Slevy pro Vás ZDE.

-Přečteno

Přečtené knihy za květen/červen 2018

19. července 2018 v 6:48
Vím, už je polovina července a až teď sem přidávám přečtené knihy za dva měsíce květen/červen. Jak už jsem psala v minulém článku o přečtených knihách. Tak první půl rok byl katastrofa. Nová práce, plno problémů atd...už je to mnohem lepší, ale ještě si furt zvykám na novou práci. Nějak nestíhám číst, kolikrát si místo knihy vezmu omalovánky, takže jsem opět za dva měsíce přečetla jen 3 knihy. Jsem ostuda fakt. O prázdninách jich bude snad více.
___________________________________________

PÍSEŇ ZVĚROKVARKA - Jasper Fforde
Druhý díl ze série Kronika Jennifer Strangeové. Nikdy bych si tuto sérii nekoupila, ale když ji měli v levných knihách za pár korun, tak jsem nemohla odolat. Druhý díl jsem si koupila nedávno a hned jsem si ho přečetla. Je to jednohubka, jelikož má kniha velké písmo a čte se velmi rychle. Je to pohádka, ale bohužel né jednoduchá. Kolikrát jsem měla problém pochopit, co se děje a dost jsem se zamotávala. Bohužel tuto sérii nemohu doporučit. Obálka sice pěkná, ale pohádka nic moc. Nechápu, že má tato kniha na databázi knih 90%.

Přečtené knihy za únor/březen/duben 2018

1. května 2018 v 15:11
Zdravím.
Máme svátek, tak doufám, že si užíváte nebo odpočíváte.
Už jsem to tu psala několikrát. Nechci se opakovat, ale důvod, proč tolik nečtu, je ten, že jsem byla totálně na dně. Proto nebyly ani články. Neustále nějaké problémy, nejsou to holčičí malé problémy, ale jsou to vážně problémy, které se řeší i přes policii a různé lidi. Bohužel to není ještě vyřešené, ale už je mi lépe, jelikož vím, na čem jsem. Zhubla jsem díky tomu opět pět kilo, takže asi chápete, že jsem neměla vůbec chuť číst.
Proto dávám přečteno za tři měsíce do jednoho článku.
_____________________________________

PŘEČTENÉ KNIHY ZA ÚNOR 2018
V únoru jsem přečetla jen dvě knihy a byla jsem ráda, že jsem stihla přečíst alespoň dvě.
ŘÍŠE BOUŘÍ od Sarah J. Maasová - Pátý díl Skleněného trůnu. Psala jsem na něj RECENZI. Jako líbil se mi moc, ale zjistila jsem, že už asi na fantasy nejsem, tak jak jsem bývala. Raději si beru na čtení detektivky, thrillery či romány. Fantasy už odkládám, ale jestli bude další díl této série, určitě si ráda přečtu pokračování.
MILENEC LADY CHATTERLEOVÉ - Na tuto knihu mě nalákala jedna youtuberka. Nemusela jsem si ji kupovat, jelikož mi ji daroval jeden nejmenovaný, který ji měl čistě náhodou ve sklepě. Byl to zajímavý román, četla jsem ho docela dost dlouho, ale líbil se mi. Založila jsem si ho do knihovny a určitě si ho někdy zase přečtu.

Přečtené knihy za leden 2018

5. února 2018 v 8:58
Dobré ráno.
Nemohla jsem vůbec spát, tak jsem si sedla k PC a připravila jsem pro Vám článek o knihách, které jsem přečetla za leden 2018. Přečetla jsem 4 knihy a jednu rozečetla. Nějak nebyla chuť číst, ale díky čtvrtému dílu Skleněného trůnu jsem se opět rozečetla a čtu každý den, alespoň chvilku před spaním. Unaví mě to a pak usnu bez problémů, ale dnes jsem nemohla číst, jelikož jsme koukali na seriál, proto ponocuji.
Mrkněte se, jaké knihy jsem přečetla, a určitě mi dejte vědět, zda jste nějaké knihy z těchto knih četli.
____________________________________________________

