Slevy pro Vás ZDE.

-Knižní povídání

Jaké knihy chci číst na jaře 2018?

12. března 2018 v 19:41
Zdravím všechny.
Opět si sem dám seznam knih, které bych ráda přečetla za nějaké to období. Tentokrát za jaro 2018, beru toto období od 1. března do 30. června. Tedy 4 měsíce. Je to dlouhá doba, tak snad se mi povede, alespoň polovinu přečíst, i když mám plnou hlavu něčeho jiného a na čtení nemám vůbec pomyšlení. Věřím, že bude všechno v pohodě, i když to tak nevypadá.
Teď už k seznamu: 10 knih. 3 horory, 3 romány a 4 detektivky. Na všechny se moc těším.

HOROY/HRILLERY
MALÁ RUČKA - Mini knížečka, kterou už prostě musím přelouskat.
HORRORSTÖR - Nedávná koupě z levných knih, jen za 19Kč. Je to údajně horor, který je napsaný jako katalog i Ikea. Jsem na něj zvědavá, ale zatím to vypadá jako kniha pro děti.
DCERY LAMAČE KOSTÍ - Taktéž kniha, kterou mám doma velmi dlouho. Láká mě hodně, ale neustále ji mám vzadu zastrčenou, takže ji chci už vážně vytáhnout a přečíst.

Přečetla jsem v zimě 2017/18 všechny knihy, které jsem chtěla?

7. března 2018 v 18:42
Krásný večer. Máte se dobře?
Dneska tu mám malé shrnutí knih, které jsem přečetla ze seznamu, který jsem si stanovila na zimu 2017/18. Bohužel jsem celý únor řešila dost ošklivé problémy a stále ještě nejsou vyřešené, takže jsem skoro vůbec nečetla, ale i tak musím tento článek napsat, abych věděla, co jsem splnila a co ne.
____________________________________________________________
POLÁMANÉ PANENKY , KONEC VOSÍ SEZÓNY, BOHOVÉ A BESTIE, DÍVKA SE SNĚHEM VE VLASECH.
Detektivky, ani jednu jsem neotevřela. Škoda, Tu čtvrtou jsem chtěla číst, když byl venku sníh.
PEKAŘOVA DCERA - Bohužel jsem se na tuto knihu nedostala, ale rozhodně si ji chci přečíst, dokud je ještě venku zima.
MILENEC LADY CHATTERLEYOVÉ - Na tuto knihu mě nalákala jedna youtuberka, kterou sleduji, vzala jsem si ji načtení k bráchovi do ústí v únoru a přečetla jsem ji během týdne, Neměla jsem náladu číst, ale jinak se mi kniha moc líbila. Klasický román s kapkou erotiky, která byla tehdy psaná daleko lépe než dnes.
BELLMAN & BLACK - Tato kniha je velmi zvláštní, je hodně náročná na pochopení, takže potřebujete u této knihy opravdu dávat pozor. Nakonec to je, ale zajímavá kniha, takže pokud na ní narazíte ještě v levných knihách, tak si ji rozhodně kupte. Knihu jsem přečetla v lednu.
VŠECHNY STARÉ NOŽE - Koupená ve slevě za 40Kč, ale nenašla jsem si na ní čas.
KRÁLOVNA STÍNŮ - Bichle přečtená během týdne? Mám takový dojem. Čtvrtý díl skvělé série Skleněný trůn, Recenzi si můžete přečíst TADY. Pátý díl jsem už též dočetla.
MALÁ RUČKA - Tuto tenoučkou knihu mám doma vážně děsně dlouho, mám ji asi z levných knih asi za 19Kč. Neustále na ní koukám, ale nějak ji stále odkládám.
10 knih z mé knihovny jsem si stanovila na zimu 2017/18, Nakonec jsem z nich přečetla jen 3.
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks

Přečtené knihy za rok 2017

10. února 2018 v 18:24
Zdravím všechny, jak se máte?
Já vcelku fajn, peče se mi maso a tak nějak lenoším.
Koukala jsem včera na článek PŘEČTENÉ KNIHY ZA ROK 2016, ve kterém jsem si stanovila 80 knih na rok 2017.
Rok 2017 nebyl moc dobrý, neustále problémy a stres. Takže jsem moc nečetla, ale i tak jsem dokázala přečíst 66 knih, což je podle mě dost dobrý. Na rok 2018 si stanovuji číslo 70. Snad se mi číslo podaří zdolat, doma mám tolik skvělých knih na čtení. Tak doufám, že je přečtu v roce 2018 všechny.

