. Nejprve jsem chtěla nějaký kousek do šatníku, ale bohužel se mi nic v ten den nelíbilo, a tak jsem si řekla, že si objednám nějakou knihu z wishlistu za plnou cenu. Nakonec jsem řekla přítelovi ať mi dá strop a já si za to objednám knihy ve slevě na e-shopu MEGAKNIHY.CZ. Řekl, že si mám vybrat do 500Kč a já na to, že do toho stropu nezahrneme poštovné. Takže jsem si vybrala knihy v hodnotě 485Kč a je jich 8 + poštovné samozřejmě.
Dneska jsem si balíček vyzvedla v zásilkovně a řekla jsem si, že jsem tu dlouho neměla článek Klasický unboxing. Takže tady je. Jaké knihy jsem si ze slev objednala? Mrkněte do celého článku.

Přečtené knihy za rok 2017

10. února 2018 v 18:24
Zdravím všechny, jak se máte?
Já vcelku fajn, peče se mi maso a tak nějak lenoším.
Koukala jsem včera na článek PŘEČTENÉ KNIHY ZA ROK 2016, ve kterém jsem si stanovila 80 knih na rok 2017.
Rok 2017 nebyl moc dobrý, neustále problémy a stres. Takže jsem moc nečetla, ale i tak jsem dokázala přečíst 66 knih, což je podle mě dost dobrý. Na rok 2018 si stanovuji číslo 70. Snad se mi číslo podaří zdolat, doma mám tolik skvělých knih na čtení. Tak doufám, že je přečtu v roce 2018 všechny.

Na seznam knih(66), které jsem přečetla v roce 2017, se můžete podívat do celého článku.

5 věcí, které nemám ráda na booktuberech!

8. srpna 2017 v 8:34

5 věcí, které nemám ráda na booktuberech!!

Jelikož sleduji booktubery snad více než beauty a fashion, tak jsem jen tak napsala 5 věcí, které nemám ráda na právě booktuberech. Samozřejmě všech pět věcí nedělají všichni booktubeři, na které koukám. Sleduji jich dost, ale jen pár z nich se řadí k mým oblíbeným. Oblíbené mám momentálně např.: Ohanamon, Nejen co čteme, Bichliččin blog, Tomáš s knihou, atd..


1.) Neustálé stěžování, že nestíhají číst své knihy, knihy na recenzi a přesto si jdou do knihovny půjčit dalších tucet knih...Tohle fakt nenávidím, když se koukám na video, ve kterém ukazuje booktuberka knihy z knihovny a skoro u toho brečí, že nemá čas na čtení, že musí přečíst tyhle knihy na poličce a ještě tyhle knihy na recenzi, a pak ukazuje knihy z knihovny, které chce také číst. To mi hlava nebere, tak když mám tunu knih doma a tunu knih na recenzi, tak proč si půjčovat další knihy v knihovně??

2.) Kraviny při natáčení. Neříkám, že to dělají všichni booktubeři, ale někteří ano. Myslím tím, že booktuber začne mluvit o knize a najednou se obraz stane černobílým a booktuberovi buď spadne kniha, nebo začne dělat kraviny. Nemám tyhle záběry ráda, bylo by lepší dát tyto záběry třeba na konec videa, pak by se na ně podíval ten, kdo chce a né že při sledování např. recenze z ničeho nic začne booktuber dělat totální kraviny, které mě vůbec nezajímají.

3.) Prodávání recenzních výtisků za docela velké sumy. Všimla jsem si toho už dávno, že někteří booktubeři přečtou recenzáky a pak je prodají za skoro plnou cenu. Já kdybych byla booktuberka, tak recenzáky, které by se mi nelíbily, bych dala do soutěže, abych měla na kanále furt nějaké soutěže, jelikož jednoduché soutěže má rád skoro každý.

4.) Při unboxing hodinové otvírání a u toho trapné kecy. Unboxingy většinou proklikám, abych viděla, co jim přišlo za knihy. Nemám ráda takové to hodinové otvírání, při kterém booktubeři melou nesmysly, jako např. Asi se pořežu nůžkami, neumím s nimi, do kolika kartonu knihu zabalili atd...Nebaví mě na to koukat, takže fakt unboxingy jen proklikám.