VÁLEČNÉ DENÍKY - Olga Horníčková - Nováková
Kniha z levných knih. Válečné deníky mě baví číst, ale tento deník mě docela dost bohužel nudil. Očekávala jsem tak trochu něco jiného, ale i tak jsem ráda, že jsem si deník přečetla a vím, jak žila Olga. Myslím si, že už tuto knihu asi nikdy neotevřu, ale já knihy s tématikou válek/holocaustu jakoby sbírám. Baví mě toto téma a chtěla bych se dozvídat další a další skutečné události, které se staly během války.

Přečtené knihy za prosinec 2017

8. ledna 2018 v 17:43
Krásný večer přeji!
Konečně článek o knihách, které jsem přečetla v prosinci. Bohužel budu mluvit jen o jedné knize, jelikož jsem v prosinci přečetla vážně jen jednu knihu. Měla jsem velmi špatné období a celý prosinec jsem byla ve stresu, až se mi z toho udělal zánět v oku, takže jsem na nějaké čtení neměla vůbec náladu. Trápila jsem se u televize a koukala jsem na youtube na různá videa.

ZIMNÍ MUŽI - Jesper Buggee Kold
Těsně před Štědrým dnem jsem Vám sem dávala RECENZI na tuto knihu, takže se na ní můžete třeba podívat. Byla to velmi zajímavá kniha, kterou jsem četla vážně hodně dlouho, ale to jen kvůli tomu stresu, jinak se četla velmi dobře a rychle. Pokud máte rádi příběhy z války, tak vřele knihu doporučuji.

Jaké knihy jste přečetli Vy?
Můžete mě sledovat na instagramu: http://instagram.com/ronnie_sparks
Nebo mi můžete položit otázku: http://ask.fm/Ronnie_Sparks

Přečtené knihy za listopad 2017

2. prosince 2017 v 15:58
Krásnou sobotu.
Dneska v rychlosti krátký článek o knihách, které jsem přečetla v listopadu. Jelikož jsem měla období migrén, tak jsem přečetla jenom 4 knihy. Vážně ostuda, ale bylo mi vážně zle, migrény jsou svinstvo. Pokaždé jsem tak tři dny v háji.
____________________________________________

VŠE, CO JSME MILOVALI - Pam Jenoff
Další kniha od Jenoff. Bohužel nejslabší a opravdu nic moc, ale jsem ráda, že ji mám v knihovně, protože se mi líbí, když mám více knih od jednoho autora u sebe. Jinak se příběh četl velmi dobře, protože autorka píše vážně skvěle. Pokud shání romány, kde je v hlavní roli nacismus, doporučuji od Jenoff její dvě předchozí knihy.

Přečtené knihy za říjen 2017

8. listopadu 2017 v 7:56
Krásné dobré ráno!
Polovina týdne za námi. Doufám, že se máte dobře. Já vcelku jo, ale mohlo by to být lepší. Dneska tu mám pro Vás článek, ve kterém se dozvíte, jaké knihy jsem přečetla v měsíci říjen. Četla jsem hodně, jelikož jsem byla 14 dní doma. Přečetla jsem neuvěřitelných 10 knih, což je pro mě naprosto skvělé číslo.
Určitě se mrkněte jaké knihy jsem přečetla, třeba u mě najdete nějakou inspiraci.
____________________________________________

LÁSKA ANNY FRANKOVÉ - Sharon Dogar
První den v měsíci říjen byla neděle. Měla jsem den pro sebe. Už nevím přesně, co jsem dělala, ale vím, že jsem rozečetla večer knihu Láska Anny Frankové a už začátek mě naštval. Autorka psala, že si všechno, tak nějak vymyslela a napsala příběh Anny a jejího přítele z úkrytu. Psala, jak by to asi mohlo být, což se mi moc nelíbí. I tak se, ale kniha četla velmi dobře a docela mě bavila.