Na seznam knih(66), které jsem přečetla v roce 2017, se můžete podívat do celého článku.

Přečetla jsem na podzim 2017 všechny knihy, které jsem chtěla?

10. prosince 2017 v 15:29
Vůbec nic nestíhám, když už mám čas, tak peču cukroví, ať mám letos také nějaké dobré ke kávě. Doufám, že Vy si užíváte zimu a nakupujete dárky na Vánoce. Dneska bych Vám ukázala, jaké knihy jsem přečetla na podzim, ale jen ty knihy, které jsem měla na seznamu knih, které bych ráda přečetla na podzim.
__________________________
HOLOCAUST, VÁLKA
Nejlepší období na čtení takových knih je pro mě jednoznačně podzim. Jak už jsem psala v článku o knihách, které chci přečíst na podzim.
LÁSKA ANNY FRANKOVÉ - Toto byla první kniha, kterou jsem přečetla v říjnu, vzala jsem si ji jako první, protože mě velmi zajímala a trošku mě zklamala. Byl to totiž vymyšlený příběh, jak by to asi mohlo být, ale i tak jsem si ji ráda přečetla.
KDO UDAL ANNE FRANKOVOU? - Tak tuto jsem si vzala na čtení hned po té první, protože je taktéž o Anně Frankové. Kniha je plná úvah a domněnek. Autoři řeší, kdo mohl Frankovi udat a čerpají hodně z knihy od americké spisovatelky, takže si myslím, že je tato kniha docela zbytečná, ale nevadí. Zařadila jsem si ji do knihovny vedle Deníku Anny Frankové.
KOŘENY ZLA - Zajímavá kniha. Hlavní hrdina najde v Osvětimi fotografii, na které je muž, který je velmi podobný jeho otci. Začne pátrat a dozví se, že se mu celou dobu "lhalo". Jeho děda není jeho pravý děda. Dlouhé pátraní a zjišťování. Ano, bavila mě,
STUDENTI, LÁSKA ČEKA A SMRT - Na tuto jsme se bohužel nedostala. Měla jsem tolik nových skvělých knih, že jsem tuto neustále odkládala.

Jaké knihy chci číst v zimě 2017?

24. listopadu 2017 v 19:49
Krásný pátek přeji.
Opět tu mám seznam knih, které mám doma a chtěla bych je přečíst během zimy. Zimu beru od 1.12.2017 do 28.2.2018. Takže tří měsíce- Z mé knihovny bych ráda přečetla 10 knih, které můžete vidět v článku. Samozřejmě budu číst i jiné knihy, ale tyto bych ráda zhltla přednostně.

________________________________________
POLÁMANÉ PANENKY - Tuto knihu jsem si nedávno koupila v levných knihách a moc se na ní těším, takže to bude asi první kniha, kterou si z mých detektivek přečtu.
KONEC VOSÍ SEZÓNY - Na tuto se chystám již delší dobu, ale nějak jsem čekala, až bude zima a až si pořídím i třetí díl.
BOHOVÉ A BESTIE - Třetí díl už mám doma a chystám se v zimě přečíst oba díly.
DÍVKA SE SNĚHEM VE VLASECH - Sice mám doma tuto knihu dlouho, ale čekala jsem na sníh, když je slovo sníh součást názvu, je to detektivka, tak jsem na ní zvědavá.

Přečetla jsem v léte všechny knihy, které jsem chtěla?

7. září 2017 v 12:25
Jelikož si dělám knižní hromádky na období, tak píši i články, ve kterých Vám prozradím, kolik a jaké knihy jsem z dané hromádky přečetla. Dneska Vám řeknu, jaké knihy jsem přečetla v létě z letního seznamu.
___________________________
ROMANTIKA
Tři knihy z levných knih. LÁSKA JAKO Z FILMU mě lákala z těchto tří nejvíc a moc se mi líbila. Měla jsem ji přečtenou velmi rychle a vážně mě bavila. Romantické knihy moc nečtu, není na škodu si občas takovou romantiku přečíst.
MY 2 - Knihu jsem měla přečtenou za jedno odpoledne a líbila se mi napůl. Byla to vcelku kravina, ale zároveň z knihy vyšlo jedno ponaučení. Na film jsem se nakonec nepodívala, protože vím, že by mě nebavil.
JSEM SINGLE A POMSTÍM SE je další romantická kniha, která se mi líbila fakt hodně a chci další knihu od této autorky.