5.) Z pravidelných videí nepravidelné natáčení. Když booktuber řekne, že vydá každou středu a každou neděli video, tak očekávám, že ty dny video bude. Chápu, že třeba není čas, nebo se něco stane, že nemůže booktuber natáčet, ale tak přece většina booktuberů má instagram, tak stačí napsat omluvu, že video nevyjde. Nemám ráda, když booktuber slíbí pravidelná videa a pak nevydá video třeba 14 dní, nakonec řekne, že bylo venku krásně a nebyl čas na natáčení.


Sledujete booktubery? Co Vám vadí na videích?

Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks

Klasický unboxing #4

18. července 2017 v 17:54
Krásný den,
dneska tu mám zase nějaký ten oblíbený unboxing. Objednala jsem si dva balíčky z databázeknih.cz od dvou uživatelek. Jelikož jsem si začala psát své knihy do excelu, kde jsem si vytvořila knihovničku, tak jsem při psaní zjistila, že kniha, kterou mám doma delší dobu má druhý díl a jelikož si teď převážně kupuji díly do sérií, tak jsem se rozhodla druhý díl knihy Elixír od Alma Katsu objednat na databáziknih.

To bych nebyla já, kdybych si koupila jen jednu knihu, takže jsem si objednala rovnou 4. Jaké? Mrkněte do celého článku.

Klasický unboxing #3

24. června 2017 v 6:55
Krásné dobré ráno.
Dneska jdu na festival, takže se jdu trochu odreagovat po delší době. Doufám, že i Vy máte nějaké plány, přece byste neseděli doma, když je tak krásně (pokud u Vás neprší)
V úterý mi dorazil balíček, na který jsem se neskutečně těšila, protože jsem poprvé udělala objednávku na Levneknihy.cz. Slyšela jsem několikrát, že z tohoto e-shopu chodí zničené knihy, ale já neodolala a objednala si 8 knih. Vybrala jsem si knihy, které mě zaujaly cenou a obálkou. U některých jsem si zjišťovala podrobnosti na databaziknih.cz.

Nejprve Vám ukážu, jaké knihy jsem si objednala a dole si může přečíst kolik stálo poštovné a jak dlouho jsem na knihy čekala.

Klasický unboxing #2

25. května 2017 v 18:40
Hezký večer přeji.
Zítra mám krásné volníčko. Těším se, udělám si krásný den, ale musím i s kočičkou na zákrok k veterináři. Snad to zvládne.
A dneska tu pro Vás mám další klasický unboxing. Dorazil mi balíček, který jsem si zaplatila a jeden jsem dostala. Ze všech knih mám velkou radost a těším se až se do nich pustím.
Nejsou to žádné příběhy, jsou to naopak velmi zajímavé a užitečné knihu, určitě se mrkněte do celého článku, třeba Vás na nějakou nalákám.

Klasický unboxing #1

14. května 2017 v 12:00
Krásný den mé čtenáři/ky, zase neděle áchjo. Zítra do práce a do školy, že?
Když mi ve čtvrtek dorazil balíček, tak jsem si řekla, že zkusím napsat svůj první UNBOXING. Sice mi unboxingy přijdou zbytečné, když Vám na konci měsíce ukáži všechny své nové knihy, ale chtěla jsem to zkusit. Takže mi dejte vědět, jak se Vám můj první unboxing líbí. Buď je budu psát pravidelně, nebo se na to jednoduše vykašlu.

Přišly mi dvě knihy z nakladatelství GRADA. Jednu z nich jsem chtěla, už když vyšla, protože jsem ji vyloženě potřebovala a druhá je taktéž velmi zajímavá. O jaké knihy jde? Mrkněte do celého článku.

Přečtené knihy za rok 2016

4. ledna 2017 v 14:06
Na rok 2016 jsem si stanovila 70 knih. Přečetla jsem 60, takže to je vcelku dobré. Minulý rok jsem přečetla 50 knih, takže jsem četla v roce 2016 více než v roce 2015, což je super. Na rok 2017 si stanovuji číslo 80, snad mě to dokope přečíst všechny knihy, které mám doma.
Plníte nějaké knižní výzvy.