Přečtené knihy za září 2017

10. října 2017 v 15:34
Krásný den přeji všem.
Dneska Vám chci ukázat knihy, které jsem přečetla v měsíci září. Bohužel jich je jen 5. Nějak jsem neměla náladu číst.
________________________________________________
KRVAVÁ MARY - Alexander Stainforth
Hned na začátku měsíce jsem sáhla po hororu, který byl velmi čtivý, a všem bych ho mohla doporučit. Četla jsem ho večer, když jsem byla sama doma. Ležela jsem v posteli a naproti mám skříň se zrcadlem, to nebyl dobrý nápad, musela jsem jít rozsvítit velké světlo. Kniha se mi líbila moc a určitě si ji někdy přečtu znovu, třeba za rok zase večer.

Přečtené knihy za srpen 2017

5. září 2017 v 10:42

Léto bylo hodně krátké a doufám, že podzim bude krásný a teplý.
Dneska bych Vám chtěla ukázat knihy, které jsem přečetla v měsíci srpen. Není jich moc, ale i tak jsem ráda, že jsem nějaké přečetla, protože mi neustále přibývají nové knihy na čtení, přitom mám i doma plno knih na čtení.
__________________________________________

MY 2 - Radka Denemarková
Na začátku srpna jsem měla dovolenou, takže jsem si naplánovala přečíst tuto knihu z levných knih a poté shlédnout film. Knihu jsem měla během chvilky přečtenou, protože je napsaná, tak jako, když koukáte na film. Kniha byla opravdu zajímavě napsaná, a proto mě velmi bavila. Film byl horší a to o dost, asi to bylo možná obsazením herců. Jinak příběh byl pěkný, líbil se mi, ale knihu jako takovou doporučit nemůžu. Málo komu se takové knihy líbí.

Přečtené knihy za červenec 2017

4. srpna 2017 v 10:08
Dobré ránko!!
Dneska jedu zase na celý den pryč, takže sem hodím článek o knihách, které jsem přečetla v červenci. Knih je 9, což je vážně super číslo. Přečetla jsem dvě série, tři romány a jeden skvělý thriller.
______________________________________________
TRILOGIE LUMIKKI ANDERSSONOVÁ
Rudá jako krev - První díl byl skvělý. Sedla jsem si ke knize s vínkem a za chvíli jsem ji měla přečtenou. Moc se mi líbila. Byl to klasický jednoduchý thriller, který mě bavil od začátku do konce knihy.
Bílá jako sníh - Druhý díl se mi nelíbil vůbec. Hlavní hrdinka odcestovala do Prahy a zapletla se do sekty. Nemám ráda knihy, kde je něco o sektě, která nepouští lidi ven, znásilňují, žijí jako zvěř atd...Thriller mi přišel dost nudný, takže jsem knihu četla asi 4 dny a to je tenčí než první díl.
Černá jako eben - Poslední díl se mi zase líbil, ale méně než první. První byl prostě nejlepší. V tomto díle hlavní hrdinka dostávala od tajného ctitele zprávy. Děj byl skvělý a celkově byl thriller dost napínavý.
Tuto trilogii doporučuji mladším i starším jako jsem já. Je to skvělá oddechová série na letní večery. Až na druhý díl super série.