Jaké knihy chci číst na podzim?

28. srpna 2017 v 17:24
Dneska bych Vám ráda ukázala knihy, které bych si ráda přečetla ze své knihovny na podzim. Podzim beru od 1. září do 30.tého listopadu. Knih je 11, není to velké číslo na tři měsíce. Snad si všechny přečtu.
_________________________
HOLOCAUST, VÁLKA
Nejlepší období na čtení takových knih je pro mě jednoznačně podzim. Všechny tyto knihy jsou z levných knih, takže mám radost, že jsem je sehnala za pár korun.
LÁSKA ANNY FRANKOVÉ - Anna Franková mě zajímá už od té doby, kdy jsem zjistila, kdo to je. To jsem byla snad ještě malá. Tato kniha vypadá velmi dobře.
KDO UDAL ANNE FRANKOVOU? - Další kniha o Anně, bohužel tato podle mě nebude moc dobrá, protože spekulací o tom, kdo Anninu rodinu udal je mnoho.
KOŘENY ZLA - Tak na tuto se těším asi nejvíc, chtěla jsem ji už z bux.cz, ale nakonec ji měli v levných knihách.
STUDENTI, LÁSKA ČEKA A SMRT - Jedna slečna mi psala, že se jedná o skvělou knihu, ze které běhá mráz po zádech. Kniha je napsaná formou deníku.

5 věcí, které nemám ráda na booktuberech!

8. srpna 2017 v 8:34

5 věcí, které nemám ráda na booktuberech!!

Jelikož sleduji booktubery snad více než beauty a fashion, tak jsem jen tak napsala 5 věcí, které nemám ráda na právě booktuberech. Samozřejmě všech pět věcí nedělají všichni booktubeři, na které koukám. Sleduji jich dost, ale jen pár z nich se řadí k mým oblíbeným. Oblíbené mám momentálně např.: Ohanamon, Nejen co čteme, Bichliččin blog, Tomáš s knihou, atd..


1.) Neustálé stěžování, že nestíhají číst své knihy, knihy na recenzi a přesto si jdou do knihovny půjčit dalších tucet knih...Tohle fakt nenávidím, když se koukám na video, ve kterém ukazuje booktuberka knihy z knihovny a skoro u toho brečí, že nemá čas na čtení, že musí přečíst tyhle knihy na poličce a ještě tyhle knihy na recenzi, a pak ukazuje knihy z knihovny, které chce také číst. To mi hlava nebere, tak když mám tunu knih doma a tunu knih na recenzi, tak proč si půjčovat další knihy v knihovně??

2.) Kraviny při natáčení. Neříkám, že to dělají všichni booktubeři, ale někteří ano. Myslím tím, že booktuber začne mluvit o knize a najednou se obraz stane černobílým a booktuberovi buď spadne kniha, nebo začne dělat kraviny. Nemám tyhle záběry ráda, bylo by lepší dát tyto záběry třeba na konec videa, pak by se na ně podíval ten, kdo chce a né že při sledování např. recenze z ničeho nic začne booktuber dělat totální kraviny, které mě vůbec nezajímají.

3.) Prodávání recenzních výtisků za docela velké sumy. Všimla jsem si toho už dávno, že někteří booktubeři přečtou recenzáky a pak je prodají za skoro plnou cenu. Já kdybych byla booktuberka, tak recenzáky, které by se mi nelíbily, bych dala do soutěže, abych měla na kanále furt nějaké soutěže, jelikož jednoduché soutěže má rád skoro každý.

4.) Při unboxing hodinové otvírání a u toho trapné kecy. Unboxingy většinou proklikám, abych viděla, co jim přišlo za knihy. Nemám ráda takové to hodinové otvírání, při kterém booktubeři melou nesmysly, jako např. Asi se pořežu nůžkami, neumím s nimi, do kolika kartonu knihu zabalili atd...Nebaví mě na to koukat, takže fakt unboxingy jen proklikám.