Mrkněte do celého článku na seznam, na kterém jsou knihy, které jsem přečetla.

BESTSELLEROVÍ AUTOŘI, KTEŘÍ MĚ MINULI

28. prosince 2016 v 7:37
Krásné ráno přeji, já jsem v práci, takže se nemám moc dobře, ale už jen dva dny a budu mít volno několik dní. Snad si Vy prázdniny užíváte. A teď už k článku.
Moje jedna oblíbenější booktuberka Svět podle Marille natočila v listopadu suprové video a já jsem si řekla, že bych mohla udělat podobné, ale v článku. Jedná se tag - Bestselleroví autoři, kteří mě minuli. Podle mě je to suprový "tag", takže jdeme na to.


1.) L. J. SMITH
UPÍŘÍ DENÍKY, když byly na české scéně asi 3 díly, tak je všichni milovali, každý je měl, každý čekal na další díl. Dneska je asi 17 dílů a já stále nemám vůbec chuť se pustit do této série. Upřímně knihy o upírech nemám moc v lásce, i když jsem četla všechny díly Stmívání. Dneska si ráda přečtu fantasy sérii, ale upíři jdou mimo mě. Takže tuto sérii nechci, docela mi vadí, že to má tolik dílů.

2.) CASSANDRA CLARE
Sérii Nástroje smrti jsem chtěla vážně moc, ale pak jsem ji viděla snad všude. Všude samá recenze, na facebooku, na instagramu...pořád jsem si říkala, že si první díl objednám na databaziknih, ale jak mám doma plno knih na čtení, tak jsem si furt objednávala knihy do série, které mám doma. A dneska už tuto sérii nechci, neláká mě, protože má myslím 6 dílů? Asi jich bude víc, nevím, takže ji už vážně nechci.

Kde nakupuji nejraději knihy?

15. května 2016 v 6:58
Dobré ráno, dneska jsem se rozhodla napsat pro Vás krátký článek o tom, kde nakupuji knihy. Jelikož jsem taková, že za knihu 250Kč prostě nedám, tak mě napadlo ukázat Vám mé tipy, kde sháním levně knihy. Mám takové tři oblíbené "stránky" kam chodím skoro každý den a kochám se novinkami v akcích a výprodejích.


Jako první jsem zvolila schválně databazeknih.cz, protože tam chodím každý den a koukám, zda někdo nepřidal do bazaru knihy, které potřebuji. Mám teď rozjednané čtyři obchody, takže očekávám dvě knihy zítra a další asi až ke konci týdne. Ještě se mi nikdy nestalo, že by mě někdo okradl nebo, že by mi došla kniha zničená. Pokaždé mi dorazila kniha v pořádku a i dost rychle. Na databazeknih.cz jsem registrovaná pod nickem RONNIE SPARKS. Stránka je i hodně dobrá v tom, že si zjistíte, zda má kniha, kterou chcete cenu číst. Stránku velmi doporučuji.

Přečtené knihy za rok 2015

4. ledna 2016 v 9:39
Krásné dobré ráno. Bohužel odpočinek a pohoda končí. Začíná mi peklo v práci. Snad to přežiju a dočkám se alespoň volné soboty.
Dneska bych Vám chtěla ukázat kolik knih a jaké jsem přečetla za rok 2015, protože jsem sem dávala v lednu výzvu, ve které jsem si stanovila 100 knih. Proč tolik? Protože mám občas líné období a vůbec nečtu, přitom mi doma leží několik nových knih. Myslela jsem si, že když si budu připomínat výzvu, donutí mě vzít si knihu a číst. Někdy se mi to povedlo, ale někdy jsem byla fakt líná a raději jsem si vybarvovala antistresové omalovánky.

Nakonec jsem přečetla vcelku dost knih, ale ke stovce se to číslo vůbec nepřibližuje. Na rok 2016 jsem si stanovila číslo 70.
 
 

Reklama