Přečtené knihy za červen 2017

6. července 2017 v 8:14
Krásné ráno!
Dnes si můžete přečíst, jaké knihy jsem přečetla za měsíc červen. Myslela jsem si, že nebudu mít v červnu čas na čtení, ale pravdou je, že jsem přečetla 10 knih. Krásné číslo, jsem velmi spokojená a knihy, které jsem četla se mi líbily až na jednu, která mi přišla trochu zbytečná.
____________________________________________________________________________

KDYŽ LENIN PŘIŠEL O MOZEK A CHURCHILL OBĚTOVAL OVCI - Giles Milton
Další skvělý díl od autora Milton. Kniha obsahuje 50 příběhů z historie. Nejsou to ledajaké příběhy. Většinou jsou to zajímavosti, o kterých jste nejspíše nevěděli. Zaujalo mě plno příběhů, ale musím říct, že první kniha se mi líbila daleko více, jelikož obsahovala zajímavější příběhy. Mně se kniha líbila hrozně moc. Jsem ráda za oba díly a všem je doporučuji. Určitě bych tuto i předchozí knihu doporučila i jako dárek pro někoho, kdo miluje knihy a historii.
Pokud Vás zajímá má recenze na tuto kniha tak se můžete, mrknou SEM.

Přečtené knihy za květen 2017

30. května 2017 v 16:22
Dobrý večer, dneska je předposlední den v měsíci a já už Vám přináším report o přečtených knihách. Docela se stydím, protože jsem přečetla jen tři knihy, z toho jedna se snad ani nedá počítat jako kniha. Přečetla jsem tak málo knih, protože mě jedna zasekla, vůbec mě nebavila a nechtělo se mi vytahovat jinou knihu.

VE STÍNŮ ČERNÝCH PTÁKŮ - Cat Wintersová
Na tuto knihy jsem se velmi těšila, protože když vyšla, tak jsem ji moc chtěla, ale za plnou cenu jsem ji nechtěla. Na databazi knih jsem ji viděla, ale nějak jsem si raději kupovala jiné knihy. Nakonec jsem ji sehnala na bux.cz za nějakých 90Kč. Četla se dobře, ale příběh nic moc. Sice mě bavil, ale byla to spíše taková pohádka pro menší.

Přečtené knihy za duben 2017

3. května 2017 v 19:20
Krásný večer! Chtěla jsem dneska péct klasický perník s čokoládou, ale ještě než jsem začala, tak jsem zjistila, že mi došlo hořké kakao, takže budu péct zítra, protože perník miluji hodně tmavý. Takže jsem místo pečení sedla k počítači a dopisuji tento článek. Něco málo Vám povím o knihách, které jsem přečetla v měsíci dubnu. Přečetla jsme 6 knih, což je na mě akorát.

PODIVNÁ HRA - ZUZANA POSPÍŠILOVÁ
První kniha, kterou jsem přečetla v měsíci duben je vcelku čerstvá novinka, tedy tehdy byla. Podivná hra - zase alespoň jedna kniha od českého autora. Mně se vcelku líbila, jednalo se o klasický stalking. Žena si toho začne všímat, řeší to a bojí se. Její manžel jí nevěří a říká jí, že je naivní a nic se nikde neděje. Pravda je ale taková, že je žena v ohrožení života. Celý příběh skončí velmi zajímavě. Občas jsou v knize nudnější pasáže, ale není to nejhorší kniha. Pokud máte rádi stalking, tak si knihu určitě přečtěte.

Přečtené knihy za březen 2017

5. dubna 2017 v 18:53
Krásný večer přeji. Polovina týdne je za námi a já už se těším na víkend. Sice budu pracovat, ale čeká mě i první grilovačka.
Dneska bych Vám ráda ukázala knihy, které jsem přečetla v měsíci březen. Bohužel jsem přečetla jen 4 knihy. Z těchto knih doporučuji jen Noční lov a pro fanoušky Měsíční kroniky doporučuji Hvězdy nad hlavou.
______________________________________________

TYRKYSOVÉ OKO - Lenka Chalupová
Jak už jsem psala v recenzi, tak jsem chtěla začít číst více knih od českých autorů. Bohužel tento kousek byl pro mě velké zklamání. Na internetu jsem četla docela pozitivní recenze, ale já musím říct, že mě kniha bavila asi tak v poslední čtvrtině. Od začátku jsem se ztrácela v postavách, protože jich je v knize docela dost. Měla by to být detektivka, ale za mě tedy zklamání. Detektivka to rozhodně není. Vyšetřování bylo popsáno dost slabě a za mě tedy i nudně. Tuto knihu bych doporučila asi starším dámám pro odpočinkové večery. Jinak se můžete na recenzi mrknout SEM.