5.) Z pravidelných videí nepravidelné natáčení. Když booktuber řekne, že vydá každou středu a každou neděli video, tak očekávám, že ty dny video bude. Chápu, že třeba není čas, nebo se něco stane, že nemůže booktuber natáčet, ale tak přece většina booktuberů má instagram, tak stačí napsat omluvu, že video nevyjde. Nemám ráda, když booktuber slíbí pravidelná videa a pak nevydá video třeba 14 dní, nakonec řekne, že bylo venku krásně a nebyl čas na natáčení.


Sledujete booktubery? Co Vám vadí na videích?

Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks

Klasický unboxing #4

18. července 2017 v 17:54
Krásný den,
dneska tu mám zase nějaký ten oblíbený unboxing. Objednala jsem si dva balíčky z databázeknih.cz od dvou uživatelek. Jelikož jsem si začala psát své knihy do excelu, kde jsem si vytvořila knihovničku, tak jsem při psaní zjistila, že kniha, kterou mám doma delší dobu má druhý díl a jelikož si teď převážně kupuji díly do sérií, tak jsem se rozhodla druhý díl knihy Elixír od Alma Katsu objednat na databáziknih.

To bych nebyla já, kdybych si koupila jen jednu knihu, takže jsem si objednala rovnou 4. Jaké? Mrkněte do celého článku.

Přečetla jsem na jaře všechny knihy, které jsem chtěla?

10. července 2017 v 20:14
Zdravím všechny!
Každý booktuber si dělá kupičku knih, kterou chce přečíst za následující měsíc. Já si dělám seznam na období. Seznam na jaro jsem brala od 1. března do 30. června. Tedy 4 měsíce. Knih bylo 18, ale ze seznamu jsem přečetla jen 6, jaké? Mrkněte do celého článku.


SÉRIE TAJEMSTVÍ DVORA TUDOROVCŮ
Tuhle sérii dávám snad do každého seznamu. Dost mě láká, ale nějak na ní nemám tu správnou chuť. Asi si jí nechám na podzim, až bude venku šero, bláto a zima. Takže jsem se na jaře na sérii ani nepodívala. Škoda, ale i tak jsem přečetla na jaře moc pěkné knihy.

Jaké knihy chci číst v létě?

29. června 2017 v 19:59
Dobrý večer, jak se máte? Asi skvěle, když Vám začínají od víkendu prázdniny. Školáci se fakt mají. Užívejte si, dokud můžete, pak příjde práce a volno budete mít leda tak o víkendu.
V sobotu bude první červencový den a mě končí seznam, na kterém byly knihy, které jsem chtěla přečíst na jaře (od 1. března do 30. června). To znamená, že od července mi začíná nový seznam, který jsem si včera sepsala. Seznam platí vážně jen léto, to znamená od 1. července do konce srpna.
Obsahuje jen 9 knih a doufám, že je všechny přečtu.

ROMANTIKA
Tři knihy z levných knih. LÁSKA JAKO Z FILMU mě lákala už, když byla k dostání v levných knihách, takže se na knihu velmi těším. MY 2, o této knize jsem nevěděla co je zač. Koupila jsem si ji v levných knihách, protože stála jen 29Kč. Zjistila jsem, že je to skoro něco jako scénář k filmu. Mám v plánu si film stáhnout a po dočtení knihy si ho hned pustit. JSEM SINGLE A POMSTÍM SE bude určitě klasická oddechovka na léto.

Klasický unboxing #3

24. června 2017 v 6:55
Krásné dobré ráno.
Dneska jdu na festival, takže se jdu trochu odreagovat po delší době. Doufám, že i Vy máte nějaké plány, přece byste neseděli doma, když je tak krásně (pokud u Vás neprší)
V úterý mi dorazil balíček, na který jsem se neskutečně těšila, protože jsem poprvé udělala objednávku na Levneknihy.cz. Slyšela jsem několikrát, že z tohoto e-shopu chodí zničené knihy, ale já neodolala a objednala si 8 knih. Vybrala jsem si knihy, které mě zaujaly cenou a obálkou. U některých jsem si zjišťovala podrobnosti na databaziknih.cz.