Přečtené knihy za únor 2017

5. března 2017 v 20:27
Dobrý večer všem.
Konec víkendu je tu, bohužel. Vůbec se mi nechce zítra do práce, raději bych pracovala doma.

Dneska konečně přináším článek o knihách, které jsem přečetla v únoru, je sice teprve pátého března, ale víte jak to mám. Raději v čas než později, protože bych na to mohla zapomenout. Přečetla jsem 5 knih. Není to moc, ale přečetla jsem 2 velké bichličky.
V březnu bych ráda přečetla také alespoň pět knih, uvidím jak budu mít čas, ale už teď vím, že času bude málo.

Přečtené knihy za leden 2017

2. února 2017 v 18:01
Krásný den přeji, já jsem tak strašně vymrzlá, že už ani dvě deky nepomáhají. Mám čaj a kávu a stále se klepu. Doufám, že na mě nic neleze.
Sepsala jsem konečně článek o knihách, které jsem přečetla v lednu. Je jich jenom 5, v únoru to bude snad lepší.

MĚSÍČNÍ KRONIKA 2: SCARLET - MARISSA MEYEROVÁ
První díl byl vážně skvělý, druhý díl jsem si vzala na čtení hned po prvním dílu a také mohu říct, že je skvělý. Opět jsem se nemohla odtrhnout, mám dojem, že jsem knihu měla přečtenou během jednoho dne, i když je kniha pěkně tlustá. Příběh je poutavý, napínavý a celkově dával hlavu a patu. Fantasy mám ráda, tato série je vážně moc dobrá. Těším se na třetí díl.

Přečtené knihy za prosinec 2016

6. ledna 2017 v 6:38
Už je leden, to ten rok opět utekl velmi rychle. Doufám, že tento rok budete mít lepší než minulý a netrapte se tím, co se stalo v roce 2016, čas se vrátit nedá. Předsevzetí jsem si nedala, jen bych chtěla víc číst, protože mám doma tolik nepřečtených knih, chtěla bych všechny přečíst za tento rok, snad se mi to povede.
A teď Vám ukážu, jaké knihy jsem přečetla v měsíci prosinec. Není jich moc, bohužel.

SVĚT PODLE LU - Lucie Dolejší
Od té doby, co Lu řekla ve videu, že píše knihu, tak jsem věděla, že ji budu chtít. Dostala jsem ji asi týden, co byla na trhu. Těšila jsem se na ni, přesně splnila mé očekávání. Myslela jsem si, že bude spíše pro mladší a také že je. Knihu mám v knihovně a vůbec nevím, zda ji ještě někdy otevřu, protože těch motivačních vět, tam není moc. Pokud Vás zajímá, co jsem o této knize napsala v recenzi, tak se na ní mrkněte SEM.

Přečtené knihy za listopad 2016

29. listopadu 2016 v 17:51
Nemohu uvěřit, jak ten čas letí, ještě před měsícem byl červen a teď už je skoro konec roku? Hrozné. Jako vždy na začátku nového měsíce či na konci měsíce tu mám článek o knihách, které jsem přečetla. Tentokrát knihy za listopad. Je jich vážně málo. Chci číst hodně, když je venku zima, ale nedaří se mi. Když mám chvilku času tak peču, uklízím atd... Takže jsem přečetla 5 knih a u jedné mi zbývá dočíst asi 140 stran.