Nejprve Vám ukážu, jaké knihy jsem si objednala a dole si může přečíst kolik stálo poštovné a jak dlouho jsem na knihy čekala.

Klasický unboxing #2

25. května 2017 v 18:40
Hezký večer přeji.
Zítra mám krásné volníčko. Těším se, udělám si krásný den, ale musím i s kočičkou na zákrok k veterináři. Snad to zvládne.
A dneska tu pro Vás mám další klasický unboxing. Dorazil mi balíček, který jsem si zaplatila a jeden jsem dostala. Ze všech knih mám velkou radost a těším se až se do nich pustím.
Nejsou to žádné příběhy, jsou to naopak velmi zajímavé a užitečné knihu, určitě se mrkněte do celého článku, třeba Vás na nějakou nalákám.

Klasický unboxing #1

14. května 2017 v 12:00
Krásný den mé čtenáři/ky, zase neděle áchjo. Zítra do práce a do školy, že?
Když mi ve čtvrtek dorazil balíček, tak jsem si řekla, že zkusím napsat svůj první UNBOXING. Sice mi unboxingy přijdou zbytečné, když Vám na konci měsíce ukáži všechny své nové knihy, ale chtěla jsem to zkusit. Takže mi dejte vědět, jak se Vám můj první unboxing líbí. Buď je budu psát pravidelně, nebo se na to jednoduše vykašlu.

Přišly mi dvě knihy z nakladatelství GRADA. Jednu z nich jsem chtěla, už když vyšla, protože jsem ji vyloženě potřebovala a druhá je taktéž velmi zajímavá. O jaké knihy jde? Mrkněte do celého článku.

Jaké knihy chci číst na jaře?

3. března 2017 v 18:13
Pátek je tu. Co máte v plánu na víkend? Já nemám žádné plány, chci někam jet, ale ještě nevím kam, či ke komu. Dneska tu mám seznam knih, které chci přečíst na jaře.
Sice jaro začíná 20tého března. Jenže já tento seznam chci brát od 1. března do 30. června. Tedy 4 měsíce. Knih je docela dost (18), tak bych ráda přečetla alespoň více jak polovinu, mám totiž doma opravdu hodně knih na čtení. Skoro na všechny se těším, nevím kterou si vzít jako první.

SÉRIE TAJEMSTVÍ DVORA TUDOROVCŮ
Celá tato série byla na minulém seznamu, tak doufám, že na jaře budu mít chuť si přečíst erotické tři knihy. Jsem na ně vážně zvědavá, ale já musím mít vyloženě chuť přečíst si něco takového. Ta obálka uprostřed je krásná, už abych tuto sérii přečetla.

Přečetla jsem v zimě všechny knihy, které jsem chtěla?

24. února 2017 v 15:51

Jaké knihy chci číst v zimě?

To byla otázka v článku ze dne 20. listopadu 2016. Dneska bych Vám ráda ukázala knihy, které jsem přečetla z daného seznamu. Seznam jsem si stanovila od 1. prosince 2016 do 28. února 2017. Za tyto tři měsíce jsem přečetla 15 knih, což docela jde, i když jsem chtěla přes zimu číst víc. Ze seznamu jsem přečetla jen 9 knih, jaké to byly? Čtěte dál.

SÉRIE SKLENĚNÝ TRŮN
Nakonec jsem přečetla první dva díly, protože jsem spíše četla Měsíční kroniky. V březnu bych chtěla zbylé dva díly dočíst a chci si koupit po dočtení série povídky Krvavé Ostří. Jinak se mi první dva díly moc líbily, Čtvrtý a pátý díl jsou docela bichličky, tak doufám, že nebudou z části nudné.
KLASIKA
K zimě klasika patří, nevím proč, ale ráda v zimě vytahuji klasiku. Doma mám hromadu nepřečtené klasiky. Bohužel jsem v zimě dávala přednost fantasy knihám. Takže jsem přečetla jen dvě klasiky a to Bílého Tesáka a Bylo nás pět. Bílý tesák je krásná kniha, myslím si, že se k ní zase někdy vrátím, až bude venku hodně sněhu. Bylo nás pět pro mě bylo trošku zklamáním, protože jsem si myslela, že bude kniha daleko lepší jak seriál.