Provedu! - Martin X.
První, kterou jsem přečetla je kniha s tématikou Heydrich atd.. Moc pěkná kniha. Je to příběh s pravdivými daty, jsou to takové zápisky např. od Moravce, Himmlera atd..Určitě ji mohu doporučit, četla se skoro sama a příběh byl zajímavý a záživný. Recenzi na tuto knihu si můžete přečíst TADY.

Přečtené knihy za říjen 2016

8. listopadu 2016 v 18:36
Opět dobrý večer, asi už jste si možná zvykli, že tu jsou nové články skoro vždy večer, ani dnes tomu nebude jinak. Přináším Vám článek, ve kterém se dozvíte, jaké knihy jsem přečetla v říjnu. Je jich jen 6, marodila jsem celý měsíc, takže jsem si myslela, jak přečtu, tak 10 knih. Bohužel jsem i přesto, že jsem byla doma neměla čas na čtení. Pekla jsem, vařila jsem, pracovala jsem atd..

Z DACHAU DO DNE VÍTĚZSTVÍ - Helen Fry
Jako první jsem si vzala na čtení knihu na téma 2. světová válka. Tato kniha byla úplně jiná než všechny, které jsem dosud četla. Nebylo to popisování táborů, mučení atd..Jedná se o příběh Muže, který byl v Dachau a odtud se dostal do Británie, kde se z něj stal voják. Němec a bojoval za Brity...Kniha popisuje, nejprve to, jak byl jako uprlík odvezen do Austrálie, kde dostal možnost stát se vojákem. Přijal to a odplul zpět do Británie, kde ho čekal výcvik. Nakonec se z něj stal řidič tanku. Krásný příběh. Kniha se mi moc líbila.

Přečtené knihy za září 2016

2. října 2016 v 16:35
Ach néé, konec neděle. Pohoda nám končí končí. Dneska celý den budu makat u pc a v pondělí mě čeká kontrola, jak mně se nikam nechce. Dneska Vám ukážu, jaké knihy jsem přečetla v měsíci září a také Vám ke každé něco málo řeknu, protože na některé budu dělat recenze.


NEJŠŤASTNĚJŠÍ DÍVKA NA SVĚTĚ - Jessica Knollová
Asi poslední den v měsíci srpen jsem začala číst knihu od Jessica Knoll. Kniha byla zajímavá. Minulost se mi líbila moc, byla skvěle napínavá a vůbec mě nenudila. Bohužel přítomnost mě nudila a vůbec se mi nelíbila. Sice je to tlustší kniha, ale i tak se dá kniha přečíst dost rychle díky té minulosti, kterou jsem měla přečtenou skoro hned. Musím říct, ale že i když je to autorčina prvotina, tak se ji povedla. Pokud chcete o knize vědět více, mrkněte na mou RECENZI.

Přečtené knihy za srpen 2016

3. září 2016 v 13:44
Krásnou sobotu přeji, bohužel sluníčko nikde, ale i tak je dost vedro. Za chvíli vyrážím pracovně pryč, takže si opět neodpočinu, ale za týden letím na dovču, konečně a pak chci rozjet jinou práci, než mám.
A dneska Vám ukážu knihy, které jsem přečetla v srpnu, moc jich není, protože nebyl vůbec čas na čtení a hlavně chuť.
_____________________________________________________________________

BUCHENWALD PEKLO NA KOPEČKU - Třetí díl a také závěrečný. I tento třetí díl jsem dostala na recenzi, ale i kdybych ho nedostala, tak bych si ho koupila, protože téma holocaust mě zajímá. Celá trilogie se mi moc líbila. Dozvěděla jsem se plno nových věcí a celkově zpracování knihy se mi líbí. Akorát je toto má první knihy, kterou jsem trošku poničila, na obálce je vidět červený flek a je od vosku. Nechala jsem knihu u aromalampy a z ničeho nic mi vykápl vosk ven a zrovna na knihu. Pokud také rádi čtete toto téma, tak trilogii od Whitlock doporučuji.
 
 

Reklama