Přečtené knihy za rok 2016

4. ledna 2017 v 14:06
Na rok 2016 jsem si stanovila 70 knih. Přečetla jsem 60, takže to je vcelku dobré. Minulý rok jsem přečetla 50 knih, takže jsem četla v roce 2016 více než v roce 2015, což je super. Na rok 2017 si stanovuji číslo 80, snad mě to dokope přečíst všechny knihy, které mám doma.
Plníte nějaké knižní výzvy.

Mrkněte do celého článku na seznam, na kterém jsou knihy, které jsem přečetla.

BESTSELLEROVÍ AUTOŘI, KTEŘÍ MĚ MINULI

28. prosince 2016 v 7:37
Krásné ráno přeji, já jsem v práci, takže se nemám moc dobře, ale už jen dva dny a budu mít volno několik dní. Snad si Vy prázdniny užíváte. A teď už k článku.
Moje jedna oblíbenější booktuberka Svět podle Marille natočila v listopadu suprové video a já jsem si řekla, že bych mohla udělat podobné, ale v článku. Jedná se tag - Bestselleroví autoři, kteří mě minuli. Podle mě je to suprový "tag", takže jdeme na to.


1.) L. J. SMITH
UPÍŘÍ DENÍKY, když byly na české scéně asi 3 díly, tak je všichni milovali, každý je měl, každý čekal na další díl. Dneska je asi 17 dílů a já stále nemám vůbec chuť se pustit do této série. Upřímně knihy o upírech nemám moc v lásce, i když jsem četla všechny díly Stmívání. Dneska si ráda přečtu fantasy sérii, ale upíři jdou mimo mě. Takže tuto sérii nechci, docela mi vadí, že to má tolik dílů.

2.) CASSANDRA CLARE
Sérii Nástroje smrti jsem chtěla vážně moc, ale pak jsem ji viděla snad všude. Všude samá recenze, na facebooku, na instagramu...pořád jsem si říkala, že si první díl objednám na databaziknih, ale jak mám doma plno knih na čtení, tak jsem si furt objednávala knihy do série, které mám doma. A dneska už tuto sérii nechci, neláká mě, protože má myslím 6 dílů? Asi jich bude víc, nevím, takže ji už vážně nechci.

Jaké knihy chci číst v zimě?

20. listopadu 2016 v 20:51
Ahoj, zdravím Vás.
Dneska bych Vám ráda ukázala knihy, které bych si ráda přečetla v zimě. Tedy, beru to od 1.prosince do 28.února. Takže 3 měsíce. Knih je docela dost, vůbec nevím, zda je přečtu, ale pokusím se. Pokud nevíte, co číst, tak tady třeba najdete inspiraci.


SÉRIE SKLENĚNÝ TRŮN
Dlouho se na tuto sérii těším. Doma mám sice první díl, ale druhý a třetí už mám na cestě z databazeknih. Do února snad seženu i poslední díl. Fantasy série mě baví, ale musím je prokládat klasikou, romantikou či thrillery. Četli jste alespoň první díl? Všude čtu kladné hodnocení, takže se moc těším.

Kde nakupuji nejraději knihy?

15. května 2016 v 6:58
Dobré ráno, dneska jsem se rozhodla napsat pro Vás krátký článek o tom, kde nakupuji knihy. Jelikož jsem taková, že za knihu 250Kč prostě nedám, tak mě napadlo ukázat Vám mé tipy, kde sháním levně knihy. Mám takové tři oblíbené "stránky" kam chodím skoro každý den a kochám se novinkami v akcích a výprodejích.


Jako první jsem zvolila schválně databazeknih.cz, protože tam chodím každý den a koukám, zda někdo nepřidal do bazaru knihy, které potřebuji. Mám teď rozjednané čtyři obchody, takže očekávám dvě knihy zítra a další asi až ke konci týdne. Ještě se mi nikdy nestalo, že by mě někdo okradl nebo, že by mi došla kniha zničená. Pokaždé mi dorazila kniha v pořádku a i dost rychle. Na databazeknih.cz jsem registrovaná pod nickem RONNIE SPARKS. Stránka je i hodně dobrá v tom, že si zjistíte, zda má kniha, kterou chcete cenu číst. Stránku velmi doporučuji.
 
 

Reklama